Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tady se zase tlačí zakázání komouši, jako Bureš, Filip a podobné fosilie. Některý zákon sice praví, že je to zakázané a zavrženíhodné, ale tady to spravedlnosti nevadí. Přitom ale netvrdím!!!, že vnuk má něco společného s dědkovou úchylkou!!! 

 • Měl by být na svého předka hrdý!

  Ostatně - pan Benit  Amilcar MUSSOLINI byl velký obdivovatel Čechů - už roku 1913 napsal rozsáhlé pojednání Giovanni Hus, il Veridico (česky Jan Hus, hlasatel pravdy) - knihu, která  vyšla v jednom soukromém nakladatelství v Římě.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  (Na toto téma vydal i v Československu pan Pavel Helan vynikající dílo - knihu 

  "Duce a kacíř – Literární mládí Benita Mussoliniho a jeho kniha Jan Hus, muž pravdy.")

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Pan Benito Amilcar MUSSOLINI slovo „Pravda“ (veridico) - jako synonymum k Husovi, použiíval ve svém pseudonymu "vero eretico" (opravdový kacíř), kterým podepisoval své články před první světovou válkou i během ní.

  Po první světové válce, kterou prožil v pluku bersaglierů - do svého zranění v roce 1917, založil v roku 1919 organisaci Fasci di combattimento, později Partito Nazionale Fascista. Jím založená a vedená organisace požadovala  půdu pro rolníky, zastoupení všech pracujících, včetně dělníků ve vedení továren, progresivní zdanění kapitálu, znárodnění půdy a podniků nad určitou výměru, či velikost podniků 

  Při smiřování se socialismu s nacionalismem, které osobně inicioval,  převzal prvky učení Enrica CORRANDINI - poukazoval spolu s ním na to, na vykořisťování  Itálie evropskými mocnostmi (zejména Francií, ale i Velkou Britanií) což vedlo k tomu, že se Italie stala „proletářským národem“.  Boj Italie proti bohatým národům považoval za stejně naléhavý jako boj dělníků proti kapitalistům.   
  • nevím jestli byl obdivovatelem Čechů,ale Husa určitě,taky byl nositelem nejvyššího českého vyznamenání-řádu Bílého lva.

   Já osobně považuju jeho řečnické projevy za díla  prvotřídního komika.Byl spíš dobrým politikem než řečníkem,mírně řečeno.Rasově ho Hitler zařadil mezi Alpíny,což by byla podrasa Ostisch rasy Árijské.Když si přečtete Heydrichovu Ostpolitik,tak tam stojí,že rasa "Ostisch" bude vysídlena  k severnímu moři.Jestli o tom Hitler věděl nebo jestli by s tím souhlasil o tom lze pochybovat,ale tak to bylo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit