Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pár dobrých rad. Kdyby se někomu z vašich blízkých něco podobného stalo je dobré vědět že :
    Doktoři vám vždy dají menší šanci než skutečně je. Doktoři nejsou všemocní. Část práce ani nemůžou umět protože to prostě nejde ( viz níže). Vždycky stojí za to to zkusit. Je to dřina na roky. Nikoho v tomto státě pokud existuje reálná i minimální šance neodpojí.
    Dále je dobré když toho člověka dokonale znáte a máte empatycké vnímání. Všimnete si reakcí které nikdo jiný nevidí. S tím se dá pracovat a dá se to rozvíjet. Jaké koli prostředky jsou dobré. První větší reakci jsem zaznamenal když (jedna osoba v rozhovoru u lůžka) nechtěně nemocného ,,nasrala" *1* Viděl jsem pokus o mi dobře známé gesto. Ten den jsem byl šťastný jak blecha a věděl jsem že to dáme. (málem jsem boural tak bacha) Posléze se dopracujete k tomu že si okolí všimne že chování nemocného se ve vaší přítomnosti mění. A dál to de pomalilinku jako s malým děckem ale jde to.
    Každému kdo to zkusí držím palce. Každému. *2*
    Jo a co mne na našem zdravotnictví sejří - že po Jipce následuje pouze LDN a když vás někdo nezvedne z lůžka máte to na doživotí. *16*
    • ... jedna rada: neraď :)))
      • Ha .. jasnovidec .... Ví předem co si o něm myslím jěště předtím než sem si to myslel *1* *1* Kup si křišťálovů kulu a sedni si na náměstí za hrachy a ne ke kompu zdara. Vystavím ti místopřísežné prohlášení že ti to funguje.
  • Ještě že si, v dobách, kdy vydělával, platil dobré pojištění...chudýho by už dávno odpojili...
    • ... tak koukej se sebou konečně něco dělat, srágoro :)))
  • Vidím že se tady zůčastňují diskuse převážně skušení experti kteří toho na poli pomoci bližnímu již mnoho dokázali. Je mi z vás k zblití.
    • ... od ubožáka jako ty to sedí :)))
    • nikoli zůčastňují, ale zúčastňují
      nikoli skušení, ale zkušení
      nikoli vazba je mi z vás k zblití, ale buď je mi z vás na blití, nebo jste k zblití

      a ještě - "před ŽE, ale a aby píšou čárku i starý baby"; před KTEŘÍ ostatně taky chybí
      • Jseš ubožák, tady jde snad o názory a ne o školu, A sedí to od toho, kdo neví, že se na začátku řádků píšou s velkým písmenem!!!
    • Já osobně toho na poli pomoci (zdravotní) už hodně dokázal. Takže já vím moc dobře, o čem mluvím.
      P.S. Aby nedošlo k nepochopení - často k němu dochází tím, že diskutující věnují malou energii pochopení toho, co jsem chtěl říct - to co jsem napsal níže se týká všech držičů palců po internetu (a všem profesionálům pečujícím o zraněného - těm to nikdo říkat nemusí). Vůbec bych si nedovolil tohle chtít po rodinných a jinak blízkých osobách.
  • Teď už jenom potřebuje, abychom mu drželi palce a dostal se z té zdravotní pohromy.
    • Bacha, aby ti ty palce fungovaly, až je budeš fakt potřebovat, ha, ha , ha.
    • tak možná, že když vydržíš křečovitě dva roky držet palec, tak za deset let "rehabilitace" pohne prstem (ale na 99,999999% to bude jen tik)... je to moc smutné, ale je to tak bohužel!
      • ... tys ho navštívil, jste kámoši?
      • Táhni do pekel *16*
      • Ani se nedivím, že máš tolik minusů - sice máš úplnou pravdu, ale dneska už se nosí jedině pozitivní myšlení :-))) Realistický pohled je urážka dobrých lidiček!!! Je to dáno degenerací přežrané a rozmazlené části lidstva, projevující se pokrytectvím, pramenícím ze strachu (a snad i zbabělostí) přiznat si objektivně reálný stav věcí kolem sebe.
        Za sebe ještě dodám, že je mi úplně jedno, jestli se Šumák probudí nebo ne - to by mě totiž musely pálit osudy cca několika miliard dalších, co jsou na tom podobně. To by nutně vedlo k totálnímu vyhoření, neschopnosti věnovat upřímné city lidem se kterými se stýkám tváří v tvář a nahrazovat si to několikrát denně virtuálním ripováním na všecky možné strany.
        • jseš dobytek!
        • Hlupáku. S negativním myšlením by jsi nebyl schopen ani vytřít vlastní manželce zadek natož se dopracovat k tomu aby po několika měsících tím prstem pohnula. Chudák kdo se kdy dostane do tvé péče. Zhebne na proleženiny do týdne.
          • O negativním myšlení jsem snad nenapsal ani slovo, ne? Vidět svět reálně přece neznamená nic negativního (natož zavrženíhodného, dodávajícího klaďákům právo mi nadávat)? Právě to jsem chtěl svým příspěvkem říct, zjevně jsi to nepochopil, jenom si automaticky přisvojuješ právo dštít na mě síru.
            Ale máš to dobrý - jedeš s většinou, čili zaručeně správnej kurz.
            • Nejdu s většinou. Já to zkusil.
              Docela to vyšlo. Nesliboval jsem si 100% úspěch a doktoři neslibovali ani 1% .... Ale zkusil jsem to.... Hlavně jsem se nelámal, neubrekával a měl svou pevnou víru, názor, energii a nasazení..... Vše ostatní je nepodstatné. Včetně zkušeností stovek kterým to nevyšlo.
  • to je šílený jinej by byl dávno odpojenej okolí by se stím už mělo smířit M Schumacher zemřel v den úrazu, tohle je jen bolestivé natahovaní nezvratného konce a chudák Michael k tomu nemůže říct nic jen trpí takhle vypadá peklo, co za zrůdnou manželku to má, že ho tak mučí? *16*
    • ... co slovo to perla, ty prase :)))
      • Ale běžte, vždyť je to pravda. Pan Schumacher je mentálně i fyzicky mrtev. To jen lidé ve své pseudohumanitní pomatenosti nedokáží přijmout prostý fakt, že nic netrvá věčně. Kromě toho, na Zemi je přes 7 mld lidí... jestli zmizí jeden sportovec nebo milion migrantů je úplně, ale úplně jedno.
        • ... jsi naprosto mimo, vůbec nešlo o stav Michaela, ale trapnou úroveň toho hlupáka :)))
        • Tak tos přehnal, fašisto!!!!! (Hi, hi, hi)
          • Nešťastníkovi, kterej mi udělil kladný bod bych chtěl vzkázat, že jsem to myslel ironicky, hi, hi, hi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit