Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já nevím, mě to nedává smysl, převádět deskovky na online verze jedna ku jedné. Blood rage je fajn, baví mě i po letech (figurky "kozatek" jsou prostě cool :-) ), ale že bych ji hrál na elektronickém zařízení? To už raději sáhnu po nějaké kvalitní strategii, deskovky se nemohou měřit s propracovanými hrami, kde spoustu výpočetní práce odvede počítač. Síla deskovek tkví hlavně v sociálním rozměru, že jste spolu u jednoho stolu a poděláváte protihráče face to face.

    • twicer

      V době koronavirové to naopak dává naprostý smysl. Navíc kolikrát bysme si zahráli deskovku, máme i trochu času, ale tím že každý bydlíme na jiném místě to dost dobře nejde. Digitální verze je pak pro nás ideální volba. Hlasových rozhraních je pak už něpřeberné množství.

      Báchorky o výpočetní práci už jsou pak jen domněnky z nedostatku osobních zkušeností a představivosti. Ono i těch 750k $ vybraných na kickstarteru pro blood rage digital, říká něco otom že nepochopení je skutečně spíše jen na vaší straně :)

      • Na herním serveru si na vykání nepotrpím, tak s dovolením budu tykat.
        Pointa je v tom, že když už chci hrát online na PC s kamarády, sáhnu po
        produktu vyvíjeném primárně pro danou platformu. Deskovky vždy budou
        mít jednodušší mechaniky, protože příliš složitá nebo zdlouhavá aplikace
        pravidel deskovku při praktickém hraní pohřbí. Výhoda počítače je, že
        tyto složité výpočty provede rychle a hlavně bezchybně. Srovnejme třeba
        poměrně složitou a časově náročnou deskovku Pax Romana s jejím
        elektronickým alter egem Rome Total war 2. Elektronická hra je prostě
        propracovanější a má hromadu mechanik, které do deskovky nenacpeš. Proto
        tvrdím, že když bych chtěl hrát online, nesáhnu po jednodušší verzi,
        ale po vymakanějším produktu. Ovšem Pax Romana byl skvělý celodenní
        zážitek s kámošema, kde naopak nedávalo smysl zapínat RTW. Tož asi tak.
        Online deskovky mě dávají smysl v to, že člověka naučí rychleji hrát a
        ohlídají správnou aplikaci pravidel.

        • twicer

          Nevím, dvakrát do měsíce se sejdem večer na pc a místo několik hodin dlouhých partií které strávíš u většiny strategických her si dáme jednou dvakrát Scythe a jdem spát. Strategické vyžití je tam naprosto dostatečné, nikdo si nemůžeš stěžovat na horší stroj, nebo cokoliv jiného. Jak si sám psal jde o ten strávený čas s přáteli a pak je docela jedno na čem se hraje, hlavně když se hraje než aby se nehrálo vůbec.

          Těch 11k backerů vtom smysl asi vidělo. :) Chvála bohu.

    • Mám to podobně. 👍

  • BoB.2

    Už dlouho jsem si říkal co přijde po zombících.😬

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit