Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ještě by bylo dobrý zmínit Eclipse, je podobně komplexní jako TI, je spíš euro, jako největší výhodu vidím v tom, že jde dohrát za 2-3hod TI se mi pod 5 nepovedlo.
    • alladjex
      Máš pravdu, že Eclipse by se do přehledu také hodil. Je to pěkná hra, ale mně překvapivě k srdci moc nepřirostla, i když ostatní, s nimiž TI hraju, ji mají taky rádi. Asi je moc blízko k eurovkám. Každopádně, když přemýšlím o MoO, tak si na Eclipse nevzpomenu, nějak nehraje na tu správnou strunu ;)

      Každopádně her, které by se daly do tohohle článku zařadit je a bude tuna. Mně to spíš přišlo jako hezké téma, do kterého shodou okolností zapadly dvě novinky, které u nás vyšly / vyjdou. Ale díky za podnět.
      • Eclipse že je spíše eurohra? Když to hrajeme, tak prvních pár kol je klid, ale po 3., 4. kolech je to masakr.
        • alladjex
          Já myslím spíš mechanismy. Je to víc počítací než TI. I eurovky mohou být maso ;] Ale znovu upozorňuji, že Eclipse nahraný nemám. *5*
          • Na eurovku je tam hodně náhody. Hexy vesmíru, výzkum, boj. Vše buďto losuješ nebo házíš kostkama. Pak to porovnje třeba s typickou eurovkou jako je Agricola, to jsou ve 2 prakticky šachy.
            • Ještě vítězné body za souboj si taky taháš náhodně z pytlíku.
    • Ale zase je to hodně povrchní a nevyvážené. Respektive té náhody tam na mě bylo až moc - jaké hexy si na začátku vytáhneš kolem sebe je jen o štěstí. Můžeš mít klid a pár planet nebo se hned obklopit silnýma pirátama a to tě spolehlivě na pár kol zařízne. Losování technologii a jejich omezený počet, pokud přijde nějaká silná v momentě kdy nejsi na tahu a shrábne ti ji protihráč, další už do hry nepřijde nebo přijde až na konci, tak máš taky problém. Hrál jsem to 3x a domů bych to nechtěl.
      • alladjex
        Přijde mi, že i když se Eclipse a TI zdají podobné, tak jsou to herně v podstatě docela různé hry. Někteří lidi mají rádi oboje, jiní odmítají Eclipse a pro jiné je TI nezkousnutelné třeba kvůli délce či kostkám. Takže vlastně super ... aspoň máme na výběr *1*

        Z toho, co píšeš nevím, nemám Eclipse nahraný tolik, abych to objektivně posoudil. Popravdě si z těch partií nějak moc nepamatuju. *5*
  • Ale proč ne já deskovky rád.
  • No a proto vynalezli počítače abychom nemuseli hrát deskovky. Někde to dává smysl ale u vyjmenovaných her opravdu ne.
    • A proto naštěstí někteří lidé stále oceňují osobní kontakt u stolu, nad virtuálním setkáním ve hře. Obojí má svoje, ale osobní vyjednávání s člověkem, místo ikonek ve videohře, je prostě nenahraditelný zážitek (a vlastnost) z deskovek.

      Stejně jako ignorant opovrhuje knihou nad filmem, tak ignorant opovrhuje deskovkou nad videohrou.
      • Podle mě je osobní setkání u stolu, jak píšeš, zbytečné. Od té doby, kdy nám film Matrix vysvětlil, že jsou všichni kolem nás jenom holografické projekce se stává pojem jako osobní setkání zbytečný a nejlepší je trávit čas s počítačem sám. *5*
    • Počkej až bude bouřka a pár hodin budeš bez proudu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit