Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro mne to je objektivní realita, kde POUZE jeden režim nahradil režim druhý. Nový režim měl a mohl nabídnout daleko více, než co zde po tu dobu 30 let máme. Těch podivných chyb, které nastaly, se událo strašně mnoho. A nevidím ani paprsek světla v dlouhých, temných tunelech. Jinými slovy, měl  jsem se i tehdy svým způsobem docela dobře, a současně mi mnoho věcí zásadně  vadilo, úplně stejně, jako dnes, kdy se mám opět relativně dobře, ale mnoho věcí mi vadí zcela zásadně. Takže jeden režim za 18, druhý režim bez dvou za dvacet. Ale ten druhý režim již trvá skoro tak dlouho, jako ten minulý. A ten se odrážel od válkou zničené země. Ten nový měl obrovský potenciál ale, byl zahozen, nevyužit, zpronevěřen....

    Tehdy jsem měl kde bydlet, měl auto a další možné obvyklosti, neměl dluhy...ale nesměl jsem provokovat režim, jinak bych přišel o místo etc. Dnes? Mám kde bydlet, mám auto...nemám dluhy, ale zkuste ceknout a přijdete o místo "úplně stejně". Není to až podezřele podobné? Proč asi mnozí diskutují pod anonymním nickem?  Z obav před perzekucí režimu!  

    To vše po 30 letech?! V sestavě Západu?! Wtf?!😈

  • Ještě že už je konec ! To člověk pustil televizi a nebo rádio tak samé oslavy převratu ! Žena se bála 

    zapnout žehličku aby nezačala vysílat ty nesmysly o převratu !

  • Je rok 2019. Režim trvá už třicet let. JE ČAS SE OPĚT POSUNOUT KVALITATIVNĚ DÁLE. Režim je ve stavu, kdy už zoufale prokazuje svou další nefunkčnost. Všechny iluze už vyprchaly a máme tady kocovinu. Nic netrvá věčně. Jako byla například lidská síla nahražena silou koní, pak parní stroj, diesel a benzín, atom, je čas na Volnou Energii. Tak se i současná parodie materialistické stranokracie musí posunout dál.  Pokud se Změnám budeme bránit, přijdou silou. Vše, co se odmítá vyvíjet, zanikne. To je Zákon Vesmíru.

    • Tak proč pořád volíme jedny a tytéž v různých obměnách? Objeví-li se časem nová tvář, může téměř jistě počítat s nějakou umělou aférou, která ji vyřadsí ze scény. Jakou změnu chceme? Víme o čem mluvíme a píšeme?

      • Protože režim zoufale bojuje o přežití. Snaží se o Status Quo. A tak kontroluje média a pokud se objeví náznak NĚČEHO NOVÉHO má z toho panickou hrůzu a nejdřív se snaží odvést pozornost veřejnosti jinam, aby si NOVÉ VIZE A MOŽNOSTÍ nevšimla. Když už hra na mrtvého brouka a odvádění pozornosti nezabírá, začne režim NOVOU VIZI ZESMĚŠŇOVAT. A když už ani zesměšňování nepomůže, nasadí teror a zastrašování. A poslední stadium je, kdy režimu nezbude nic jiného než NOVÉ MYŠLENKY A SMĚRY PŘIJMOUT. Zatím se propaganda a mocenské mechanismy drží bodu jedna až tři. Ale čas utíká. Brzy budeme v takové existenční krizi, že budeme muset přestat ignorovat, zesměšňovat, zastrašovat a upalovat Galiley a Bruny a budeme muset jejich VIZE AKCEPTOVAT. Je to jen otázka času a stupně bolestivosti vývojového procesu. A já vím naprosto přesně o čem mluvím a píšu.

  • Před několika dny mě pan Jégl kapinku ironizoval, jestli se cítím žít v nesvobodné zemi.

    Dnešek jsem odpoledne trávil v centru Prahy. Z pódií na Václaváku jsem slyšel celý den emoce o teroru, despotismu, nesvobodě a stádo v čele s Jindřichem Šídlem hekalo radostí. Dvoudenní samouspokojování vrcholilo.

    Moc tomu nerozumím. Byl bych ochoten a rád se účastním slušných a nepolitických oslav demokracie a svobody. bez politických tlam, které si chodí přihřívat svou špinavou polívčičku. Tak tomu bylo bohužel celé tyto dva dny. 

    Muzika se poslouchat dala, ale ty kecy podivných jedinců???? To snad k oslavám nepatří. Byla to čistě politická agitka ne oslava. Bohužel!

    • Politicka agitka byl Babisuv ''projev'' v Narodnim muzeu...

      • Mě pan Babiš spíš připomínal školáčka, kterého chytnou ve špajzu s pusou od povidel.....Submisivita v přímém přenosu. Prostě úhel pohledu.
        • Jj - pindy pro volice...

  • Co slavit? Rozvrácenou a rozdělenou republiku kvůli Havlovi?

    !!! NIKDY !!!

    • Prezidentu Havlovi dejte pokoj. Změny nezačaly v Československu, byli jsme v Evropě téměř poslední. A byl to právě pan prezident Havel, který republiku postavil do světla, že si jí svět začal všímat. A on se taky sám prezidentem nezvolil.

      • To máte pravdu. Za prezidenta ho zvolili poslanci za KSČ - tedy jestli mám dobré informace. A on to s tou prezidentskou přísahou (první) taky kreativně ohnul. 

        Inu každá doba chce svoje. 

    • Jak mohl president Havel za rozdeleni republiky? Nerozhodovalo o tom referendum na Slovensku a jinak Meciar a Klaus?

      • Referendum na Slovensku žádné neproběhlo, pokud tím nemyslíte skupiny, které se snažily využít nacionalistické touhy části obyvatelstva.

        Rozdělení Československa je de iure neplatné


      • Svým jednáním a přístupem k Slovákům, viz vajíčková kanonáda v Blavě. Nic dobrýho jim neudělal!

  • Tady to teda rudne...

    • Milý Huberte, dnes to nebyla oslava slušných lidí, ale totální kapmaň tzv. "demobloku."

      Proti něčemu je to snadné, horší by bylo říct za co.......

      • "Slusni lide" je po zkusenostech se stejnojmennou skupinkou hnupu z Brna docela pejorativni vyraz....

  • Slavit statni prevrat a zniceni svobodne republiky,muze jen blazen

    • Ale no tak je co slavit teď si za budoucnost můžeme sami.  Ale rozbitý ČSR, Havlovi nikdy neodpustím.

      • To je vidět jak se učíte a čtete,Havel byl proti dělení ČSR a  Československo rozbili Slováci se svojí nacionalistickou rétorikou a vydíráním !!!Kde jsou slova: Vlado pripomeň jim že my máme kohútiky s ropou a plynem ,tehdy Klaus řek že není možná konfederace za federální peníze.Ani Klaus zpočátku nechtěl dělení neb si byl vědom že vznikne ještě menší stát na hranicích s Německem,ropovod Adria(ze kterého žili Slováci v období krize kolem ropovodu Družba)je dokladem jak moc se tehdejší země Česká bála vývoje na Slovensku které bylo příjemce peněz za Husáka půl na půl a když nedáte tak Vám zastavíme ropu Mečiar,Lexa a spol.Na tuhle pravdu ještě budete muset počkat stejně jako na pravdu o roli Gorbačova a pokusů nasadit armádu ČSSR proti vlastním lidem a jen díky vojákům základní služby ČSLA a roli Rudé armády střední skupiny vojsk se tak nestalo ,takže někdy je i zlé k něčemu dobré.Koukat na Babiše a Zemana jak slaví Listopad 17 je strašné (aspoň ty kravaty od KGB mohli nechat doma 🙂)a lidi už ani neví že to je svátek studentů a ne z roku 89 ale 1939!!!a o co šlo v roce 39.

        Dneska každá země jede po svém a o tom komu je líp rozhodujou autobusy plné v pátek na Slovensko a opačně plné v neděli večer do Čech.Kam se poděl nacionalismus když tolik lidí ze Slovenska emigruje do Čech ,to ať zodpoví rodiče dnešních Slováků a přesvědčí je ať budují svoji zemi .

        U Nás nechci aby lidi jako Babiš,Zeman a Kalousek křičeli když se Vám to nelíbí můžete emigrovat.

        • Nemusel to podepsat.Je.pod tím stejně jako Klaus jako Mečiar.

          • To nešlo protože Slováci byli a jsou očkovaní proti Čechům a není to záležitost jen 89 ale i 38-39,vždycky aby je mocipáni oblbli tak jim říkali jak se mají špatně s Čechy a je jedno jestli to mlel Hitler nebo Mečair se svojí kumpanií (která byla spjata s Kremlem a podařilo se aby nebyli členy NATO ,kam se dostali až pět let po ČR,koneckonců i dnes se s tím potýkají).Kdyby nepodepsal tak byli nepokoje,ale to je kdyby a dnes je každý stát sám za sebe a je to dobře ,at každý dokáže co umí a i přes některá negativa obě země stojí v Unii i NATO a to se počítá.

            • To má jeden malej háček nebo referendum o tak že tohle nikdy nezjistíme.

      • To spis nezapominejte Klausovi, Mečiarovi a Slovakum

        • Klaus k tomu byl donucen vývojem zeptejte se Vašáryové.

          • Ptal jsem se ji asi pred tremi nedelemi. Mame podekovat Meciarovi a Klausovi

            • Ona řekla Havlovi že vývoj na Slovensku spěje k odtržení a Havel se hněval,mám pocit že v té době i ona byla pro rozdělení a dnes se to hází na Klause , podle mě ten toho už moc nenadělal ,ale uvědomil si že je to příležitost jak se zbavit kamene který vždy ječí tu svou nacionalistickou písničku když mu nedáte co chce ,ale to je můj názor a nikomu ho nevnucuju.Nic nevystihuje lépe než nápis v jedné fabrice Pryč s čehůny , za pět let:a robota by nebola.

              • Reakce na příspěvek:

                Sama mi rekla ze rozumela nacionalistickym tendencim nekterych spoluobcanu, ale ze pro rozdeleni nebyla ani vnitrne, ani navenek

  • Oni "protestující" ani pořádně nevědí, proti čemu "protestují"...

    Ve slušné společnosti se takoví lidé označují termínem "lůza"...

    Nota bene - vedení potomky bývalých bolševických papalášů (Minář a spol.)

  • Na pana Babiše dnes pískalo asi 15 hlupáků, takže pan Babiš a ANO má jistých dalších 15% navíc.

    Jen tak dál!

  • Neslavil jsem Vítězný únor a neslavím ani Hadrák. Necítil jsem se dobře mezi nadšenými svazáky a nemám důvěru ani k současným aktivistům, liberálním demokratům a ostatním kazatelům jediného správného názoru

    • přesně tak

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit