Přejít na výpis diskuzí

Ani zima nepomáhá - i teď mají některé oblasti v Česku nedostatek pitné vody

8.12.2018 14:59
15 příspěvků

V některých oblastech České republiky pokračují i v zimě problémy s nedostatkem pitné vody. Cisternami, které poskytla Správa státních hmotných rezerv ji dováží několik obcí ve Šluknovském výběžku nebo Nedašova Lhota na Zlínsku, další obce už o cisterny požádaly. V Libereckém kraji u česko-polské hranice...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vzhledem k tomu že málo prší a voda se neudrží v krajině, všechno vysychá. A TADY KONEČNĚ MŮŽOU BÝT PROSPĚŠNÍ NAŠI ZLODĚJŠTÍ POLITRUCI A POMOCI NÁM S TÍM ŽE VYUŽIJÍ SVÉ ZKUŠENOSTI S ČTVRTSTOLETÍM TUNELOVÁNÍ. Všichni straníci by se měli spojit a vykopat silou společnou a nerozbornou tunel, podzemní přivaděč nejblíže asi z Baltského moře. Tak k nám bude proudit voda podzemím a problém se suchem bude vyřešen. A straníci budou konečně poprvé za 30 let od převratu nějak užiteční.....😯

  • Tunel k Jadranu, i když železniční, je plánován již hodně dlouho, mohl by být sdružený...

   Z Baltského moře by bylo možné přivést slanou vodu, otázka pak leží, co tady s ní. Jednodušší by bylo použít Dunajskou úmluvu a čerpat vodu z Dunaje, dokud ještě existují nějaké ledovce, které ho napájejí. Z Dunaje je povoleno a plánováno čerpání do Moravy - návaznost na kanál DOL. Atd.

   První vědecká práce o vysychání v tuzemsku vyšla v osmdesátých letech, ještě za ČSSR, o novinku nejde. Na přelomu tisíciletí byla sníženy vláhové standardy a bylo pozorováno "odtržení" kapilárního vztlaku - zemědělské rostliny žijí pouze z povrchové a podpovrchové vody, půdní vlhkost z podorničí k nim nedovzlíná.


   • No myslel jsem podkopat tajně tunel pod Polskem do Štětína. Ne kopat povrchový kanál. Na ten bychom potřebovali povolení sousedů. Baltské moře by se sem přirozeně samo valilo jak by vyrovnávalo hladinu ve výkopu se svou úrovní. Vodu bychom odsolili a Poláci a Němci by nepoznali že jim upíjíme moře.....🙂

 • V zemi Česku teď sedm obcí využívá 13 cisteren SSHR,

  -------------------------------------------------------------------------------------

  V zemi Česku? Kde to je? Na mapě jsem to nenašel. Není myšleno v zemi Čečensku? Ale Čečensko je součástí Ruska...tak by se možná mělo psát v zemi Rusku....

  • Česko je malá země v srdci Afriky, proslavili ji vědci z ODS (to je místní Harward), kteří zjistili, že v létě je teplo, v zimě zima, a že když neprší, nezmoknem.

 • bezregistrace

  Autor jaksi nepostřehl že z nebe téměř nic nepadá .... což je jaksi problém

 • Nastal čas výroby destilátů a chladiče je potřeba plnit vodou....... v únoru bude zase dobře

 • Dobrý den,

  nemáte tu někdo ´statíse hektoliktů´?

 • Podstatné však přece je že máme statíse hektoliktů vody na tzv."zasněžování" aby se pár lidiček mohlo producírovat na "sněhu".


  • Skutečností je, že voda na zasněžování chybí, některé vleky nebudou letos ani spuštěny.

   Vaše poznmka se týká několika výjimečných lokalit, kde je možno využít k zasněžování pitnou vodu, což je opravdové zvěrstvo.

  • "statíse hektoliktů"

   Paznehte

   • Ááno jasně zemanofickovému požírači koblih by se něco takového jako vynechané nebo zaměněné písmeno samozřejmě nemohlo stát. Vy a vaši gaunerští vůdci zeMAN s Burešem jste nejdokonalejší - ale opravdu jen paznechti.

    • "paznechti"

     Blbe!

 • Víte ,že mi hlava nebere proč při dnešní účinnosti čistíren odpadních vod ji stavební úřady nepovolují tam kde je kanalizační řád ,který všechnu místně spotřebovanou vodu spolehlivě odvede do čističky ,ta vyčištěnou vodu předá říčním tokům ,která takto skončí někde v moři.

  • Dokázal byste text přeložit do češtiny? Tuším v něm myšlenku,o které by se dalo podiskutovat.

   Jinak: podle tzv. Modré zprávy MŽP & MZe bylo v roce 2015 čištěno v ČOV 81,7 % odpadních vod od obyvatel, respektive veškerých odpadních asi 78 %.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit