Přejít na výpis diskuzí

Antihavlovské výroky mladých komunistů vyvolaly odpor

20.12.2011 17:38
22 příspěvků

Hanlivé výroky Svazu mladých komunistů Československa na adresu zesnulého exprezidenta Václava Havla vyvolaly mezi některými politiky výrazný odpor a nesouhlas. Mladí komunisté Havla mimo jiné označili za zrádce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Napodobují Nečase a Vondru, kteří oslavují vraždy a nic nechutného jim není cizí. Prostě mladí nevychovanci inspirovaní nekulturností našich papalášů
 • Může být ještě větší blb než ty Pišto,pochybuji.
 • Kalousek a modří zločinci zrušili pohřebné !!!! Proto se ptám, kde vezme vláda peníze na ten umělé zprofanovaný,umělý pohřeb peníze ???? Doufám, že se vláda, Klaus a jim podobní na to složí ze zvého !!! Ne ze státní kasy !!! Už dost bylo divadla !!
 • Komunismus? "To je hloupej Honza co se postaví na hnůj a začne práskat bičem" T.G.M.
 • Co bychom čekali od komunistů. Komunismus byl učitelem nacismu. Jak je vidět, komunisti jsou stále stejní.
  • KOmunicti mají plnou hubu keců jak budou všechno dělat pro lidi, ale skutek utek. Akurát celé národy přivedli do bídy a povraždili více lidí nežli fašisti. Je to jan závistívá všehoschopná lůza, která k¨dyby se dostala k moci, bude sama krást a k vůli tomu i vraždit. *8*
  • Rozpustit! *12*
 • Také musím připojit souhlas a současně zoopakovat to, co už bylo mnohokrát řečeno. Je to neskutečná uměle tvořená hysterie. Smutek drží převážná menšina národa. Nevím, jestli se Masaryk neobrátí v hrobě, koho to s ním dnes srovnávají. České země vynikaly vždy vyspělým průmyslem s velkým "P". Bylo tomu tak za Rakouska-Uherska, za 1. republiky, za Protektorátu i za socialismu. Havlovým přičiněním jsme přišli o trhy v Ruské Federaci, v Čínské lidové republice a v arabských státech. Nečině přihlížel rozbití Československa, které Masaryk (a Štefánik) pomohli vytvořili na troskách Rakouska-Uherska. Schvaloval odtržení historického srbského území, tedy Kosova, což je stejné, jako kdyby kdokoliv schvaloval odtržení Sudet v r. 1938. Zavlekl naši republiku do nejhorší zločinecké organizace v dnešním světě, tedy NATO. Na místě je tedy srovnání Havla nikoliv s Masarykem, ale s Háchou.
  • Aldisi, chtělo by to víc faktů a logiky a méně emocí.
   Je třeba se seznámit s tím, jaké zásady V. Havel hlásal. Uvědomme si však, že to nebyl všemocný car gosudar, ale president demokratické země, jehož pravomoci jsou velmi omezené. V. Havel působil především svou morální autoritou, což uznává celý civilizovaný svět, jehož čelní představitelé a přední osobnosti se před jeho památkou sklánějí. Uvědomme si, co jsme z jeho morálních zásad udělali, že pro značnou část obyvatel této země jsou slova jako morálka, čest, poctivost sprostými slovy. Nehodnoťme co udělal nebo neudělal V. Havel, ale co jsme MY udělali nebo neudělali a co jsme dopustili. Demokracie znamená, že občané spravují svou zemi prostřednictvím svých volených zástupců. Tak neříkejme, že to ONI, ale podívejme se na to, jestli si my zasloužíme označení občan.
   Pokud jde o srovnání TGM a V. Havla, tak je třeba znát jejich dílo, morální zásady jimi hlásané, jejich činy, tedy znát fakta. A pak to srovnání vyzní přesvědčivě.
   Země Koruny České vynikaly nejen vyspělým průmyslem, ale především vzdělaností, císař římský a král český Kare, toho jména IV., založil před sedmi sty lety v Praze první universitu ve střední Evropě a Praha se tak stala centrem středoevropské vzdělanosti. A myslím, že ten vyspělý průmysl je teprve důsledkem této vzdělanosti, tradičního umu, pracovitosti a píle obyvatel této země.
   V. Havel jistě nerozhodoval o obchodních záležitostech, to nepřísluší presidentovi a sám se ani nepletl do ekonomiky, která nebyla jeho parketa.
   A opravdu ty trhy v Ruské federaci byly tak výhodné? Nebyl to vztah ani ne tak rovnoprávných partnerů jako spíš vztah rádoby pána a vazala?
   A co měl dělat proti rozbití Československa, když to bylo především, přání Slováků? Uvědomme si především, že zánik rakouské monarchie v r. 1918 byla fatální chyba, na níž jsme zákonitě doplatili ztrátou svobody po pouhých dvaceti letech. Vznik ČSR v dané podobě rovněž nevycházel z historických daností, sami Slováci nikdy nepřijali ideu československého národa.
   To že jsme byli přijati za členy NATO je naše obrovské štěstí, jinak bychom dopadli jako Jižní Osetie nebo Abcházie, Rusko se nechce vzdát svých dobytých území. Naše země vždy patřily do Evropy a nikdy ne k východostepní říši potomků Hunů,
   Pokud jde o dr. Emila Háchu, uvědomme si, že byl zvolen presidentem ještě svobodným československým parlamentem. A jelikož to byl renomovaný právník z doby rakouské monarchie, respektovali ho i nacisti. Ovšem Hácha byl sice presidentem, ale možnosti byly nesmírně omezené. Přesto se mu v řadě případů podařilo zmírnit dopady nacistického zla.
   Ono je třeba znát fakta. A uvědomit si, že ta fakta se nám nemusí vždy líbit.
   • Petr, ty jsi kus blba tak např: rusové se nechtějí vzdát bla bla. Asi si zapoměl že odsud odešli zatímco ty hov.da amarický okupujou pořád Evropu, atd. K tvým ubožáčkým dalším výlevům se radši ani nebudu vyjadřovat.
    Pro mě jsi duševní ubožák.
 • Budu je volit!!
 • Řekli nahlas to, co si myslí většina národa.
 • VH byl náš trojský kůň pseudodemokracie.K tomu bychom mu mohli postavit pomník.Zakládáme společnost na návrhy a realizaci pomníku. Bližší na : kozojet@seznam.cz
 • A co ty prasárny nekomunistického a pseudodemokratického bulváru. Ty nevadí ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit