Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ten kdo psal tento článek je pouze papouškovatel. Bude nám tu kázat o čistém pohonu a elektromobily by nabíjel výkonem 240 voltů - "Naproti tomu plné nabití elektrického vozu Chevrolet Bolt trvá při použití domácí nabíječky o výkonu 240 voltů devět hodin." Musím se smát. Každé dítě na základní škole se ve fyzice učí, že jednotka elektrického výkonu je WATT a nikoli VOLT. Chápu, ne každý si toto pamatuje, ale pokud něco píši, tak si aspoň neletu pojem a průjem.
  • A vidíte, já bych šel úplně jinou cestou než vodík či akumulátorové elektromobily.
    V první řadě bych asi odboural rádoby "bio" složky v palivech, jenž prokazatelně poškozují či zvyšují míru opotřebení spalovacích motorů.
    Asi by nebylo od věci vylepšit a dovést motorové benzíny k "dokonalosti".
    Určitě by se našel prostor pro vylepšování efektivity samotných spalovacích motorů (vstřiky, časování zážehu atd.)
    V neposlední řadě by hodně pomohlo vyřešit problémy v samotné dopravě - silniční síť, obchvaty měst, kvalita samotných silnic (povrch, počet pruhů).
    Také by dopravě / životnímu prostředí ulehčila cenová politika hromadné dopravy (denní dojíždění do práce autem mne vyjde lépe než za použití MHD = to je fakt špatně, nehledě na časovou úsporu, cupitaní na zastávky apod.).

    Každopádně, alternativní paliva, jenž se ukázala zejména jako zlatý důl pro určité skupiny lidí (větrníky, soláry a další hověziny), bych s klidem nechal tvůrcům sci-fi a zaměřil se na rozvoj toho, co efektivně funguje léta. Jádro bylo, je a bude vždy nejčistější zdroj energie a "benzín" bude v globálním měřítku nákladů vždy nejlevnější (musíte být schopni pominout cenu PHM v našich končinách jíž z ~60% tvoří nenažrané daně).
  • Opravdu při spalování vodíku jde z výfuku pouze vodní pára a zanedbatelné množství CxHx pocházející z mazací soustavy motoru.Vodík pro průmyslové využití se dnes vyrábí pouze a jen z ropy.Výroba elektrolýzou je nepoměrně dražší.Takže taková ekologie naruby.Prostě zvedneme daň z benzínu aby se jezdilo na vodík.To je jako s elektromobilem než začnete uvažovat o dopadech těžby kovů potřebných na výrobu baterií a zesílení rozvodných sítí v masivním měřítku, až si ten elektromobil každý píchne do zásuvky.Další hledisko daňový systém Evropy, kdy nepřímé daně z uhlovodíkových paliv musíme nahradit daní přímou a to bude kravál že i stará auta bez výfukového tlumiče nebudou slyšet. *1*
  • nešlo by jezdit na stlačené prdy? *1*
  • Spalovat vodík v motorech je věc stará minimálně 30 let. Je tady však nepřekonatelná ropná lobby a také zatím neekologická výroba vodíku. Jediná čistá energie by mohla pocházet z jaderné fúze. To je však daleká hudba budoucnosti, stejně tak jako antigravitace.
    • Bohužel to neni jen o ropě a všechny tyhle ekopaliva ekonomicky nefungují bez podpory peněz z daní,které se získají prodejem uhlovodíkových paliv.Ten systém je tak nastavený a jediné ekopalivo které funguje když v kamnech spálíte strom co vyrost na Vaší zahradě a ten roste dlouho na to aby to fungovalo dlouhodobě a z čeho bude žít daňový systém když tak bude činit každý?
    • že? jinak bys věděl že horká jaderná fůze je mýtický pojem něco jako suchá voda nebo horký led. Už před nejméně třiceti lety jsem četl sliby "JADERNÁ FŮZE ZA DVEŘMI. UŽ ZÍTRA..." a to zítra trvá už půl století miliony dolarů investic a výsledek Velké Ho..no. sliby chyby a kde nic tu nic. Možná kdybys řekl studená fůze fyziků Ponse a Fleischmanna, tak bych ti přitakal. O té psal už časopis Vesmír na jaře 1989 i když dost negativně. Nicméně jinými experimenty se prokázala....ale musíš číst i jiné tiskoviny než blesk a aha. Pak se možná něco dovíš co v tv NOVA rubrika krimi a sport či levné nákupy pro bezmozky nevysílají
      • S tebou o tom diskutovat nebudu když neumíš ani číst. Tak hluboko přece neklesnu.
        • diskutovat. Nemáš pro mne žádnou hodnotnou informaci kromě vlastní omezenosti kterou arogantně vystavuješ paradoxně jako "přednost"
          • Zato ty jsi pro mne přinesl velkou informaci. A to, že se mám lidem, tvého typu, vyhýbat velkým obloukem abych se od nich nenakazil nějakým moribundusem.
            • už jsi našel jednoho prosťáčka který tě bude obdivovat a na kterého můžeš hrát kinga. Pokud si ho teda kvůli zvednutí sebevědomí neděláš sám *3* tak se bav....mne bys mohl přesvědčovat tak před dvaceti lety......ale dnes po tom co znám a co jsem zažil už ne.....soustřeď se na svého fandu xxx
            • no když někdo nemá zájem diskutovat proč ti odpovídá ,to mi nejde do hlavy,ale to bylo zcela mimo diskuzi,to je jako jeden zde známí soudruh který každého nazývá ubožákem se kterým se nebaví a odpovídá na vše a všechno velmi barvitě *1*
  • Až na ty vedlejší ekologické zátěže, které jsou dost velké je to ekologické. *1*
  • má auto na vodu anebo ještě lépe antigravitační vznášedlo na volnou energii.

    Nesmysly jako auto na vodík nebo klasický dobíjecí elektromobil jsou jen mystyfikace. Zas budou potřebovat silnice takže poškozování životního prostředí, budou potřebovat pneumatiky, budou se muset stavět další a nepochybuji že nebezpečné a drahé atomové elektrárny, vyrábět baterie které se budou muset likvidovat vyrábět vodík který se bude draze prodávat řidičům. Auto na vodík nebo elektromobil je jen pokrytectví kdy místo benzínu budeme muset kupovat elektřinu či vodík. Jinak se nezmění nic. Takový modernizovaný "parní stroj" který prý bude efektivnější a ekologičtější poněvadž kvalitnější díly prý způsobí lepší využití síly páry a místo "horšího" hnědého uhlí se bude topit "lepším" černým uhlím.

    Až se postaví auto na vodu, kterou nabereme z každé kaluže u silnice anebo ještě líp vznášedlo na antigravitaci které nebude potřebovat pneumatiky a silnice a bude využívat Volnou energii pak řeknu ANO TO JE POKROK. Do té doby je to pouze jedna zlodějna nahražená jinou ovšem s velkohubými kecy o údajné ekologičnosti.
    • Nečti tolk sci-fi a raději se vzdělávej. Případně, když ti všechno vadí, běž bydlet do jeskyně, chovej se ekologicky a zkus nevyužívat lidské vynálezy a vědecký pokrok. To by byl tvůj jediný přínos.
      • a ani nevíš o čem. Kdyby se chovala polovina lidí tak ekologicky a byla orientovaná v této problematice jako já, nepotácíme se už půlstoletí v téhle konzumní agónii. Nesmíš soudit druhé podle své vlastní úrovně. Možná to zatím nechápeš ale jsou lidé kteří používají mozek a čtou a sledují jiné informace než rubriku vaření v televizi a slevové letáky z hypermarketů.Ovšem nečekám že pochopíš o čem je řeč.
        • Já jsem obyčejný a normální ochránce přírody. Vás, zelené ekology, už Klaus nazval blázny a nepřáteli lidstva. A měl pravdu.
          • To bylo zcela mimo mísu ,oni skutečně přeháněj a na druhou stranu lidi jako Klaus vše bagatelizují ve prospěch peněz a zisku.Tak něco mezi by to chtělo.
  • ktere nemuze jezdit protoze se do nej neda sehnat palivo je na dve veci . Na nic je jedna z nich .
    Ohledne vyfuku .... Tyhle vozy ho maji jaksi centralni stejne jako elektronesmysly . Komin v elektrarne .
  • To není pravda, jsou dva způsoby jak skladovat vodík. Buď při nízké teplotě která se zpravidla udržuje zmiňovaným odpařováním a tím za příznivého nízkého tlaku, ale při trvalé ztrátě.
    A nebo v tlakové lahvi, při které nedochází k únikům, ale zase je to při větších množstvích neekonomické z hlediska ceny, hmotnosti lahví a energetické náročnosti stlačování.
    Jenže Claris potřebuje na natankování jen 5kg vodíku, takže použití tlakových lahví není žádný problém.
    Problém je v ceně stalčeného vodíku, který se vyrábí elektolýzou z vody a následně se musí stlačit kompresory na vysoký tlak na což je třeba značné množství energie.
    To by si ho museli lidé doma vyrábět sami ze solárek, ale to by zace řval stát, pač by přišel o obrovské peníze z daně pohoných hmot a dph.
    Takže když se nad tím zamyslíte, současný stav s ropou vyhovuje těžařům, zpracovatelům, distributorům a hlavně státu. Takže se jentak změny nedočkáme.
    • Lahve s vodíkem musí být zajištěny proti pádu a nesmí být umístěny
      poblíž topných těles, parních potrubí a dalších zdrojů sálavého tepla,
      které mohou způsobit nebezpečné ohřátí lahve. Je nutné vyloučit
      veškeré zdroje vznícení, vyloučit zdroje statické elektřiny, neboť vodík
      je extrémně hořlavý a výbušný plyn, snadno vznětlivý při všech
      teplotách.
      ---- ne to fakt v autě mít nechci a ani nechci aby takové auto do mne někdy nabouralo....
  • nedostatek cerpacich stanic neni ta nejvetsi nevyhoda, auto na vodik je totalni hovadina protoze sebetesnejsi nadrz nedokaze prilis male molekuly vodiku udrzet pohromade moc dlouho behem 14 dnu se vam 50% nadrze doslova VYPARI a ano mesic nechate auto stat a uz neodjedete *1* *1* *1* jo to je budoucnost *11* *10* *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit