Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Čemu se divíte,spíš co nefízluje v dnešní době?
  • Jistě má tento Systém tu kouzelnou funkci, kdy Orgán v kanceláři kdesi v dáli stiskne tlačítko a váš vůz se zastaví... *1*
  • Pro odlehčení:
    Viděl jsem obrázek, instalatér a prodavač ukazuje na mísu WC a říká: toto je náš nejnovější model. Vaše h.vno změří, zváží a údaje zašle do centrální účtárny. A tak zkontrolují, jestli vaše h.vno odpovídá vašim příjmům. *1*
  • K. Čapek (R.U.R.), G. Orwell (1984) a jiní spisovatelé psali už před desítkami let o tom, jak budou lidé hlídaní. Tenkrát to ovšem byla sci-fi.
  • Tak jak jsme dneska hlídaný na každým kroku tak nás nehlídali ani komančové...
    • To je sice pravda, ale tenkrát neměli ty technické možnosti, které jsou k dispozici dnes. Kdyby jo, tak nepochybuji, že by je použili přinejmenším ve stejném měřítku.
  • No, já jsem zase někde slyšel, že to budou postupně mít zavedené i motorkáři, cyklisti a i chodci.
    Pokud by to mělo být podle článku a já to měl mít v autě, tak bych to zcela jistě sabotoval. Z principu.
    • No hlavně auta jsou povinna svítit i za dne, protože je prý jiní účastníci neviděli a místo toho, aby si došli k očnímu, tak se zavedlo to povinné svícení. Pak už jen zůstává otázka, jak za dne ten, kdo neviděl auto, vidí cyklisty nebo chodce, kteří nesvítí a přitom jsou mnohem menší, než ta auta. Očekávám tedy v blízké budoucnosti povinnost cyklistů i chodců se za dne pohybovat pouze s pokrývkou hlavy, která bude mít funkční světelný maják. Kdyby to mělo zachránit jen jeden život........ *1*
  • "I kdyby se díky systému eCall podařilo zachránit jeden jediný lidský život, bude to bezpochyby úspěšný projekt"
    .
    Jéžíš! Takové kecy. To je samozřejmě nesmysl. Ani kvůli jednomu životu není třeba buz...ovat (zakázané slovo) celý národ. Se stejným argumentem by se daly nařídit v autě povinné helmy pro celou osádku. I kdyby to mělo zachránit jen jediný život....... :-((((

    A opravdu je v systému SIM karta? Vždyť na 112 se dá dovolat z mobilu i bez SIM a jinak je potřeba každou SIM dobít alespoň jednou za rok nejméně 200 Kč. Nebo se pletu?
    • Tak neskutecne ze to neni uz ani k smichu. Starej se o nejake jednoduche tema , treba politika a tady ze sebe nedelej hloupeho emana.
      • A co jsem napsal tak hrozného? Šlo by to trochu konkrétněji? Děkuji.
  • Kdyby novínar co psat tento blabol nebyl naprosty imbecil a neco si o tom precetl, zjistil by ze:
    1) system neni v beznem provozu prihlasen do site, takze nemuze nic nikam odesilat a z toho duvodu ani nejde dalkove zapnout
    2) ukladaji se pouze posledni 3 pozice ziskane z GPS, takze zadne kvanta dat.
    3) policajti k mereni rychlosti musi mit pravidelne kalibrovany radar a ne nejaky cinsky GPS modul v aute.

    Takze polovina clanku je uplny blabol. Lukáši Strašíkovi bych doporucil at jde psat o ucesech Justina Biebera nebo podobnych vecech o kterych ma prehled a techniku at necha chytrejsim.
  • martyd
    Super! Teď by se ještě měl udělat systém, který by při překročení 50ky zastavil a zamknul auto a zavolal městskou policii a ty počty zavražděných mohou klidně klesnout.
    • Stejně to jednou skončí kamerami v bytech. Samozřejmě pro ochranu a dobro lidí. Kamerové centrum pak zasáhne v případě, že zkolabujete, někdo se vás pokusí vykrást, praskne voda, bude hrozit vznik požáru atd. Víte jak se pak bude krásně a bezpečně žít?
      A může to vadit tomu, kdo nedělá doma nic nelegálního? A kdyby to mělo zachránit jen jeden život...... :-(((
      • To bude předstupeň. Pak každému nastřelí do p.dele čip a ten bude posílat do centra údaje o tom co dotyčný dělá, kde je, co jí, co říká... a to se teprve bude řídit stát jako podnik.
        • A zase se najdou mnozí. kteří to s nadšením přivítají. :-(

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit