Přejít na výpis diskuzí

Babišově vládě dochází peníze. Držte si peněženky!

6.2.2019 20:40
Pavel Jégl 92 příspěvků

Marnotratná vláda rozfofrovala hromadu peněz. Teď její šéf Andrej Babiš prozřel a vidí, že nemá na to, co slíbil voličům. Chce proto vyhazovat státní zaměstnance, připouští vyšší daně, a přitom dělá, jako by se vás to ani netýkalo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • openhauer

Zrušit nákup vrtulníků,obrněných vozidel, tanků, popřípadě stíhaček, a máte hned ušetřeno víc jak 50-80 miliard korun !!! Jsme malá zem bez ochrany hranic a tak všechny podobné investice jsou nanic !!! KOLIK BY SE UŠETŘILO ZAFIXOVÁNÍM PLATŮ ÚŘEDNÍKŮ NA 5 LET JAKO JE VLÁDA,KRAJE,MĚSTA A OBCE NEVÍM ALE URČITĚ HODNĚ  !!! Ostatním státním zaměstnancům bych ty platy zafixoval na 3 roky !!!

• fosilie

Jégl,Jégl,když nás okrádal Kalousek tak jsi  moudý nebyl,ale teď jsi chytrý jak žárovka!Prostě čistě objektivní kecal!

• Slyším pořád o zlodějinách pana Babiše a dokola, ale nikdo z těch, kterým sype do korýtka neprotestuje. Asi piští jen Ti, na které se nedostalo.

Já vím, že většinově bychom měli vyznávat spíše náklonnnost k panu Kalouskovi, který v rámci "rozpočtové odpovědnosti" utnul roupy penzistům, zdanil výsluhy vojákům a policistům, hasiči a učitelé ho nezajímali vůbec. 

Jde asi spíš o  míru toho přerozdělení a na to mohou být - a to zcela legitimně - nejrůznější názory. 

P.S. myslím, že peníze nedojdou Babišovi, ale každému jednomu z nás. 

• bezregistrace

á vím, že většinově bychom měli vyznávat spíše náklonnnost k panu
      Kalouskovi, který v rámci "rozpočtové odpovědnosti" utnul roupy
      penzistům, zdanil výsluhy vojákům a policistům, hasiči a učitelé ho
      nezajímali vůbec......a udělal díru do kasy jinde a to se nepodařil ekotendr

• Peněženku si marně držím už od r.1989. Zledějůjemoc  a mají k dispozici zloddějsképolitiky a české zákony ,které nedodržují.Nedělám si žádné iluze,nejdůležitější je přežití a zdraví, hlavně duševní.Ještě se ve funkcích dočkáme takových sfiní, že se budeme divit.

• honza54
    Babiš, Babiš. Minulé vlády rozkradli co se dalo , peníze na důchody, peníze z privatizací, prodáním důležitých státních podniků a spoustu dalších a vy křičíte Babiš. proč nekřičíte Klaus, Zeman, Dlouhý, a podobní. ODS, ODA, KDU, ČSSD, ZELENÍ a další. nejsem jeho zastánce, ale každému za jeho zásluhy. spousta by jich měla sedět
    • 😂
    • 😂
  • KIMCID

a na čem že se to tvrzení zakládá

• Chci reagovat pouze na snižování státních zaměstnanců na pozicích různých úředníků a kontrolních orgánů.

Pracuji jako poradce s jsem v kontaktu s malými podnikateli. Někdy mají dny, že se kontroly netrhnou. Jedna za druhou. Kdy má vlastní malý živnostník vůbec pracovat na svém podnikání. Zvláště v oblastech mimo Prahu je to hrůza.

Úředník a kontrolor se snaží udržet pracovní místo a musí vykazovat činnost aby si místo a svou důležitost obhájil. Nemá smysl se snažit o nějaké hlubší analýzy, protože jsme Češi a dokážeme vše vysvětlit (okecat).

Nemám k dispozici údaje ale jenom si říkám jak všechno zvládají např. ve Slovinsku, kterých je tuším jedna třetina oproti nám. Snižme počet neproduktivních pracovníků (tím nemám na mysli učitele, hasiče a podobné složky) o třetinu. Zbývající si s tím poradí nebo se zjistí, že jsou některé činnosti zbytečné.

S řadou věcí v článku a následné diskuzi souhlasím ale celkově považuji za zástupné problémy a zapadá do filosofie vládnoucích, tj. lid potřebuje chléb a hry. Tak se většina národa zaobírá různě slušnými diskuzemi, lid má hry a mocní si dělají co chtějí. Neskákejme na tyto hry.

Snížením počtu úředníků se uvolní ruce lidem, kteří v potu tváře živý své rodiny, platí daně a pojistné. Ti malý podnikatelé a živnostníci budou moci věnovat svůj čas a energie na své podnikání, kterým se zvýší zdroje do státní kasy. Také se porušení různé vazby "kamarád na kamaráda" a bude větší šanci aby bylo postupováno striktně podle zákonů a pravidel.

Osobně bych se více zaměřil na tvorbu zdrojů. Nebo si snad někdo myslí, že peníze do státní kasy vytváří někdo jiný než podniky a živnostníci?

• Hmmm - koblihář lhal a spousta lidí mu naletěla = ANO, bude líp...

Jak pro koho - pro kobliháře určitě...

• fosilie

Volotrku!

• No - na tebe,  v hlouposti, nemam...:-)

• vanhorne

"Držte si peněženky!" 

A take klobouky. Za Prvni Republiky pry fiakriste na kopci zastavili a nez se rozjeli z kopce dolu, upozornili, " panove a damy drzte si klobouky nebot pojedeme z prudkeho z kopce".

• "Děkuji" soudruhu cenzorovi za jeho bdělost a vysoce "odpovědný" přístup k necenzurované diskuzi.

Během necelých 5-ti minut vysoce odpovědně a samozřejmě dle nejsprávnějších a nejdemokratičtějších pravidel necenzurované diskuze smázl přípěvek, kde jsem se dopustil smrtelně zrádného hříchu - neb jsem si dovoli nesouhlasit s příspěvkem "Stinga" a jeho kladným hodnocením tvora jež si nechává říkat předseda vlády.

• Pavel.Jegl

Pane Nováku, zkuste vyjádřit nesouhlas slušně. Pak váš příspěvek uvítám a nechám být.

Vaše poznámky o kastrátech a mentálně postižených voličích jsou za hranou.

• Dobrý den pane Jégle,

i když se sem tam vyskytnu mezi "vyvolenými" a mám týdenní distanc, tentokrát naprostý souhlas.

I když nemyslím a nevěřím, že by se Váš apel na to, aby se nick Novák vyjadřoval slušně setkal s pozitivní odezvou. 

Leda by to tomu pánovi (pokud je to pán) někdo srozumitelně vysvětlil, co to taková slušnost je. 

• vanhorne

"a mám týdenní distanc,"

To se divim, nevzpominam si na nejake sprostarny ve tvych prispevcich. 

• Dobrý den pane Vanhorne,

ani já si na ně nevzpomínám, protože i když s někým zásadně nesouhlasím, tak neurážím. Každý má právo a nárok na svůj názor. Způsob vyjadřování charakterizuje především toho, kdo hovoří.

Přesto jsem již dvakrát obdržel týdenní zákaz příspěvků pro porušování pravidel diskuse. ☹Zkoušel jsem se přes kontaktní e-mail dotazovat p.t. redakce proč, ale nikdy mi nikdo neodpověděl. 

Přeji Vám příjemný den

• vanhorne

Same to you.

• A z čeho, pane Jégle, usuzujete, že není možné, aby v určité skupině občanů nebyli zastoupeni lidé s diagnozami, které zde uváděl pan Novák ? Nebo snad tyto občany popíráte a tím i diskriminujete ? V podstatě jsem se, proti Vám, nijak nevymezoval, ale můj názor je ten, že podobný typ cenzury, který jste předvedl, je ryze bolševický. Nejste bohurovný, takže si ani na Boha nehrajte.
        • Pavel.Jegl

Nehraji si na boha, ale snažím udržovat debatu v jistých mezích. Pokud označíte skupinu voličů konkrétní strany za kastráty a mentálně postižené, není to diagnóza, ale urážka.

Jistě mohou mezi nimi tací lidé být, ale jak byste to bral, kdyby vás někdo označil za mentálně postiženého?

Fajn, nejste jím, ale mohl byste být, že?

• Pan Novák neoznačil nikoho konkrétního a měl na mysli množinu lidí s nimiž nesouhlasí.Nejedná se tedy o konkrétní urážku, té které osoby a nevím tedy jakým způsobem jste nabyl práv, rozhodovat o tom, který názor je nebo není správný. Pravděpodobně tedy jednáte na základě svých subjektivních pocitů a světonázoru. S tím se dalo žít v totalitě, tedy pokud by byl Váš názor , Ten správný. Dnes byla měla být svoboda projevu, která je zaručena Ústavou ČR . To, že není je právě zásluhou takových lidí jako jste VY. Myslím si, že byste se měl panu Novákovi omluvit a zamyslet se nad sebou. Každá pravda je relativní. Pro někoho byl Jánošík zloděj a bandita, pro někoho národní hrdina. Komu dáte za pravdu ?

• Poraďte/prozraďte mi proto prosím jak označovat něco takového jako je babiš, hradní .....  a spol. aniž bych musel používat jen nic neříkající -pííííp- a pod.?

Děkuji.

• Je to jednoduché pane Nováku a snad to pochopíte i Vy: 

Babiš - pan premiér

Zeman - pan prezident

Až někdo zvolí Vás - nebudete ten de.ent Novák, ale pan premiér Novák. 

Ještě nějaký dotaz?

• Hm, hm zajímavý názor.

Vy mě tady veřejně nabádáte abych soudruha komoušského konfidenta označoval slovem "pan".

Jednak si to označení nezaslouží, neb označení "pan" je označení pro člověka, ne pro něco tak zrůdného jak jsou ti dva od vás jmenovaní. Za druhé by jistě pro takové "-píííííp-" jako jmenovaní jsou bylo označení "pan" jistě urážlivé - vždy bolševičtí křiváci se přece titulují zásadně soudruhu.

No mám pravdu zeMANe a Bureši/babiši, že Áááááno.

M.j.: to, že ty dvě -pííííp- jsou dočasně na místech kde jsou, je jen ukázka "malosti" českého človíčka, kterému stačí kobliha a pár žvástavých lží aby nechal ty dvě -píííp- páchat další a další zločiny proti českému státu a jeho obyvatelích. V každé jiné zemi s národem který si dokáže udělat ve vlastní zemi pořádek by již ty dvě -pííííp- tak max. měli společnou celu na Mírově.

• Způsob Vašeho vyjadřování je pane Nováku plně na Vašem zvážení. jen se ty soustavné nadávky někdy špatně čtou.

Přitom Vám samozřejmě nijak neberu Váš názor na ty dvě dotyčné osoby. 

• Pavel.Jegl

Už jsem vám na to odpověděl: Bez kastrátů a mentálně postižených voličů.

Myslím, že jste natolik vychovaný, abyste sám dokázal najít slušné výrazy.

• KIMCID

když nemáš vychování tak to nedělej vůbec

• No zrovna od tebe to sedí  .........  Co lze ale čekat jiného od obhájce a podporovatele něčeho takového jako jsou ti  - dle doporučení autora článku nelze uvést odpovídající označení.

• KIMCID

ano na víc nemáš to už vime ubožáčku

• Reakce na příspěvek:

Vidíš konečně ti to vyšlo - pojmenovat se správně - ufňukaný koblihářský ubožáček - stejně jak tvůj guru - podvodnický megazlodějský gauner soudruh - nesmím jmenovat aby to cenzor zase nesmázl. Jasné ty hradní koblihářský -pííííp-.????

Jsi jen prim...ívek léčící si malé pé...o, vysíláním žvástíků ve stylu svého hradního "boha".

• KIMCID

Reakce na příspěvek:

povídej nám o tom ty jedno povadlé přirození

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit