Přejít na výpis diskuzí

Bez karty ani ránu: Zachrání hotovost e-koruna?

10.3.2018 9:30
16 příspěvků

Přestavte si, že párek v rohlíku na ulici zaplatíte pouze kartou a i z obyčejné trafiky vás vyhodí, když se jim budete pokoušet zaplatit penězi. Alespoň jednou týdně platí v hotovosti jen čtvrtina Švédů, ještě před čtyřmi lety to byla více než polovina. Není se co divit, když obchody a restaurace hotovost...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Já teda u sebe pokaždé alespoň nějakou hotovost nosím. Nikdy nevím, co se stane a na co budu hotové peníze potřebovat. Občas se mi už stalo, že u pokladny měli rozbitý terminál a pak jsem byla ráda, že mám čím zaplatit. Navíc jsem se rozhodla zainvestovat do kožené peněženky , tak by byla škoda tam nosit jen platební kartu.

 • takto plíživě začíná novodobé otroctví. Absolutní kontrola nad vším. Již mám jasno, žít tu nebudu (pakliže nedojde k převratu) Jsou ještě místa na světě, kde je svět normální. Ale každý ať si žije v tom co mu vyhovuje.
 • Pro somráky a samorosty, co se živí třeba sbíráním zálohovaných flašek či ( v některých zemích ) plechovek či žebráním, by bylo zrušení hotovosti katastrofou a systém by je musel doslova krmit.

  Včera jsem viděl somráka, naprostého břídila, jak se pomocí kousku ulomené větve pokoušel zvednout rohož před vstupem do SM Lidl v Praze-Hostivaři.

  Za několik dlouhých minut se mu to nepodařilo, a celou dobu ho z krámu sledoval sekuriťák.

  Leželo pod ní několik mincí.
  Zkušený somrák by měl speciální jednoúčelový háček či nástroj s posuvným závažím, nebo by mince za pár vteřin posbíral pomocí hůlky s magnetem na konci.

  Úsporné železné magnetické mince přinesly somrákům a chmatákům nové možnosti, změna to byla opravdu vskutku revoluční...
 • bude čip do těla. No uznejme, kartu můžeme ztratit, můžou nám ji ukrást, zapomeneme pin......ale když přiložíme ke skeneru ruku, kterou máme stále sebou (teda většinou, když pomineme úraz) je po problémech. Jen abychom se někomu v Ústředí neznelíbili, mohl by naše identikační data a registraci našeho čipu vymazat z centrální databáze. To by byl problém.....
  • Nejlepší by bylo nastřelit čip do prrdele, by se mohlo přes EET evidovat kdy chodí srrát a jak dlouho tam sedí. *1*
 • Tady přece nejde o peníze jako takové. K čemu asi NOVÉ TECHNOLOGIE slouží? Jde o globální totalitní sledovačku. Jaký máš příjem a jeho zdroj, co kupuješ, za co utrácíš a kolik, kde jsi se pohyboval v jakém čase, dá se i vysledovat, s kým si se tam mohl setkat. Bez karty budeš mimozemšťan, kterého je třeba odchytit a implantovat mu do palice čip. Mobilní telefon je novodobá sledovací štěnice využívaná ke sledování pohybu osob. Drtivá většina ovcanů již žije ve virtuálním světě, dobrovolně se zapojila do ASOCIÁLNÍCH sítích a prostřednictvím telefonu na sebe vycintá veškeré soukromí, co ho zajímá, s kým se stýká, o čem spolu komunikují,..... vždyť je to zábava. A baští dezinformace a nechá se zmanipulovat, kam půjde a proti čemu vyjádří "SVŮJ SVOBODNÝ" názor.
  • Jeden záporný hlas reprezentuje 7,69%,=7 uživatelů mobilu ze sta, kteří věří, že si v kapse nenosí štěnici (= americkéko Bureše *9* ) a demonstrují ze svobodné vůle.
 • Švédský multikulturně totalitní systém prosazující komplexní islamizaci země pochopitelně potřebuje totální kontrolu občanů, k čemuž slouží i praxe bezhotovostní platby, skrze kterou nechává každý platící člověk v digitálním prostoru nesmazatelnou a čitelnou stopu. Švédsko by mělo být pro naše zodpovědně uvažující politiky odstrašujícím případem.
  • Docela rád bych si přečetl obsáhlou reportáž, jak to ve Švédsku aktuálně vypadá.

   K mání jsou ale jenom střípky většinou skandálních informací, ze kterých si ucelený obraz neposkládám.
 • To je ve Švédsku a tady je ČR nebo jsme kolonie Švédska.Člověk se v tom nevyzná,kde domov můj?
  • Vy nevíte, kde žijete?
   • V Absurdistánské demokracii zvané Česko.
 • Vždyť ta koruna je vlastně taky jen digitální, už je to jen kus papíru.
  • Brzy nebudou peníze, ale Bureš bude ve svém podniku Čechystanu vydávat stravenky a poukázky na zboží.
   • a co je na tom špatného? rozveď?
    • jsi bystrá. A to vy tam pod mostem jste všichni takové otevřené palice?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit