Přejít na výpis diskuzí

Biopaliva: Babiš je ve střetu zájmů. A co Jurečka?

29.4.2015 12:18
red 17 příspěvků

V otázce biopaliv možná není ve střetu zájmů jen ministr financí Andrej Babiš. Vždyť ministr Jurečka donedávna farmařil a Agrofert bude potřebovat vhodné dodavatele. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A co to otočit.... Chudák Pitr ....navalej mu spotřební daň na naftu a benzín a on teď nemůže konkurovat bionaftě a tím pádem ani Babišovi.... *1* *1* *1* *1*

  Zrušit spotřební daň a nemusí se nikdo dohadovat kdo dotace bere a kdo ne. A nejen na pohonné hmoty ale i na tabák a alkohol. Stejně se s toho nehradí ani cesty ani léčba.
  Konečně se budou mít lidi dobře. Když to může fungovat v USA proč ne v ČR.

  Ať si utáhnou opasky prozměnu papaláši zaměstnaní ve státní zprávě. Já chci svou naftu za 16kč litr jako v USA Ušetřím 2000,-kč měsíčně a nemusím nikoho dotovat ani nedotovat. Můžou zrušit celníky bo se s tím konečně přestane šmelit a je to.
  • Doporučuji shlédnout film "SICKO" od Moora a pak si můžeme povídat o těch bohatých USA .... a na jakých principech funguje ta bohatost USA? To za pár let vysvětlí Američanům Číňani.... ony USA už dávno nejsou tou zemí zaslíbenou......... koneckonců už dlouho parazitují na světové ekonomice, že ano?
   *1* *1* *1* Nevíte kolik stojí litr nafty v Rusku či Saudské Arábii či Kuvajtu... já jen, abychom měli přehled. Díky *3* *3* *3*
   • Je mi jedno co číňani USA rusko nebo jiné státy. Já nechci platit něco co platit nemusím. Uvažoval bych o tom kdyby ty peníze sloužily k něčemu užitečnému ale neslouží.

    Na každý km okresní silnice připadá 80 000 ročně ale za ty prachy si jezděj papaláši k móři a neudělaj ani na krajnici bílou lajnu aby v noci za dešte bylo vidět kde silnice končí.
    Spotřebka za tabák a alkohol je vyšší než rozpočet na zdravotnictví. Přez to si každý pracující musí tohle platit znovu ještě jednou ze mzdy.
    Tak kde ty prachy mizí ??? Co je mi probůh do Arabů když mám doma hampejz.
 • "Biopaliva" osobně považuji za stejné, dotační a kšeftařské tuneldarebáctví pouze pro skupiny některých vyvolených.., jako tzv "solární energie" a pod....To všechno totiž bez státních dotací, což jsou vlastně peníze i pro občany na jiné věci...,stále častěji ukazuje, že není samo o sobě ani moc "eko" ani moc "bio", natož skutečně "levnější" a v konečných důsledcích i následcích prospěšnější..,protože ty všechny obrovské celky.., zbytečně a draze zabírají plochy zas pro jiné plodiny, které by se na nich mohly pěstovat s užitečnější přidanou hodnotou i pro daleko větší vrstvu obyvatel, mimo jiný užitek.. i co se týká např.zaměstnanosti na vnitřním trhu práce a prodeje produktů i menším podílem státních dotací pro větší počet lidí, než dosud, kdy to slouží k ziskům jen pro vyvolené vrstvy lidí..
  • Stačí se podívat kolik státních peněz a zakázek bylo přiklepnuto firmám
   které jsou psané na anonymní akcionáře. Takže nikdo neví kdo se napakoval.
   Politik si může takto přihrát penízky do vlastní firemní pokladny aniž by o tom někdo věděl.

   Anonymní akcie do společnost která si říká demokratická nepatří.
   • Jen malá připomínka - anonymní akcie jsou nemorální a těžko prokazují finanční toky při jejich prodeji, nákupu a vůbec manipulace s nimi, potud se určitě shodneme. Ale jsou protizákonné - nejsou, takže spíše by se měli politici začít chovat demokraticky a začít tato temná zákoutí a praktiky legislativně likvidovat. No a když to nebudou chtít udělat...... do stoupy v nimi a volme takové, kteří to udělají - zavažme se společenskou smlouvou s voliči... budou-li zvoleni, pak udělají toto a když ne, voliči smlouvu vypoví a poslanci půjdou do .... (háje zeleného)... a pak budeme demokracií. Doposud si na ni jen hrajeme, bohužel........... *3* *3* *3*
    • Jen malá připomínka zajděte si oba k notáři a on vám poví jak fungují v ČR anonimní akcie.... Kdyby novináři nebyli zdechlí tak to udělali za vás a nemuseli jsme tu mlátit prázdnou slámu.
     Všechny akcie na doručitele ( anonymní ) musí být při valné hromadě sečteny a zapsán jejich momentální vlastník. Toto musí být zaknihováno notářsky ověřeno a zasláno státu. Valná hromada je nejméně jednou ročně.
     No ale je to stejně prd platné páč jsme jak bílá paní v nevěstinci. Majitelem může být firma z Řecka nebo Ruska a ti už nemaj povinnost zveřejňovat kdo je majitelem řecké a.s. Tak že jediné co se stalo je že naši tuneláři pomáhaj splácet Řecký dluh... a vy s nima *1* *1* *1*
     • Takže s neprokazatelností finančních toků jsem měl pravdu.. *1* *1* *1* A kolikrát se změní vlastník mezi valnými hromadami taky nikoho netrápí, takže novináři se pravdu dozví jen na valné hromadě.... ale druhý den už to může být jinak. *3* *3* *3* Ale každopádně díky za poučení, mnozí odborný exkurz jistě ocení. *15* *15*
 • Tak znovu...
  Už jsen několikrát napsala, že Babiš hrabe jen pro sebe a voliči mu jsou u zadku, stejně tak i střet zájmů......
  • tak znovu

   koloběžko, vím, že nepatříš mezi příliš chytré přispěvatele, to je další důkaz
 • Zákon o biopalivech je rozhodnutí, které je srovnatelné s teroristickým činem. Ohromné plochy řepky ničí půdu, která se bude léta vzpamatovávat, otravují tisíce včelstev, hmyz i zvířata. Zemědělci nepěstují téměř nic jiného a jsme čím dál více zavislejší nejen na dovozu potravin, ale i obilí, brambor, cukru, tedy těch plodin, které jsme kdysi pěstovali v dostatečném nožství pro naši spotřebu. Proto všichni ti, kteří prosazují tento nesmysl, jdou proti lidu České republiky i proti samotné přírodě. A ta nám to jednou pořádně osolí.
  • Tady si musíme položit jenom jednu důležitou otázku: "Cui bono?" - V čí prospěch? - se tohle všechno děje... a pak musí logicky následovat další otázka:"Potřebujeme to?" Teď mám na mysli tzv. biopaliva, lány řepky olejky a stále větší závislost na dovezených potravinách.
   Pokud si odpovíme, že NE, tak bychom se podle toho měli začít chovat a vytvořit dostatečné finanční rezervy na dotaci našeho zemědělství... Poláci to pochopili dávno... jen my pořád budeme papežštější než sám Papež.
   A pochopitelně stav přírody by měl prvořadý.... ale když to uděláme, bude to ještě kapitalismus? *3* *3* *3*
   • Na výrobu 1l bionafty jse spotřebuje 1,2l nafty s fosilních zdrojů..... Už deset let je to stejné a nic se na tom nezměnilo ani nezmění. Je hezké že tato informace již dorazila do Bruselu.. *1* *1* Je vidět že tam nesedí žádní hlupáci a celé to funguje bleskurychle. *1* *1*

    Zemědělci jsou ti poslední. Ty bych sem teď netahal. Všichni víme jak je to s kvótama a dotacema. V celé EU jde o to aby měli všichni zemědělci nějakou práci a odbyt za slušnou cenu. Aby i v případě neúrody bylo všeho dost. Trh EU je neuvěřitelně chráněn..... Netušíte o čem mluvíte. Musí to tak být protože by naši zemědělci dávno zbankrotovali. To co v EU stojí kuře v obchodě to stojí v USA to samo kuře ale pečené s půlkou chleba. O Brazilském nebo Australském hovězím či skopovém se ani nebavme.

    Stav přírody ??? Ten se neustále zlepšuje. V ČR to došlo tak daleko že Deti Země našly křečky hned vedle rozestavěné větrné elektrárny v nadmořské výšce 650m n/m.... To je vidět že se otužují maj nejlepší imunitu ze všech křečků na světě. Třeba v Rakousku žijí ve výškách do 200m zatím co u nás je lze najít u každé rozestavěné dálnice či větší firmy. *1* *1*
 • Bohuzel ministerstva musi ridit lide, kteri tomu rozumi a znaji skutecnost. Je vsak rozdil podnikat s majetkem nekolik miliard a nebo vlastnit nekolik hektaru. Proc to nevadilo u jinych ministru v minulych vladach. Je nutne hlidat vsechny ministry, aby po ukonceni ve funkci nevlastnily penize a majetek, ktery je nezduvodnitelny.Pak musi prijit prisny trast, at je z kterekoliv strany.
  • A neřídí snad? Pokud ne, tak je něco shnilého ve státě českém..... apropos, myslíte, že političtí náměstci budou odborníci? A proč to nevadilo u předchozích ministrů - inu právě proto, že žádný z nich se nejmenoval Babiš. *1* *1* *1*
   Hlídat ministry, aby nevlastnili přiznání - vždyť máme nástroj daňových a majetkových přiznání - jen je potřeba ho správně nastavit a trvat na jeho přísném a přesném dodržování. A nejenom u politiků, ale i členů jejich rodin a příbuzných.... a trest? Jednoznačný, už nikdy více v politice a ve veřejné zprávě. *3* *3* *3* Zdá se to složité? Ale není, jen je potřeba použít zdravý selský rozum. *1* *1* *1*
 • V normálním státě by soudruh pravičák Babiš už dávno musel s ostudou odejít.

  Nelze být velkopodnikatel a řídit ministerstvo. Bere EU dotace a jako politik
  získává přístup k informacím a zdrojům které může použít v obchodě.

  Když ODS vládla s VV křičela ČSSD že podnikatel Bárta je jako ministr ve střetu zájmů.
  Měla pravdu. Proto je směšné a pokrytecké že dnes podporuje ještě větší střet zájmů.
  • Mohu požádat o specifikaci stavu "normální stát"? Stát do roku 1989 byl normální či nenormální.... a to co nastoupilo po něm, je normální anebo to není normální? Děkuji.... *2* *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit