Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to věčný státní paradox. Ministerstvo zdravotnictví před tabákem varuje a
    ministestvo financí se nad ziskem z prodaného tabáku raduje. *15* *15*
    • To samé s alkoholem.
    • "Položit" oba výsledky na váhy a srovnat. Hulí se snad všude (i pod stolom). Pokud kuřáka nepřepadne nemoc-nepřestane.
  • Klaus - nekuřák a sportovec ještě jako prezident před několika lety navštívil v Kutné Hoře továrnu na dýmovnice a blahopřál tam soudruhům k rozjezdu nové linky a k tomu, jak skvěle jim jde byznys - inu prachy "non olet" - nesmrdí...
    • Je pravda, že by měl stát přitvrdit, jenže penízky z daní se hodí...
      Na druhou stranu stačí nekouřit... kde není poptávka není výroba...
      • A jak přitvrdit? Bojovat za zdraví lidí? Zakázat cigarety, alkohol a cukrovinky? A ještě nezapomeňme na sport, jak je taky plno zranění.
        Nebo vyšší daně na cigarety, alkohol, cukrovinky a sportovní potřeby?
        Anebo vyšší daně jen na to, co se vás netýká? Aby je museli platit ti ostatní?
  • Česko totiž vládne ve všech možných i nemožných hovadinách....Takže ani již nepřekvapí, že máme velmi "úspěšnou tabákovou lobby v čele s naším prezidentem z východních stepí", který se ještě jako na oko diví, že by si nemohl zapálit v EP... Ještě, že ho tam nikdo zatím nepozval. To by byl" kopec vajglů" ostudy.... *9* *3* *1* *1* *1*
    • určitě by tam nekouřil sám.
  • Bravo! Skvělý článek. Děkuji.
    Kouření velmi obtěžuje a to i na ulici - jít za kouřícím člověkem je hrůza. Navíc většina kuřáků nemá problém odhodit cigaretu kamkoli... Je to čistá bezohlednost.
    • A co když někoho obtěžují výfukové zplodiny vašeho auta, zvláště v zimním období po nastartování? Co s tím chcete dělat?
      Noc, že? Přeci je podstatné co obtěžuje vás a ne čím obtěžujete vy?
      A odhazování cigaret? Neodhadnu, jak dlouho vydrží nedopalek, než se rozloží. Je to papír, tabák a buničina, tzn. přírodní materiály podobně jako třeba nesebírané exkrementy psích miláčků, ale raději byste šlápnul na nedopalek nebo do exkrementu psa patřícího nekuřákovi?
      Ä to nemluvím o žvýkačkách na chodnících. Ty jsou úplně všude. Ale jaksi chybí mediální masáž, jaká je spuštěna už několik let proti kouření.
      A další věci jsou taky jako by nebyly. Obezita, alkoholismus. Že by byly pro společnost méně nebezpečné? To dost pochybuji-
      • Když kuřáci budou kouřit venku, jako moje auto, tak je to v pořádku a nic proti tomu nemám. Alespoň nebudou smrdět v restauracích. Ještě bych zavedl nařízení, že každý kuřák bude nosit v kapse popelník aby neházel vajgly po ulicích.
        • Dobře tedy, uděláme kompromis. Podobně jako kuřáci nesmějí kouřit na autobusových zastávkách, peronech vlakových nádraží, tak i vy nebudte smět nastartovat své auto, když bude v jeho blízkosti nějaká osoba a to blíže jak 10 m, Pokud dítě, tak 20 m. Ano?

          A ten popelník? Pokud ano, tak a´t je každý návštěvník podniku, kde se podává alkohol povinnen být vybaven nádobou na své případné zvratky. Taky není nic pěkného je vidět na chodnících.

          Tak vidíte, jak se nakonec shodneme. Nebo ne? To už by byla nějaká povinnost i pro vás a to by se vám kupodivu nelíbilo, že? Raději poukazovat na ostatní, nikdy na sebe!
  • Jak si kuřáci dokážou zdůvodnit, proč kouří. Taky jsem kouřila, a ne málo, takže vím o čem mluvím. Už asi 10 let nekouřím, dala jsem sobě a mojí rodině krásný dárek.Není to tak těžké s tím skončit, ani ne tak těžké, jako kouření obhajovat. Každému kuřákovi to mohu doporučit přestat, bude na sebe pyšný a pak pochopí, jak je to, jak je to omezovalo a byli s tím nepříjemní.Zvládnete to!!!!!!!!!!!! *3*
    • Podstata je v tom, že vy jste chtěla přestat kouřit, ale jiní nechtějí.
      Je zajímavé, že se u nás každý snaží odnaučit kouřit kuřáky, ale málokdy čtu doporučení, aby lidé přestali pít alkohol, který je pro společnost mnohem nebezpečnější.
  • Bydlíme v Česku a ne v Brazilii,každá země má jiné zákony.Kouřilo se již od vzniku československého státu a nikomu to nevadilo,i indiani kouřili dýmky míru a najednou se má něco zakazovat?Jestliže jsem si za své prostředky vybudoval restauraci a je to můj majetek a soukromí,nebude mi nikdo zakazovat,jestli se u mě bude kouřit či nikoli.Zlaté to časy před rokem 1989.Nyní by se jen kradlo,zakazovalo,politikům a soudcům zvyšovali platy.Toho jsme po sametové revoluci dosáhli.Díky studenti,měli vás mlátit mnohem více.
  • Jsem kuřák, ale restauraci, kde se u jídla kouří jsem už dlouho neviděl. Tyto tendenční články taky píše někdo na objednávku. Proč není u článku jméno autora? Zákaz kouření na úřadech atd. existuje dávno a funguje. restaurace s jídlem - prosím klidně zaveďte jako nekuřácké, ale bary,pivnice či hospůdky - to přenechte majitelům, zda si přejí to či ono. Oni investovali penize do vzduchotechniky apod.-tak ať mají možnost své vlastní svobodné volby.Zapřísáhlé nekuřáky asi nikdo nepřesvědčí, ale on jim stát taky brzy zakáže jiné jejich ,,pamlsky" a pak se budou strašně vztekat i oni. Diktát státu nikdy nic dobrého nepřinesl. A než mě tady odsoudíte,
    zkuste popřemýšlet, kam zmizela vzájemná tolerance a úcta k druhému ve společnosti. Jako kuřák vám zbytečně do nekuřácké hospody nepolezu a když tak s vědomím, že se tam nekouří. Totéž bych očekával i obráceně. Poukaz na mé zdraví přenechejte mému svědomí a podívejte se i na své aktivity případně pasivity, které možná často nesou s sebou větší výdaje ve zdravotnictví než léčba kuřáka, kterou stejně nikdy nikdo nespočítal. Spíš tu chybí vůle z obou stran, což vždy bude vyhovovat pouze (jakékoliv) vládě, která díky ,,Bohulibým" zájmům různých skupinek moralistů nakonec zruší všem jejich občanské svobody a to tupé stádo ovcí už se nezmůže na žádný odpor. Krásný den !
    • Jméno autora je uvedeno, je jím František Kalenda .nar. 1990, který spolu s Martinem C.Putnou patří do tzv. protizemanovského tábora.
      Článek není ani tak proti kouření ale hlavně proti Zemanovi. A souhlasím,že pokud podnikatel investuje do restaurace a ta je jeho,tak si ji může prohlásit za kuřáckou a nikdo mu to nezakáže protože z ní udělá soukromý klub a tudíž to přestane být veřejná prostora.
      • A co zaměstnanci toho podniku? Ti budou taky jeho soukromým majetkem?
  • mnoho lidí smrdí víc jako kouř s cigaret,že to vám nevadí.Dělate tady fajnovku a kolik lidí kouří u vás v rodině?Sednout si v dopravním prostředku za bezdomovce nahradí smrad mnoha kuřáků.
  • tady někdo saha na ma prava. nebo ze bych uz nebyl svobodnym clovekem?
  • Opět kampaň proti prezidentovi Zemanovi. *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit