Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ..jen ať se mu to totálně po sere !
  • A když k tomu připočteme ještě zlodějnu našich politiků, tak budeme v žumpě až po nosní dírky.
  • jak si to dovolují, vždyť mu dali medajli či co, to se tak rychle změnilo... divné prozření
  • Před Bruselem to říkal tatíček Marx, že kapitalismus nemá budoucnost. A lidi stále pochybují a chtějí kapitalismus s lidskou tváří.
  • To věděl každý že Kalousek není ekonom.Že akorát ničí ekonomiku.Zvýšené DPH nic nepřinese ,zastaví růst ekonomiky a zvýší nezaměstnanost.
  • Brusel, neser, nebo ti pošlu taky složenku!
  • oprava opravy : zvýšíme
  • Reakce světové finanční jedničky na prognózu z Bruselu : to vyřešíme zcela snadno.. DPH=25% na všechno, včetně vzduchu ! *1* *7*
  • A o co jde tak zvíčíme daně všechno zdražíme, snížíme mzdy a zase budeme mít co rozkrádat no né?
    • oprava "zvíšíme"
      • Tanako, tvůj pravopis přípomíná opravy podle filmu Černí baroni. Ale jestli jsi podle "nickového" jméma cizinec, tak je to jedno, rozumíme, neboj. Ale to jen na okraj. Podstatnější je, že ať Kalousek zvýší co, chce, třeba DPH na 100%, stejně nevybere ani o korunu víc a celkově, že spadnem někam jen k 1/2 procentnímu nárůstu je nesmysl. Pújdeme do minusu a jestli spadnem jab na minus 2%, tak si ještě budeme moci gratulovat k úspěchu. Prostě DPH se třeba zvýší na 14%, ale lidé sníží nákupy o 20% - začne fungovat nezdanitelný černý trh, snižovaný počet policistů to neohlídá, nehledě na to, že se na to většina z nich "vyflajzne", když je chtějí propouštět, tak se budou do propuštění jen flákat v uniformě. Dále se rozjede trhovnický systém a venkovská samovýroba. Lidé prostě budou kupovat jen nezbytné věci a ty fůry reklamních časopisů, co nám strkají denně do kaslíků nikdo ani číst nebude a rovnou půjdou do kamen, alespoň trošičku ušetří uhlí, zato hypermarkety vyhodí fůru peněz za reklamní letáky zbytečně. Kalousek a vláda - co jsou ?
        Jsou jen diletanti, kteří nemají o sociologické reakce lidí ani páru a netuší, že škrtem tužky a zvedáním nákladů spadne spotřeba a tím i výroba. Takovou elektroniku lidé kupovat ani nebudou potřebovat - postačí jim starší notebooky, pokud mohou surfovat či chatovat, tak na co nový notebook. Sám jsem to tak udělal - odešel mi starý notebook a nový by stál 12.000,- Kč, sice HDD 650 GB. Ale na co bych je potřeboval ? Tak jsem si koupil repasovaný za pár šupů. DVDčka netřeba. a nic nepotřebuji stahovat či vypalovat. A kdyby taková potřeba vznikla, dá se vyřešit externím diskem, za 2 tisíce se dnes dostane cca 500 GB - phe, tam se toho pro jednotlivce vejde...
        Takže novinky přestanou zabírat - základní životní potřeby jsou přednější.
        Takže Kalousek vybere jen ze zdražených životních potřeb a šlus. A to mu hodí ani ne 80% toho, co vybere dneska. Vždyť i auta letí dolů jako blesk...
        • Trochu divná logika. Takže podle tebe proto, že mi někdo zdraží nákup potravin z 1100,- na 1140,- zvýšením DPH se rozhodnu šetřit a budu utrácet za potraviny o 20% míň než dřív, tzn. jen 880,-. *8*Proč bych to asi dělal, pokud bych ty prachy nepotřeboval třeba na něco jiného. Stejně všichni vaří z vody. Ty jejich propočty a teorie. Nikdo z nás neví, co bude zítra, ne tak za půl roku. Plány jsou jedna věc,realita druhá.
          Největším průserem téhle doby je zvyk žít na dluh,ať už u občanů, firem nebo států. Kdo z vás měl před 20 lety dluh ? A kolik z vás ho má teď ? Dnes se zadlužují mladí 20-letí hejsci co ještě nemají rodinu třeba jen proto, aby si mohli vozit zadek v novém Passatu. Já byl rád, když mi otec půjčil stodesítku *1*
          • Tak ono jsem nevysvětlil těch 20%, když DPH se tvýší jen o 4%. Jistě, že přesně to nelze dnes spočítat, je to jen odhad, netvrdím, že to přesně tak musí být. Ale proč bys začal šetřit kvůli 44 Kč je jistě zbytečné. Jenomže nebudeš přeci kupovat za měsíc jenom jednu věc dražší o 44 Kč. A ono přece zdraží "fšecko". To za prvé. Ale to ještě by bylo tak nějak únosné. Ale jakmile do toho vyletí ceny energií, nájmů, , služeb atd. tak tam nepůjde ušetřit nic a celkové měsíční náklady ti vyletí ne o 44 Kč, ale třeba o 4.400,- Kč. A to již pocítíš. A budeš je musit zaplatit, jde o náklady nezbytné. A kde se dá ušetřit ? Na jídle a potravinách. Ale ono s tím začne také být výhodné vydělávat na domácí výrobě potravin. Vždyť je to známé již z doby 1. světové, přečti si knížečku Haškova kamaráda Franty Sauera: Pašeráci . Je z dob "potravní čáry a akcízáků". No, tehdy šlo o poválečný nedostatek. A ten sice nebude, ale zato se rozvine trhovnictví s domácími výrobky, levnější, bude bez DPH, rozvinou se "melouchy" a další již dávno známé praktiky, atd. Melouchy totiž nejsou ničím jiným, než službou bez DPH, a když navíc nebude běžná práce, tak tyhle aktivity nikdo nedohlídá ! Melouch je přece "kamarádská svépomoc, ne "? A kdo bude dokazovat statisíce takových aktivit jako trestnou činnost nedovoleného podnikání ? Pokud obě strany budou držet hubu, tak se nedokáže nic, Nebo jsi snad takový poctivec, že si postavíš třeba králíkárnu a přihlásíš ji v daňovém přiznání , nebo z ní zaplatíš DPH ? Nu a tohle odhaduji na těch 20%, toť vše. Logiku, to bych řekl, má. Takové "svépomoci" jsou přece vždycky levnější, než si vzít úvěr, zaplatit firmě předraženou zakázku a pak vyhlašovat osobní bankrot. A to nemluvím o tom pašeráctví a černém trhu jako Franta Sauer. A tak Kalouskovi z té zvýšené DPH asi moc nezbude...
            • K nicku D.J. : O.K., všechno v pořádku, vidím, že bychom si dobře rozuměli. Máš logiku i t.zv. "zdravý selský rozum". Také oceňuji kvalitní a obsažné příspěvky, než jenom to nadávání, které na diskuzích převažuje. S tím je ale třeba počítat, platí zde t.zv. zákon brainstormingu - t.j. volná diskuze a v ní se najde cca 10% racionálních a rozumných věcí. Nadávky přece nikdy nic neřešily a řešit nebudou...
              Takže zdravím a přeji úspěch...
            • Melouchy jsou ve velkém už teď, v oboru co dělám já vím, že 80% daňových dokladů, které jsem řádně vystavil odběratelům končí stejně v koši. Ty se prostě nezdaňují, neúčtují a neevidují *16*
              A že začne domácí výroba potravin je jen dobře. Zastávám názor, že co se kde vypěstuje, tam se to má i s prominutím sežrat. To nesmyslné globální převážení potravin aspoň skončí. Jdeš si koupit drůbeží játra - jsou z Brazílie, koupíš si DVD přehrávač - je z Číny, česká jablka aby v obchodech pomalu lupou hledal, hlavně že do sebe tlačíme avokáda,manga,granátová jablka a jiné kraviny z dovozu. *3*
              A jinak krapet uznání, konečně debatuju s někým, kdo hned nenadává a neuráží, ale snaží se zastat svůj názor.Takových je tady bohužel menšina *7* .
      • Oprava "zvýšíme".
  • Ještě, že si někdo dovolí říci pravdu. Kdyby nám pravdu, jak to bud, říkali před 22. lety, tak by se asi nezvonilo. Ale i dnes se může 17. listopadu jít na ty nahoře s klíči, ale francouzskými.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit