Přejít na výpis diskuzí

Buddhističtí mniši mají problém. Tučné a sladké milodary z nich dělají koule

2.12.2018 9:44
red 17 příspěvků

Do askeze má život buddhistických mnichů v Thajsku daleko. Milodary, které dostávají na každém rohu, totiž vůbec nejsou zdravé. Přijmout je však musí, a tak do sebe cpou tučná a kalorická jídla, slazené limonády a chipsy. A podle toho i vypadají. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pan kardinál Duka už by měl také začít běhat v oranžovém oblečení z prostěradla. Také to vypadá, že brzy z milodarů církvi praskne. 😇

 • Budhismus a náboženská praxe budhismu se podstatně liší od náboženství v oblasti Středozemního moře, jehož vrcholem je křesťanství - pojmenované podle Syna Božího, našeho pána Ježíše Krista. 

  Bolševické komentáře níže svědčí o tom, že (pseudo)diskutující - spíše žvanilové -ani článek nečetli.

  Asi se blíží chvíle, kdy kvůli podobným bude ukončena na Tiscali diskuse, jak se stalo v Deníku...

  • Budhismus a Taoismus jsou dvě spíše filosofie nežli náboženství a jsou podstatně blíže Poznání PRAVDY. Je to patrně dáno tím že tyto filosofie nemají nějaké hlavní mocenské centrum a nejsou zneužívány jako manipulativní nástroj státu. Také se Budhisté a Taoisté snesou například s Indiánskými šamany. Jen zakladatel Kung-Fu mnich Bodhidharma by nad současným stavem svých kolegů zaplakal.

    Totéž bohužel nemůžeme říct o Křesťanství, z nějž díky například Nikajskému koncilu 325 n.l. došlo k totální dezinterpretaci Ježíšovy moudrosti a z životní filosofie se stalo mrtvé dogma používané vládnoucím režimem jako dezinformační a mocenský nástroj. A tak vzniklo Katolictví a inkvizice, která začala nemilosrdně likvidovat jakékoli "odpadlíky" ať to byli Albigenští, babky kořenářky, Indiáni, Jan Hus, Jana z Arku, Jan Komenský, Evangelíci a jiní potenciální "soupeři a hrozby". Katolictví je bohužel druhá strana mince Islámského fundamentalismu.

   A že dojde ke zrušení diskuse a cenzuře? To není nic nového. Když zaniklo Masarykovo Československo, došlo s nástupem Protektorátu a poté Bolševismu také k cenzuře. Po listopadu 89 se nakrátko uvolnila informační blokáda které od roku 1993 opět pomalu a postupně začala skrytě nabývat na síle. Zlomem bylo září 2001 kdy americký mocenský režim pod falešnou vlajkou zaůtočil na své vlastní Občany a zbytek světa. No a naše kolonie nemohla samozřejmě zůstat pozadu. Od té doby cenzura a informační blokáda a dezinformace stále zesilují. Ale každý režim má svou mez za kterou se zlomí. A tomuhle režimu také už moc času nezbývá. Už je pro smích. Opět přijde Uvolnění a PRAVDA bude moci ven. Cykly se stále opakují.... 

  • Ale neliší je to stejná víra v bludy pro slabomyslné jedince jako každá jiné náboženství...

   • Raději být slabomyslným jedincem, než "silnomyslným" blbcem!

    • Koza o petrželi má větší znalosti, než Vy o světových náboženstvích - včetně budhismu!

 • no tam to mají z milodarů a u nás z "církevních restitucí" viz Duka...😂

  • Restitutio znamená navrácení v dřívější stav, v daném případě navrácení původnímu majiteli to co mu bylo uloupeno. A nikoli všechno bylo možné vrátit církvím to co jim komunisti uloupili.

   • A kdy vrátí katolická církev majetek, který za cenu mnoha lidských životů ukradla po roce 1620? Ano, Restitutio znamená navrácení v dřívější stav, navrácení původnímu majiteli - Když to církev tak dobře ví, tak proč to neudělá?

    Líp se hltá, než vrací, že?

   • KIMCID

    Krom katolické církve všem vrátit vše co jim bylo ukradeno.Katolíci se po 39.dali k náckům za podpory ministra Berana a arcibiskupa Kašpara..Katolíci se tomu naprosto nebránili.Chtěli zase mít po 20 letech první bezbožné republiky právo že katolická církev je nadevšechny víry i nad ateisty.Už je na to jim přeji co jim komunisti udělali.

   • navrácení čeho? jenom jejich lupu, vždyť církev svatá v našich zemích krade a loupí už 1000 let, nejvíc se nakradlo za Bobliga a jemu podobných

    • Církev loupí a krade? Pokud vím, tak kradli komunisti a v převleku kradou dál. Komunistické strany se také chovaly jako církev, ovšem´od církve převzaly jenom to špatné.

     Církev nelze soudit podle jedince, jakým byl Boblik. Je třeba uvědomit si, že církev udržovala řád, bez kterého by lidé žili a požírali se jako divoká zvířata. Oni se stejně od těch divokých zvířat až tak moc nevzdálili.

     Desatero je morální kodex. Víra dodává jistotu. Meditace a modlitba je vlastně hodnocení sebe sama a svých skutků, uvědomění si svých chyb. Církev udržovala v klášterech písemnictví, kulturu, tradici. Heslem mnichů bylo "modli se pracuj".

     A stačí se podívat co s tím, co církev udržovala po tisíc let, co s tím udělali komunisti když to církvi uloupili.

     Ale to soudruzi těžko pochopí.

     • KIMCID

      desatero tedy za 2.s vzalo za své že? Kor u Papeže a jeho věrných

     • KIMCID

      Církev loupila a kradla.A od ní se už učí všichni ostatní.

     • TheGGG

      církev hlavně omezila pokrok a rozvoj vědy a zpomalila vývoj o celé stovky let... proto to taky ve 13. století vypadalo hůř a primitivněji, než před stovkami lety ve starověkém římě...  o tom, že církevníci po stovky let táhly jedna ruka se šlechtou a vykořisťovali obyčejné lidi ani nemluvě...

     • Tomu sám nevěříš, cos napsal. Ježíš by se od mocenské instituce zvané církev důrazně distancoval, poněvadž převrátila jeho myšlenky a zneužila je ke svému soukromému prospěchu. Duchovnost je přirozený proces a k tomu žádnou mocenskou instituci ať jakoukoli církev nebo politickou sektu či jiný spolek nepotřebuješ. Duchovnost tady byla dávno před Vatikánem a bude i po něm. Nebo si snad myslíš že Indiáni nebo Černoši neměli Vnitřní spojení s VYŠŠÍM JÁ? A jak to asi funguje jinde ve Vesmíru, tam taky čekají až k nim na kosmických lodích přiletí spolek katolických inkvizitorů ze Země?😉

      • KIMCID

       v jisté fazi tomu tak bylo

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit