Přejít na výpis diskuzí

Bulovka otevře centrum, kde porod povedou porodní asistentky. Má sloužit jako vzor

5.2.2019 13:16
2 příspěvky

Pražská Nemocnice Na Bulovce zahájí v pátek provoz prvního Centra porodní asistence v Česku. O budoucí matky se v něm budou starat a porody povedou porodní asistentky. Novinářům nové centrum představilo vedení nemocnice. Ministerstvo zdravotnictví chce podle svého šéfa Adama Vojtěcha (ANO) vznik stejných...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID

    bulovka je nej

  • V podstatě půjde o "porodní hotel", kde personálem budou porodní báby - pochopitelně, stejně jako v tzv. nadstandardním pokoji na jiném oddělení, s úhradou ze strany zdravotní pojišťovny jen ve výši úhrady poskytované rodičkám na porodnici. Zbytek (v řádu desetitisíců Kč) rodička/její rodina doplatí sama. 

    Lékař/lékařka bude v dosahu na normální gynekologicko-porodnické klinice poblíž. 

    A v Česku, aby jeden ženu, co by ve vztahu k těhotenství nenesla žádné riziko, aby člověk málem s lucernou v ruce pohledal - tedy takovou, co má průměrnou výšku a průměrnou váhu, ženu ve věku mezi 25 a 30 lety, zcela zdravou, nemající v příbuzenstvu žádného diabetika ani nikoho s vysokým krevním tlakem či vrozenou vadou. 

    Nemluvíme tu o ženách, které jsou už podruhé či potřetí těhotné a předchozí těhotenství absolvovaly bez komplikací - tam je riziko nízké, i když ne rozhodně nulové.  

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit