Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podívejte se , jaká je uzákoněná minimální mzda v jednotlivých státech a kde jsou Češi 1,58 EUR na hodinu, Německo 8,50 EUR -srovnávání cen tady a tam bez komentáře už dlouho o kvalitě ani nemluvě...dotování vlastních rodin a lidí v nouzi ve vlastním okolí je tak maximum, co člověk při dobré vůli zvládne, pokud má něco navíc a je ochoten to dát. Ale jde o to, jestli tohle je opravdu cesta...nechat se zatlačit na dno tak, že už není kam couvat...
    • Jen technická drobnost - ve Švýcarsku je zákonem stanovená minimální měsíční mzda 4.500 SFr (tedy cca 110.000,--Kč) ! Stačí ?
      Některé věci prostě ani srovnávat nelze. A jen bych připomenul, že kapitalismus už zde "budujeme" 25 let. A i takoví prolhaní a zadlužení šupáci, jako Řekové, se nám nahlas smějí. Asi je něco špatně ...
      • Mezi námi a Řeky byl až donedávna rozdíl v tom, že Řecko bylo do svého bankrotu více, méně svrchovaným členem EU, kdežto my jako studenoválečná kořist západu jsme pro západ od převratu 89 typickou kolonií, určenou k vykořisťování a podle toho s námi západ taky jedná. Buďte ale v klidu, Řecko po svém nedávném bankrotu už je také jen pouhou kolonií Německa.
        • No, svrchovaným členem EU (dříve EHS), to bych tak asi neřekl. Oni byli vždycky svrchovaně OKRAJOVÝM státem, tím nejchudším, společně s Portugalskem. A tu tzv. svrchovanost měli hlavně díky členství v NATO. Jinak by už dávno byli otomanskou provincií ...
  • V Česku je na počet obyvatel až příliš různých pomáhacích a začleňovacích charit a neziskovek, které bez kontroly přímo dojí státní rozpočet tvořený z daní obyvatel, tak proč by ještě obyvatelé měli víc přispívat. Co se vlastně pořád Čechům vyčítá? Vždyť Češi jsou okrádáni ze všech stran a nedobrovolně živí i ty sluníčkáře, které je za to ještě špiní u všech možných lidskoprávních organizací po světě, že jsou škrti a sobci.
    • 10...00..000% pravda. Lépe se to napsat nedá.
    • Čechům je vyčítáno hlavně to, že si chtějí uchovat svoji kulturu a zachovat své životy, aby nemuseli jako Švédové emigrovat do Ruska, protože z jejich vlasti se stala druhá Saudská Arábie. Je jim vyčítáno, že drží pospolu, tedy jak blil šapitó, jsou příliš homogenní a nedají se rozes,at kdejakým mamrdóóolským přivandrovalcem bůhvíodkud. To protektora a náckovskou eueueu hrozně se.e a proto se do nás navážejí.
  • Vážení. Kdo nám pomohl v r 1918. Nikdo. Maďaři nám brali kus území a Poláci taktéž. Celý svět se na nás vysr... Kdo nám pomohl v r. 1939 opět nikdo. Kdo nám pomohl v r. 1948 a zase nikdo. Kdo pomohl když zavírali lidi jako kulaky a brali jim majetky. Zase nikdo. Kdo nám pomohl v r. 1968. To je otázka. Zase nikdo. Pár lidí v Moskvě demonstrovalo, potom je zavřeli do blázince a žijí z toho dodnes. Kdo nám pomohl v r. 1989. Zahraniční reportéři informovali celý svět a pomoc opět nikde. Nedivím se že my Češi jsme s tou pomocí nějak liknaví. Zkrátka dlouhodobá zkušenost. Nás kritizují za uprchlické tábory ale ukazovali v televizi tábor z Francie kde spí ve stanech, mají tam zimu a nikoho to nezajímá. A na nás si budou otvírat hubu? Něco je divného v našem státě evropském. Nemyslíte ? Když já jako penzista zaplatím nájem tak tak už nemám ani na léky které nutně potřebuji. Ale cikorky mají různé příspěvky a přídavky a přitom v životě nesáhnou na práci. Oni dostanou všechno ale já musím přinést hromadu potvrzení a málem i vysvědčení o chudobě. To se potom rozpoutá dotazů. Máte auto ? Máte televizi ? Mám, ale koupený za své a ne ze státních příspěvků. No a nakonec dostanu jako vždy kulový.
    • No vidíte, a právě ti cigoši si jezdí pro dávky auty s celými rodinami. A není jich málo, a nikomu to nevadí. Jsou to přeci chudáci. Bílý se musí o sebe postarat sám. Nakopal bych celý stát do zadele. Zdravím co v životě nepracovali rozdávají a ten co celý život pracoval musí žít v bídě. HNUS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • A jaké že to konkrétní "naše území" nám v r.1918 brali Maďaři a Poláci ? Můžete to přesně specifikovat nebo vysvětlit ?
      To máte asi nějaké zmatené, vážený ...
    • ...no vidíš, aspoň něco:))) *15*
  • A co by jste za plat 10000 Kč čekali,sami by potřebovali pomoc,až budeme mí plat jako v Německu,tak dám na pomoc měsíčně klidně i pětistovku.
  • ".... na dobrovolnictví je příliš neužije a peníze na charitu také neposílají." To by v těch různých charitách museli sedět čestní lidé a né zloději, kterým se zadře 3/4 vybraných příspěvků za nehty! Před pár lety jsem dal na vánoce 500kč na charitu pro děcka a po vánocích vyšlo najevo, že vše bylo rozkradeno a viník se tehdy hledal! Tak proto už nic nepřispěji!
    Jen si vzpomeňte na Vendulu Svobodovou a kolik melounů tam nějak chybělo. Žranice jako pr.se za prachy Kapky naděje a nacpávaly se tam slavné celebrity, které tam nedaly ani kačku! Byl toho plný tisk a po čase ticho po pěšině.....
  • To je zase blábol !
    Vždyť tady např. sponzorujeme (tzv. dobrovolně povinně !) skoro půl milionu (údajně, kdo to ví přesně ?) opálenějších "spoluobčanů", kteří už si na to zvykli jako na zaručený standard, jen drze povykují o údajném porušování jejich lidských práv, podílejí se vysokou mírou na zločinnosti, o jejich úrovni vzdělání raději nehovořit a jediné co dělají, jsou další malí uzenáči, které budeme s velikou pravděpodobností muset od narození až do smrti živit !
    Takže nějaký moudrý průzkum o jakýchsi škrtech a sobcích je asi hodně zkreslený a globálně už úplně "na prd" ...
    • Souhlas, líp bych to nenapsal...
  • Já jsem také vloni přispěl na postižené děti. A když mi přišla faktura zjistil jsem, že si z toho stát bere 21% na DPH, které jsem si nemohl ani uplatnit *1*. A jsem vyléčený *12*
    • No, Vám alespoň došla ta faktura.
      Ale víte, kam skutečně odtečou penízky z různých "kampaní", které často vybírají na ulici různě označení mladí lidé (možná studenti) ? A kolik se reálně dostane peněz těm skutečně potřebným, po odečtení nemalých "nákladů" těchhle rozličných dobročinných nadací ?
      Já to nevím a nikdy jsem ani neviděl žádné vyúčtování a výsledek skutečného přínosu řady těchto "dobrodinců" .
      Většina takových organizací má celkem drahý "provoz" anebo se přes ně (údajně) perou peníze. A jaké peníze potřebujete vyprat ? No přece ty špinavé ...
  • Kdyby se spočetli ty stovky neziskovek jako např. člověk v tísni a jiné které si 90% příspěvku dají na platy místo aby pomahali tak jsme vlastně 1 na světě a vo toooom tooo jeee!!! *16* *16* *16*
  • já už charitu dělám, jako každý pracující. Z daní živím spoustu nefakčenků a to co mi zbyde mám akorát pro rodinu.
    Průzkum je to pravda hezký, ale opět dosti tendenční. Není zcela jasné jaké ekonomiky se toho účastní. Co země to jiné odvody na nepracující, jiné výše příjmů a jiné možnosti odpisů. Pokud se nepletu i v Německu je možné charitu odepisovat z daní a mám pocit že je pro char. org. omezení kolik mohou z příspěvků čerpat na chod organizace. A třeba v Saudské Arábii nepracující od státu nic nedostává a stát tuto položku nevybírá, a v indii rovněž, proto tu lidi jsou zvyklí dávat.
    Tento průzkum už nelze nazvat míchání hrušek s jablky toto je multifruit.
  • Také bych třikrát odpověděl ne.
    Především dobročinností se slušný člověk nechlubí,
    a už vůbec ne dotazovateli nějakého pofiderního průzkumu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit