Přejít na výpis diskuzí

České soudy jsou stále pomalejší. Na zrychlení zapomeňte, vzkázal Pelikán

12.6.2018 15:27
4 příspěvky

Dočkat se v Česku spravedlnosti je především otázkou trpělivosti. Soudní jednání na okresní úrovni loni trvala ještě déle než v předchozích letech. Jeden okresní soud trvá v průměru více než 200 dní, u krajských dokonce 1107. Odcházející ministr spravedlnosti Robert Pelikán ale varuje, že v budoucnu...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Souhlasím,máme stejné zkušenosti stran vnoučat.Soud to nechává tzv.vyhnít .Lidská práva dětí dostávají na zadek v tomto Absurdistánu zvaném Česko.!Soudruzi je to bída kam jste to dotáhli s netáhli z chátry.
  • Kdoví jak by dopadlo, kdyby se zavedli městští nebo obecní soudci, podobně jako jsou v USA, kteří by se zabývali těmi nejjednoduššími kauzami, hlavně by řešili nějaké sousedské spory atd.
  • No jo, nepostižitelná kasta "lepšolidí" si svou práci šetří a to si vlastní platy tito nadlidé víceméně ještě určují sami. To není, jako v reálné ekonomice, kde jsou vyžadovány výsledky práce a podle nich se odvíjí plat. Být jedním ze soudců, taky bych se nepředřel, kór kdybych měl jistotu, že mě za flákání nikdo nemůže vyhodit ani že můj plat na tom není závislý.
  • Myslím si, že prostor k urychlení procesů zde ještě nějaký je a to např. v tlaku na soudce, aby zcela zbytečně nebrzdili a neprodlužovali banální soudní spory. Mé rozvodové řízení trvalo dva roky. Dva roky čekání i přes tvrzení právníka, že v našem případě může soud rozhodnout i bez naší přítomnosti, neboť majetek i péči jsme měli dva roky vyřešené po vzájemné dohodě a žili odděleně. Celé stání zabralo cca 15 min. Tady vidím velké rezervy. Banální případy komplikované neadekvátními soudními stáními.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit