Přejít na výpis diskuzí

Česko je premiant. Víte v čem?

5.4.2018 11:48
Pavel Jégl 13 příspěvků

Česko postupuje v ekonomických žebříčcích. V jednom je dokonce už druhým rokem na špici.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • "To, že je stabilní, ještě neznamená, že je nejvýkonnější."
  .
  Já mnohem více preferuji tu stabilitu.
 • vanhorne
  "Česko je premiant. Víte v čem?"
  V tom, ze mu vladnou dva premianti, vulgarni president opilcik a trestne stihany PM? ☺
 • Ekonomičtí teoretici pronášejí oslavné proslovy, ale lidé posuzují onen glorifikovaný ekonomický boom skrze své peněženky. Mzdy jsou u nás stále mizerné. Životní úroveň je u nás relativně nízká.
 • V podvodech a zlodějnách vč.lhaní.
 • Pan Jégl píše dobře. Zdejší ruso-řiťo-lezci z toho mají depku. *1*
  • a američtí řitolezci se tetelí blahem
 • Vysvitlo konečně slunce a s Jéglem je sranda,nemá již depku ze Zemana a Putina.Tak se vrhl na ekonomiku.Již musí také počítat dolar klesá a rubl stoupá.
 • Jegl, známý válečný štváč ... a najednou ekonom? Si dělají tady Tichcali srandu? A on rozumí pojmům přehřívání ekonomiky. A procentní růsty příjmů? A spálený kotel ekonomiky?
 • Tady je přesně vidět, jak jsou podobné zprávy finančníků k ničemu.
  Prý nejstabilnější ekonomika, ale musíte makat za 1/3 mzdy než němec 30km za hranicemi.
  Navíc jednostranná ekonomika závislá na exportu aut.
  A co se státního dluhu týče, proč ho tedy ČNB neuhradí, jen za poslední dva roky nakoupila devizi v hodnotě převyšující státní dluh a teď jí leží v trezorech a ČR přitom platí za svůj dluh každé tři dny cca 1miliardu jen za úroky.
  Takže pro koho je tahle ekonomika výhodná? No přece pro ty finančníky co napsaly tu zprávu.

  Místo celého článku by stačilo napsat:
  "Díky 1/3 mzdám je v kolonii česko práce tolik, že by bylo dobré pozvat co nejvíc imigrantů, aby jste stíhali makat ještě víc."
  • Proto tvrdím, že Rusnok a jemu podobní by se měli navrátit do kraje odkud přišli a věnovat se raději pastvě ovcí a opravám zvončekov. Nerad bych někoho urazil, ale vždy mi připadal jako schopný sedlák, ne jako finančník, natožpak guvernér.
   A s tím kritériem výkonnosti je to asi tak, když si do firmy nasadíte příbuzné, kamarády z fotbalu či golfu, kteří znají jen pár naučených manter a kromě toho nic neprodukují, tak výkonnost je jaksi podprůměrná a pracovníci se mohou po.rat. Takže 0 od 0 pojde!
 • premiant v podlézání amrdolům do řiti
 • Ano růst Česka je udržitelný, problém je, že v USA bude za 2-3 roky ekonomická recese, protože FED taky zvyšuje úrokové sazby a to se pak dotkne i nás.

  http://www.epshark.cz/clanek/482/usa-rust-penezni-zasoby-se-zastavil-recese-je-na-blizku
  • vanhorne
   "FED taky zvyšuje úrokové sazby"
   Trvalo jim to hodne dlouho nez si uvedomili, ze to tak dal nepujde.Kdyz byly v minulem stoleti uroky 4-5% a hypoteky 9-10% bylo dobre. Moneychangers vymysleli, ale chytrou fintu na rychlejsi zisk.Ty penize ktere maji lide na uctech nestoji banku ani halir tim, ze neplati uroky. Tyto penize pak vesele investuji a pujcuji na nizsi urok i kdyby jen 3%, ale to jsou penize ke kterym prisli uplne zadarmiko bez vynalozeni jedineho centu. Proto bankovni domy v dnesni dobe pocitaji rocni zisk v miliardach a ne jako drive v ubohych millionech.I proto zkouseli zavest minusovy interest az k tomu je jejich nenazranost hnala.Proto se take tak horlive snazi a nuti lidi pouzivat credit cards. Vetsina lidi jim na to ovsem rada skoci, protoze s credit card mohou nakupovat i kdyz je kapsa prazdna a mozna se take na moment citi jako JR. Ze se ta kapsa mozna nenaplni do splatneho terminu, je pro ne pravdepodobne podradna a nedulezita vec a k cemu by byli lichvari,ze?Je smutne, ze i sam stat je v jejich hlouposti podporuje. Zajimava podivana by nastala, kdyby najednou vetsina zakazniku stejne banky si prisla vybrat penize. Takova banka by se za par dnu polozila, protoze v trezorech vetsiny bank jsou jen dluhopisy, hotovost mozna jen na den nebo dva.Proto se tak snazi snizit obeh meny ve spolecnosti, nektere zeme jiz uvazuji o uplnem zruseni obeziva.Boji se nenasytni hosi penezomenci, ze i ta jejich bublina jako kazda jina praskne?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit