Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Není potřeba mluvit v množném čísle:že Česko se musí rozhodnout o odstřižení plynu.Já Vás nevolil a tak mě do toho houfu nejmenujte.Já na dražší plyn nemám.Měli by jste takové kopance řešit referendem a budeme vidět.Vás pár mladých jedinců,kteří dnes vládnete,mámstarší děti,co rozhodujete jak se budeme mít,tak Vám je to u zadku,pro Vás  peníze nic neznamenají.Když tak je necháte natsknout a basta.Ahoj

  • To odstřižení od ruského plynu a nafty,nechtějí jistě firmy,ale pár dětských politiků,kteří se měli dobře,jak za komančů tak i teď a vůbec jim nevadí jak jde a půjde životní úroveň nás co tuto vedoucí smečku volí dolů.To se chceme vrátit do doby co jsem zažil po druhé světové válce.Bídu a hlad.Jídlo na lístky.Proč Evropu musí stále někdo vézt za ručičku a nakazovat co má dělat,aby se na druhé straně zeměkoule smály Evropským debilům.Ahoj

    • Pane, máte bohužel úplnou pravdu.

  • Ropovod Ingolstadt – Kralupy nad Vltavou – Litvínov, napojený na dovoz ze zdrojů  

    ropy v Libyi, začíná významně obnovovat svou činnost na tomto poli. 

    "Také Libye již obnovuje fungování tří ropných terminálů a začala z nich  vyvážet 

    ropu",  říká šéf libyjské společnosti Mustafá Sanalla (مصطفى صنع الله) z National  Oil 

    Corporation  of Libya (N.O.C.). Díky osvobození terminálů  ve Středomoří byla již  

    obnovena  těžba na ropném poli Nafúra, ležící jižně od libyjských přístavů.

    A to se nemluví o vzestupu dovozu ropy do  Střední Evropy z Norska - ale i z USA . 

    Podíl dovozu ropy z Ruska do ČR tím klesne pod současných 46,5% celk. objemu.

  • Energovyžírky bijí naoplach? Několik let jim nesmrděly absolutně žádné penízky ani dodavatelé.A najednou se zázračně narovnala páteř? Z vyžírek se stali stateční bojovnící?Vinetou je jim vzorem? Jenže běžní lidé už jsou válcováni zdražováním na každém kroku.Lidi vám prrdí na na vaše plamenné výzvy. A nové dodavatele a nové zatím zaváděcí ceny. To zkoušejte v džungli a pralese. Též mezi indiány by to možná fungovalo. V ČR nikdy!

    • V ČR to bude fungovat - jako v celé Evropě!

      Rusko je nezbytné odstřihnout od finančních zdrojů, i když vývoz do Ruska tvoří 

      pouhá 2% celkového českého exportu. Nasnadě je i omezení té 1/10  veškerého 

      exportu českých pivovarů. Ovšem - drtivou většinu "českého piva" si vaří Rusko 

      doma - v pivovarech, co jsme tam vybudovali a technologiemi, co jsme jim prodali. 



      • Z dalších komodit má třeba brněnský Zetor má pro roky 2018 - 2022 uzavřeny 

        s ruským odběratelem kontrakt za miliardy eur na dodávky 6000 sad traktorů. 

        Plán dodávky nejen pro loňský rok, ale i pro letošek podle výkonného ředitele 

        společnosti Zetor  ovlivňuje také vývoj  kursu rublu k euru.

        -----------------------------------------------------------------------------------------------------

        Je ovšem pravda - že  Rusko  je  na  vývozu energetických surovin dost závislé. 

        Ale Česko má pro plyn i ropu k dispozici alternativní cesty z Libye a ze Západu.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit