Přejít na výpis diskuzí

Český potápěč, který měl problémy při ponoru v Rakousku, zemřel

17.6.2013 7:44
3 příspěvky

Český potápěč, který v neděli v Rakousku po příliš rychlém výstupu na hladinu upadl do bezvědomí, zemřel. Policie po výslechu potápěčova společníka a po prozkoumání počítače se záznamy o ponoru vyloučila cizí zavinění. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S největší pravděpodobností není na vině kesonova nemoc. 30metrů není až zas taková hloubka aby člověku vypěnila po vynoření krev. Většinou má čas opětovným anořením udělat náhradní dekompresi. Při rychlém vynoření z hloubky dojde většinou k barotraumatu plic, neboť potápěč v panice nevyfukuje z plic vzduch který se díky snižování tlaku rozpíná. Z hloubky 30ti metrů zvětší svůj objem 3x což plíce nevydrží a prasknou. K takovým nehodám může dojít i při nácviku v bazénu o hloubce 5ti metrů. Pravidlo nouzového vynoření je vždy, s hlavou zakloněnou s očima upřenýma k hladině za neustálého vyfukování přebytečného vzduchu.
    • deko samozrejme ve 30 metrech poridis, zalezi jak jsi dlouho, zkousim neco pohledat v nemcine
      • tak neco tady http://www.krone.at/Oesterreich/Sbg_Taucher_erlitt_Panikattacke_-_im_Spital_gestorben-Am_Wolfgangsee-Story-365476, no jako ze utrpel zachvat paniky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit