Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • milacekpublika

    Nedávno jsem na https://magazin.pepe.cz/ četl super článek o kaligrafii a o tom, jak to celé funguje. Jako musím říct, že mě to čínské písmo docela baví. Jednu chvíli jsem se učil dokonce i psanou Japonštinu, která je jednodušší než čínština. Ale i tak jsou to prostě velice složitá písma. No, jako vzdal jsem to, co vám budu povídat. A vlastně se moc těm mladým Číňanům nedivím, že se raději uchylují k latince.

  • také pozoruji poslední roky co používám počítač a tiskárnu že mi dělá problém vzpomenout si na psací písmo. tak používám většinou tiskací. to je daň civilizace
  • Rusáci neznají RUBLE Dolar naše "bratry" zajímá!
  • Vždyť je to i u nás. Děti již se neučí psát psacím písmem, ale tiskacím. To mají z toho, že si ani nečtou a prohlíží si komiksy. Za chvilku vše nahradí písmo obrázkové. A v počtech je to také podobné. Bez kalkulačky, což již dnes je skoro zastaralé nevypočítají ani velkou násobilku, nehledě že vše rozdělují na hrušky a jablka a výsledek je třeba meloun. Málokteré je schopné udělat kotrmelec a udělat pár kliků je nemožné.
    • Peppone, obávám se, že tentokrát nejsi daleko od pravdy.
    • Tvoje děti nemají být po kom chytré a škola už to nezachrání, kdyby Husák byl ministrem školství, dementní komunisto!
  • Není divu vždyť čínské písmo má nejvíc znaků na svetě to není jako ta anglická hatlamatilka to by měl chytrák z Times vedět a neotravovat lidi!! *13* *11* *1*
    • ... Not CSSD a podobní degeni si asi brzy hodí mašli, že nejsou články o Zemanovi :))))

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit