Přejít na výpis diskuzí

Datum spjaté se spoustou utrpení i pádem zdi, u níž se umíralo

9.11.2018 15:00
red 7 příspěvků

Devátý listopad se zdá být osudným datem německých dějin. Právě v tento den se stala řada událostí, které ovlivnily osudy milionů lidí. Letos pak nabývá zvláštního charakteru i tím, že na něj připadá 80. výročí křišťálové noci a sto let od abdikace posledního císaře.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No jo no, každý má holt svoje. Němci mají 9.listopad u nás máme 25.únor - stejná svoloč, stejné ideje. Jen s tím rozdílem, že fašistůn to zarazili po pár letech, u nás jsme se s komoušským dědictvím nevypořádali bohužel dodnes.

• KIMCID

ANO SOUHLAS.aLE KDYŽ VYPOŘÁDAT TAK ZE VŠEMA NEBO JEN NĚKOMU.jÁ JEN ŽE SE TO TÝKÁ LIDI CO TĚ MOŽNÁ UDĚLALI,PORODILI,LÉČILI,VZDĚLÁVALI atd atd..

• Tak jóóó. A teď to zkuste přeložit do češtiny a přidejte vysvětlivku - o čem ten váš blábol je.

M.j. - my jsem si potykali???? že mi není v té věci nic známo

• Z Německa a Rakouska nepřišlo nikdy nic dobrého, jak pravil velký Moravský politik Masaryk. Do Čech a na Moravu doba pobělohorská a germanizace, do Ruska skrze německého agenta Lenina Bolševismus a do Masarykova Československa skrze Rakušana Hitlera Nacismus. O zbytku postiženého světa ani nemluvě.....

• Rozmlácené výlohy. Němci chodili okolo a nic. Jich se to přece netýkalo.  Jak lidská ignorace špatného dojde až k tomu že nastane válka. Pak už se nikdo neodvážil odporovat vůdci a chtě nechtě hoši museli táhnout na Rusko a chcípat u Stalingradu za vůdce a  zájmy  jeho vlčí smečky na drogách.?
  • Tak začal v Německu der Sozialismus po vzoru ruských bolševiků, jenom ho Hitler se svou smečkou nabarvil na hnědo.

• KIMCID

omyl kdo platil rudé bolševiky?německo tak že pořád jejich práce

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit