Přejít na výpis diskuzí

Díky opravám na D1 si projektanti slušně přilepší. Stát jim dá na 400 milionů

3.4.2015 10:31
2 příspěvky

Stavební projektanti rozhodně naříkat nemusejí. Díky opravám dálnice D1 si přijdou na docela slušné částky. Hodnota projektových zakázek zadaných státními institucemi v lednu a únoru letošního roku totiž meziročně stoupla o 69 procent až na 379 milionů korun. Vyplývá to z nové analýzy společnosti CEEC...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nic proti projektantům ale dle jejich hesla že žádný projekt není dost drahý se dopracujem tak na úroveň Mogadyša.
    Kdyby to bylo jako jinde ve světě - navrhněte v četně realizace a vítězí nejlepší poměr kvalita - cena to by bylo jiné kafe. Jen že tady bere projektant provizi od prostavěné částky čím dráže tím lépe. Jaká je jeho motivace stavět kvalitně a co nejlaciněji ??

    Zadání na dva řádky - oprava dálnice od - do s termínem realizace od - do v příloze zadání jsou průskumné vrty situace, sklony mapky, druh poškození .... a jiné dokumenty ke stažení. Požadovaná garance 30 let....... Nazdááár. Jen že to by se v tom nedalo žonglovat a tak stavíme nejdražsí dálnice na světě.

    Dnes stavíme dálnici za cenu že by vyšlo laciněji si jí nechat odlít z metr silného železa. Garantuju že neproreziví ani za 100 let. *1* *1*
  • Stavební projektant kvalitní je užitečný tvor než politik,politolok a různí žvanilové,kteří nás tady oblažují každý den.Ten vytváří hodnoty trvalého charakteru pro lidi.Tento článek beru jako odlehčení před svátky jara.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit