Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Diwa

    Já si myslím že je to opačně, dobré vztahy musí mít především EU s Čínou, protože téměř všechny nerostné surovyny pocházejí z Číny a díky tomu se drží ekonomika EU !!!! Krom toho, veškeré spotřební zboží a mnoho dalších výrobků se vyrábí právě v Číně ! Stačí aby Čína ukázala na EU dlouhý nos a celá EU končí, protože nevyrobí nic, ani auto, ani gramofon !!!

    • mun.go

      Neřekl bych, že téměř všechny nerostné suroviny pocházejí z Číny. Ovšem většina výrobků nejrůznějšího druhu a značek se vyrábí v Číně.

  • Pokud patříme do EU a je-li náš prezident řádně ve funkci, tak to budou mít kluci šikmoocí těžké. PePa je prohlásil za nebezpečí a brzy přejde k tomu, že mu bude nařízeno od ušatých, aby je nazval nepřáteli. 

    Docela bych se těšil, kdyby se to doneslo až do Čína a ta si řekla "dobrá, když nepřítel, tak utrum" a přestalo by se k nám dovážet všechno čínské zboží.

    To bychom se smíchem neudrželi. Ale PePa by dostal třeba kafe u Bidena. 


  • Stačí ať EU přestane podporovat Ua a bude vše dobré 

  • Lipavský a spol. určitě nepracují na zlepšení vztahu s Čínou. Tak jako s Ruskem.

  • Stále převládá lživá představa, že Čína chce vojensky napadnout Thaj-wan. Tam se však dostala k moci pro Čínu přijatelnější politička. Tyto dva subjekty se přirozenou cestou nakonec samy sloučí. Čínské napadení nepřichází v úvahu. To USA krouží kolem s vojenskými loděmi, provádí tam cvičení a popuzuje. USA si stanovila za nového největšího/strategického nepřítele Čínu, protože bude brzy ekonomicky silnější něž USA . Také se dá velmi polemizovat, zda ČR pracuje na zlepšení ekonomických i jiných vztahů s Čínou.

    Dovozy z Číny do EU jsou a budou velké. Zejména do Německa, odkud zase čínské zboží dovážíme my. A tu nastane vééliký problém, až Čína nebude chtít inkasovat za zboží dolary nebo eura, ale měnu rénminbi (jednotka platidla jüan = Jednoduchý Univerzální Aukční Nástroj ). Nebo také nově zaváděnou měnou zemí BRICS. Jen za jeden týden v dubnu skupina zemí ASEAN diskutovala o vyřazení amerického
    dolaru, eura, jenu a britské libry z finančních transakcí a o přechodu
    na vypořádání v národních měnách. Například Írán a Rusko. Podobně Brazílie – největší ekonomika
    Latinské Ameriky – dosáhla dohody s Čínou, která umožní, aby se dovozní a
    vývozní transakce mezi oběma zeměmi uskutečňovaly bez použití
    amerického dolaru; (chce se připojit stále více zemí) - viz jejich SWIFT (vykonavatel zahraničního platebního styku) vyvíjející se z původně ruského SPFS. Protože dovozy z Číny zejména do USA a Evropy v dluhových dolarech by byly mnohem dražší. Je to především následkem dopadů nepřiměřeného nátlaku USA.  EU a ČR jakoby to nevěděly a nepřipravují se na tuto změnu. Tedy na pád dolaru ... V USA se zdraží půjčky, velmi vzrostou náklady na obsluhu státní dluhu, zdraží se dovozy z Číny (podobně i v EU). Je známo, že tam dojde k občanským bouřím. Putin asi před 3 roky řekl, že svět bude za 5 let vypadat jinak. Už se některé změny rýsují. Například od zemí G7 a především USA, se prokazatelně odvrátila Indie a Brazílie, a to přes velké úsilí zejména USA, aby zůstaly nakloněni politice USA a spojeného Západu. Kdo ví něco z globalistiky, rýsuje se mu toho mnohem více. Celkově půjde o přetransformování světa a zejména uměle vzniklých, vyprojektovaných zemí, na země mnohoazimutové. Je jich mnoho. USA mají být podle zámyslu toho, jenž má monopol na politické řízení světa přetransformovány na národní stát. Nebude to nekrvané, protože se nashromáždilo mnoho antagonismů.

    S nositeli názorů z opačného politického nebo intelektuálního břehu nediskutuji a s gustem je ani nezačínám číst. To by bylo už smysluplnější vyrábět kanóny ze dřeva.

    • mun.go

      Nejen "krouží kolem s vojenskými loděmi, provádí tam cvičení a popuzuje."

      Také dodávají zbraně a snaží se přeměnit ostrov na zbrojní sklad. Taiwan News dnes píšou:

      Spojené státy by mohly Tchaj-wanu dodávat nadbytečné obranné zboží (Excess Defense Articles - EDA), uvedl ředitel Institutu pro výzkum národní obrany a bezpečnosti Su Tzu - yun. Prostřednictvím programu EDA jsou přebytečné zbraně a vybavení předávány spojeneckým zemím, které je potřebují. Převody jsou prováděny v souladu se zákonem o zahraniční pomoci a zákonem o kontrole vývozu zbraní, uvedl Su. K možnosti, že by americká armáda vytvořila na Tchaj-wanu regionální pohotovostní zásoby, Su uvedl, že americká vojenská pomoc a pohotovostní zásoby jsou odlišné pojmy. Vysvětlil, že vojenská pomoc je dar, zatímco zásoby tvoří vybavení ve vlastnictví americké armády uložené na Tchaj-wanu. Zásoby pro nepředvídané události by znamenaly výrazné zvýšení možnosti vojenské spolupráce USA při obraně Tchaj-wanu, řekl.

      Dne 24. května dorazila na Tchaj-wan zásilka raket Stinger americké výroby a příslušného vybavení. Hodnota této zásilky, která byla umožněna díky využití prezidentského zmocnění k čerpání prostředků, činí 500 milionů USD (15,3 miliardy tchajwanských dolarů), uvedl deník Liberty Times. Tento nástroj umožňuje urychlit dodávky zbraní do cizích zemí a mezinárodním organizacím v reakci na "nepředvídané mimořádné události", jak uvádí americké ministerstvo zahraničí. Tchaj-wan disponuje přibližně 1 800 raketami Stinger, včetně systémů země-vzduch, vzduch-vzduch a dvoumístných systémů, citovala ho agentura CNA. Poskytují protivzdušnou obranu v nízkých výškách, jsou vhodné pro individuální operace a jsou vysoce mobilní, dodal. Su uvedl, že rakety mohou být rozmístěny v klíčových strategických oblastech, jako jsou letiště, radarové stanice nebo v blízkosti kritických zařízení, aby se zabránilo útokům nepřátelských sil na letadla v nízkých výškách. Mohou být také rozmístěny v blízkosti výsadkových zón a v Hualienu, aby zabránily útokům nepřátelských vrtulníků a dále posílily protiútočné schopnosti Tchaj-wanu, uvedl.

      V americkém Kongresu se objevily velké snahy poskytnout Tchaj-wanu zbraně, které potřebuje k obraně proti čínské invazi. Rostou obavy, že by k útoku mohlo dojít v roce 2027, kdy bude 100. výročí založení Komunistické strany Číny. 

  • V článku je odstavec, citují:


    "EU je důležitá pro USA i Čínu

    Je proto podle něj malá šance, že se Čína bude snažit obchod s EU aktivně omezovat. Čína byla v roce 2021 podle Eurostatu třetím největším odběratelem evropského zboží."

    EU je pro USA důležitá jen jako oběť v americké válce proti Rusku prostřednictvím Ukrajiny. Takže f.off USA - rakovino lidstva 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit