Přejít na výpis diskuzí

Doufali v ráj, místo toho se jim stýská po domově. Uprchlíci se vrací do Sýrie

11.2.2018 9:57
red 48 příspěvků

V Evropě, kam utekli před občanskou válkou a terorem Islámského státu, se jim stýskalo, bojovali s odlišnou kulturou i jazykovou bariérou. Desetitisíce syrských uprchlíků se proto postupně vrací domů do vlasti, byť tam stále ještě není úplně bezpečno. Chyběl jim domov i pocit, že někam patří. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Raj zadarmo a bez prace - no, tak to pro ne musi byt zklamani...
 • Ráj ať hledají na konci svého ramene!
  To je jen v pohádkách, o pečených holubech co létají samy do huby. A o "stolečku prostři se"
  a "oslíku oklep se". *2* *2* *2* *1* *16*
  • No mně žádní holubi nikam nelétají, naštěstí. A stoleček si musím sám prostřít.
   Ale oslíků potkávám a vidím denně hodně, oklepávají se, ale nic z nich nepadá. *1* *2* *15*
 • Bože, co je to za zrůdný příklad "chudáku" nelegálních migrantů, jak je ji smutno po domovině. Zřejmě všichni budou asi dobrodruzi, když se vydali na cesty do cizích zemí a přitom ta jejich jim byla u srdce nejblíž. Kecy, jsou to dobrodruzi, kteří se přišli pást na vysokých sociálních dávkách civilizovaných států a to formou turistiky a formou, kterou žádný civilizovaný člověk neriskne - nelegálně, násilně. A také tak se potom na své "dovolené" chovají. Nakonec je dobře, že je jim smutno po domově, nikdo jim nebrání vrátit se zpět. Kéž by všichni měli stesk po domově a chtěli zpátky. Bohužel tomu tak není a nebude, protože takových, co došli, je velmi málo, kterým vlast přirostla k srdci a táhlo je to domů.
 • Proč se nevybudují sběrné uprchlické tábory v islámských zemích na Středním Východě, kde se neválčí? Na to by třeba EU mohla i v rámci humanity přispět. I když ty slimácké země mají peněz dost za prodej ropy.
  • islamske zeme se staraji o uprchliky dost napr SA za 200 milionu postavila v nemecku mesity
 • Ano. V Německu nejsou lidé tak hloupí jako vy.
  • Domnívám, se, skoro nemáš pravdu, když modrost Němců tak vysoko hodnotíš. Kdepak moudrost, ale jejich naturel být v Evropě největší, nejsilnější. Ale nemusí to znamenat, že jsou nejmoudřejší. Když si to myslíš Ty, prosím, Tvůj názor, můj ne, mám dost svých zkušenosti, že tomu tak vždy není.
 • Ty makat nebudou. Další s fotek nějakého pouličního prodejce, ale že jsou za ním ruiny mu naprosto nic neříká raději bude spát někde venku na zemi místo toho aby si vzal lopatu. Napřed snad obnovím co nejrychleji infrastrukturu a zdroje co potřebuji k životu. Kde si asi uvaří ty vejce někde na ohni si je napíchne na klacek. Nebo je to pouze naaranžovaná propagandistická fotka.
  Jak se domů vracejí ti desetitisíce uprchlíků? Ještě TV neukázala jak sedají na čluny a nebo jdou pěšky. Doufám, že další článek bude o tom jak utíkají z Evropy domů.
  • Dnes zde nejlepší vtip *1* *1*
 • Kudy z nudy, npř. obnovit LETY pro migranty, vonělo by jim tam vepřové a přišli by na jiné myšlenky.
 • Odkud prisli, tady neni zajem poslouchat jejich dojemne bajky.Prace jim prokazatelne smrdi.Prisli se jen povalovat.A takovych je tady dost.Vypraskat je mela EU hned na zacatku.Co nas tosechny stalo penez.Co nas to stalo zivotu kdyz spinavi psi tady utocili.Zivot takoveho psa nema zadnou cenu.Kopat kopat az je vsechny vykopat.
 • at táhnou do horoucích pekel , ksindl halaložroutskej a místní stoka v čele z vytetovaným zavšivencem Bartošem s nima
 • Bojovníci za islám se nevrátí, ti budou vraždit a znásilňovat čím dál víc, za chvilku budou chtít řezat hlavy těm co nevěří v Alláha ! A že jich je v Evropě požehnaně ! To ovšem havlomrdi a vítači vidět nechtějí !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit