Přejít na výpis diskuzí

Duda kontroverzní zákon podepíše a pošle k ústavnímu soudu

6.2.2018 23:33
šar 2 příspěvky

Polský prezident Andrzej Duda v úterý oznámil, že podepíše zákon, který hrozí až tříletým vězením za připisování odpovědnosti polskému národu či státu za vyvražďování Židů a další zločiny, spáchané za druhé světové války německými nacisty. Zároveň se ale rozhodl, že zákon, kritizovaný hlavně v zahraničí,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Stačí se jenom podívat, kdo protestuje. USA - největší válečný zločinec v posledních min.50letech. Izrael, který si vyhrazuje právo uzurpovat si území, které patřilo Palestincům a který (tedy Izrael myšleno) je předsunutou vojenskou posádkou USA v jejich geopolitické hře.
  Dále se ozval ten zlořád Porošenko. Toho by měly mezinárodní soudy odsoudit za zneužití moci k násilí spáchané na vlastním obyvatelstvu. Myslím tím ruské obyvatelstvo Ukrajiny, které veřejně Porošenko chtěl nechat vyhladovět a odstavit od jakýchkoliv sociálních dávek..
  Je to všechno trojlístek zla
 • Jaký "kontroverzní"? Ten zákon odráží historickou i faktickou realitu!
  Území Polska bylo od roku 1938 okupované NĚMECKEM, LITVOU, SSSR
  A SLOVENSKEM!
  V německé zóně byl ustaven tzv. Generální gouvernement - VE KTERÉM POLÁCI NEMĚLI ŽÁDNÁ PRÁVA!
  Koncentrační tábory a ghetta byly zřizovány v okupované zemi - NĚMECKÝMI ÚŘADY A NĚMECKOU BRANNOU MOCÍ!
  Lži o účasti Poláků na vraždění Židů už musí přestat, stejně jako stupidní tvrzení, že koncentráky byly na území Polska - to v té době fakticky NEEXISTOVALO !
  Okupační zóna, která připadla SSSR, do dnešního dne Polsku vrácena nebyla! "Náhradou" mělo být a bylo vybombardované a vylidněné území východní části Německa k hranici Odra-Nisa!
  SSSR nedělal politiku pro Poláky, ale pro sebe!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit