Přejít na výpis diskuzí

Exministr Vondruška má podmínku kvůli voucherům CzechTourism

19.2.2019 17:44
šar 4 příspěvky

Obvodní soud pro Prahu 2 v úterý uložil exministrovi pro místní rozvoj Rostislavu Vondruškovi roční podmíněný trest s odkladem 2,5 roku za to, že podle obžaloby použil dárkové poukazy zaplacené státní agenturou CzechTourism pro své soukromé účely nebo je rozdal známým. Někdejší politik má také uhradit...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Ale v našem Absurdistánu to prostě JE běžná praxe.  Všechna čest takovému soudci. 

  A není to "všetci kradnů. Sorry jako..."  prostě ani autor tohoto citátu není v republice sám. Jen je na něj víc vidět. 

 • "Soudce uvedl, že lidé často pohlížejí na takovéto jednání jako na běžnou praxi"

  Cože? Jakože trestný čin bereme za běžnou praxí? Jakože zpronevěru berou lidi jako běžnou praxí? Ten soudce zase známým dělá běžně co? Ten výrok je minimálně na kazenske upozornění... To je přesně ten důvod proč státní sféra má nízké základni mzdy... Čeká se že kdo si nenekrade, jako by nevyhral.... Je mi blbě že něco takovýho si dovolí soudce říct....

 • vanhorne

  "soud ale nemůže tolerovat podobné zacházení s finančními prostředky státu."

  A proto vzdycky kdyz se objevi nejaky clanek o novem hrisnikovi, v uvodu je upozorneni, ze obzalovanym hrozi i dlouholete vezeni, ale nakonec je z toho uz asi podle zavedeneho pravidla, uplne smesna podminka. Jiste to bylo v zajmu spravedlnosti, ze nove povstali soudruzi aby v ramci akce " nejsme jako oni", vyloucili ze zakoniku paragraph a sazebnik, ktere se vztahovaly na zlocin "Rozkradani Narodniho Majetku". Tenkrat to byl tezky zlocin, ktery mel sve misto nekde mezi vrazdou a protistatni cinnosti. Verim, ze firma ANO, ktera se sama declarovala jako protikorupcni bojovnik #1, stale v tichosti a anonymite vede svuj statecny a znacne uspesny protikorupcni boj. Vim, ze takovy tezky boj neni zalezitosti dnu nebo mesicu, ale nekolika desetileti, vzdyt ani Rome nebyl vybudovany za den. Proto je mi lito, ze hodne tech bojovniku se nedozije toho, aby sklidili zaslouzenou pochvalu za vyborne odvedene dilo, work well done. Bude lip, ved vsetci kradnu. 

  • Nejsem soudce... Ale sedí na to paragraf 206 odstavec 4a... Sám soudce přiznává že je to organizovaná skupina (běžná praxe).


   Navíc on jako ředitel přeci mohl normálně obdarovat z těch peněz své příbuzné, měl plné pravomoce v hospodareni... Proč to kamufloval za podporu turismu? Protože věděl že dat z prachy přímo známým by smrdelo zproneverou na 3 hony?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit