Přejít na výpis diskuzí

Historicky největší armádní kup: Obrana koupí obrněnce za 50 miliard

14.12.2018 23:43
roj 14 příspěvků

Ministerstvo obrany pořídí přes 60 pásových obrněných vozidel pěchoty (BVP) za více než 50 miliard korun. Jde o dosud největší český zbrojní nákup a zároveň dosud největší veřejnou zakázku v Česku. Ministerstvo osloví čtyři vybrané firmy, smlouvu chce mít podepsanou příští rok v létě. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Prašiví civilisté si tu jako obvykle"pouštějí ústa na špacír".

  Problematice nerozumí - jen když se v tom vrtají a kritisují!

 • dzixy

  Ještě neutichla korupce z pandúrů a je zde další. To už pandúry zestárly?  Na koho  teď "padne " zisk? 

  A kdo bude dlužníkem a plátcem? No přece my všichni. Ministr  obrany se svým ansámblem zřejmě dostal "horečku omladnic", jinak si to nelze vysvětlit.

  • jsem šel z metra Hradčanská  nahoru na Hrad a tak jsem šel kolem miniserstva obrany.No a druhá strana té ulice jsou luxusní vilky s ještě luxusnějšími auty,jaguáry,mercedesy a pod.A na těch vilkách byly naleštěné zlaté cedulky bez nápisů,jen tam byly obrázky-bizon a pod.Tak jsem pochopil jak to je-do toho ministerstva cpeme peníze,které se pak přesypou do hrabivých pracek na druhé straně.

   A taky mě napadlo,že to nejsou soudy co potřebujeme,ale šibenice.

  • kajaja.hajaja

   pandury nemají s BVP nic společného... Kolové a pásové (jiný druh jednotek a užití). Naznačujete něco o korupci u nové zakázky.... budiž, chápu Vás, ze zkušenosti vyvozujete co se stane. Ale je to jen domněnka. Je dobré sledovat a hlídat.. ne tolik napadat na základě pocitů... Do pozemní armády se výrazně neinvestuje 30 a více let.... velká zakázka je důsledek.... čísla v článku nejsou finální sumy, ale požadavky do tendru můj názor je, že tentokrát to vyjde a bude to transparentní. - v modernizaci armády vidím nutnou investici. Kde se ztrácí peníze jinde mě pálí víc.... miliadry pro malé a střední firmy - vysáté firmou estébáka (Jurko "Bureše" Jánošíka), lidé v exekučních pastech (státem uznaná a nijak neřízená privátní lichva), diletantství v řízení státu a mezinárodní politice... 

   • ááá našel se nám Všeználek. Všechno viděl všechno zná.Rozpozná diletanství ..... Ty budeš jistě chytrá palice. Nejsi ty budoucí premiér?Hlavně že se ti v makovičce zrodil viník. Občas tady napíše BLB. Ovšem ty jsi přímo nukleární blb.

    • Vždyť má pravdu soudruhu BTW, ale dovolil si moc, měl by jsi mu ukrást nick a plácat pod ním ty své bolševické průjmy.
 • kajaja.hajaja

  nějak se mi nezdá cena a počty v článku...  v úvodu 60 ks za 50 miliard... ta je nesmyslná cena za kus... pak se píše o 210 kusech... což je 238 milionů za kus...což je tak-nějak (spolu se servisem a dalšími technologiemi) cena reálnější.... tipuju, že editor článku je asi na dovolené.... a redaktor matiku neřeší....

  • Takže když ta nádhera najede na 30 kg TNT,tak vznikne škoda 238 000 000,-Kč?? Nebylo by levnější koupit miny a prošpikovat tím kdejakou cestu aby nám sem nic takového nepřijelo?

 • ANO a to se vyplatí, děkujeme André.
  • Ty si hlava Sajmone, to ty sám?

 • lrkfa

  To je tunilek. :-D:-D

 •  zakázku údajně dostane firma spřízněná s Čapím hnízdem. Má k tomu jeden hlavní předpoklad.
 • Na MO zešíleli? Jedno BVP za bratru 833 milionů? To bude vyrobeno ze zlata? Trochu drahá rakvička?

  Nebo se zase nějaký dobrák přiživí? Nechápu.

  • kajaja.hajaja

   ta cena je nesmysl... redaktor to na začátku zvrtal....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit