Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Toto je podle mě pěkná blbost. Ne, že bych neměla ráda českou hudbu, ale myslím si, že protlačovat ji do rádií násilím nemá smysl. Rádio poslouchám především v autě, takže mám docela přehled o tom, co které stanice hrají a myslím si, že těch, které hrají české písničky je u nás poměrně dost. 

  • dzixy
    Domnívám se, že rádia mají hrát to, co si žádají posluchači, ne co jim nařídí někdo nějakou kvótou. Připadá mi to, jako s těmi nelegálními migranty, které EU chtěla proti vůli vnutit všem. Také se nakonec ukázaly jako špatné a byrokraté z Bruselu museli couvnout. Radia by neměla couvnout  tlaku autorů, kterým jde pouze o zisky, protože je platí posluchači a ne autoři.
    • Jo. Ta soukromá určitě. Ovšem ta státní s českým názvem CR a CT by měli dodržovat to, že jsou českými sděl. prostředky. A tak buďto zákon a nebo jasná a rychlá výměna odpovedných vedoucích pracovníků.

  • Wolfcastle

    Však od toho má stát svoje rádia můžou si české srajdy hrát v českém rozhlasu a vostatní s tím nevotravovat!

    • Nejde o otravovani, ale o penize. Proc tantiemy posilat do zahranici, kdyz mohou zustat doma. A nejsou to male penize.

      • dzixy

        Proč neposlouchat něco, co se mi líbí, a přitom platit to, co se mi nelíbí. A o kvalitě srovnání nemůže být ani řeč. Autoři, kteří psali, skládali skladby, co se daly poslouchat, jsou již pod drnem, nebo kdesi jinde, než doma. Co zůstalo doma, to jsou právě ti, co by chtěli, aby se poslouchali pouze skladby od nich. Že se to nedá poslouchat často ani "řiťú" je pravda pravdoucí.

      • Wolfcastle

        proč by měli dostávat tantiémy ti na něž skoro nikdo neni zvědavej a jejichž vodrhovačky nikdo neposlouchá? imho muzikanti ať si vydělávaj na koncertech a to, že je hrajou v rádiu můžou bejt rádi, za reklamu zdarma by spíš měli platit "umělci"

        • Neni na ne zvedavy a neposloucha je skoro nikdo, nebo jenom ty a par tvych kamosu?

          • Wolfcastle

            ANO neposloucha je skoro nikdo! Proto je komerční rádia nechtěj hrát, když po české muzice toužíš nalaď si Šlágr ten tebe a tvé kámoše plně uspokojí češtinou 😛

    • KIMCID

      jistě česká srajdo

  • Lidi neblbnete. Copak je malo tuzemskych kapel? Visaci zamek, Jasna paka, Hudba Praha, Tri sestry, Vitkovo kvarteto, Veterani s.v., Coda, Arakain, Kabat , Vypsana fixa atd. atd.

    • dzixy
      😎 Kromě Kabátů neposlouchatelné😇
      • Snad naopak, ne?

    • Radia plati nemale penize za autorska prava a jde o to, kde tyto penize konci. Vetsinou v zahranici.

  • Tak už se to "konečně" vrací! Bude to jak za starých "dobrých" časů! 65% Lido-Demo David, Horňák, Vondráčková, Pavel Liška, Pajutščije Gitary, Muslim Magomajev na seznamu pro (ne)Kulturní střediska (nyní playlist pro OSY) a zbytek % "ABY TO MOC NEŘVALO"?

    Ať se na mne nikdo nezlobí, ale já si poslechnu raději originál, než kopie.

  • Tak už se to "konečně" vrací! Bude to jak za starých "dobrých" časů! 65% Lido-Demo David, Horňák, Vondráčková, Pavel Liška, Pajutščije Gitary, Muslim Magomajev na seznamu pro (ne)Kulturní střediska (nyní playlist pro OSY) a zbytek % "ABY TO MOC NEŘVALO"?

    Ať se na mne nikdo nezlobí, ale já si poslechnu raději originál, než kopie.

    • Jen dvakrát? A není to málo, jardo.olsinovici?

      Zpívala jsem zamlada s orchestrem po kulturácích na plesech a "čajích" pár let, takže bych několik kopií seznamů skladeb (opisovaly se stále dokola, často bez ohledu na skutečně provedenou produkci) na půdě našla, ovšem nic z vámi uvedeného seznamu. Asi mělo naše publikum jiný vkus.

      I když, i to naše mělo své podivnosti - bezkonkurenčně nejoblíbenější skladbou bylo Kačátko.

      • Za vložení mého příspěvku, který se mi "podařilo" nepozorností vložit 2x se všem dotčeným omlouvám! Za to, že Lady  Filius nepochopila význam výrazů v uvozovkách opravdu nemohu.Jinak mé "portfolio" se skládalo a doposud skládá od AC DC přes Amon Duul Zwei až po ZZ TOP.

        Vašemu orchestru na plesech v kulturácích a čajích přeji ZDAR!

        PS: To mrvení příjmení si odpusťte. (Když už nejste schopna zveřejnit své).

        • Douška: Co se týče portfolií, silně pochybuji, že dokážete realizovat part libovolného nástroje z repertoiru byť i jediného z jmenovavaných těles.

          • Klávesy a bicí určitě ne! Na to nemám!
        • Lady Filia pochopila význam výrazů i použití uvozovek i smysl  vašeho příspěvku, zatímco u vás tomu je přesně naopak. Dokládáte to i přáním zdaru konání orchestru, který již čtvrt století neexistuje. Když jste to nakousl, mé portofolio se skládá ze skladeb skupiny Požár mýna a považuji ho za dostatečné. 

          P.S. Mrvení mého jména si odpusťte, když to sám nemáte rád. Jinak: k odlehčení výtky za nesmyslné dvojí vložení příspěvku jsem použila parafrázi výroku: "A není to málo, Antone Pavloviči?" (Bez udání odkazu, nepodceňuji vás zase až tolik.)

      • Podle častosti hraní musela být nejoblíbenější Ave Maria - na pohřbech se hraje téměř pravidelně.

        Jak zveřejnil ČSÚ - ročně zemře okolo 108.000 lidí, z toho je provedeno cca 90% kremací. 

        Takže - i kdyby se Ave Maria hrála jen na desetině pohřbů, je suverénně hitem! 

        A to přesto, že 1.503 osoby v loňském roce byly zpopelněny "bez obřadu" a mnohé urny si pozůstalí ani neodnesli, natož aby je dali k uložení do kolumbaria či na hřbitově. 

        PRAXIS PIETATIS v Česku kulhá na obě nohy! 

        • dzixy

          "PRAXIS PIETATIS" = "...praxe ve zbožnosti a pobožnosti, cvičení se v pravé zbožnosti..." Slovník cizích slov, autor prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc.

          Občas je dobré si ověřit význam toho, co chceš v latině popisovat.

          • Píši snad o něčem jiném?

            • dzixy
              Ano, výrazně.
        • No, pohřby hrál jen výběr - dechová sekce a bubeník, bez zpěvu, a v kostele mají obvykle vlastní sbor, takže nemám zkušenost.

  • Česká verbež se nezapře. Jako za starýho Rakouska.- Nejhrorší státní úředníci v česku byli poněmčení češi. Ergo pro peníze za jidášskej groš všechno.....

    • Germánskobolševické  Bla bla na sebe nenechalo čekat!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit