Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přesně, moje řeč. Např. klasický pluh provádějící hlubokou orbu jsem neviděla ani nepamatuji. Podškrábnou pole jakýmisi disky a odusávají a udusávají těm nejvýkonnějšími mašinami. Může mi někdo říci proč jsou před povodněmi plné přehrady? Pokud ne tak já vám to řeknu. V zájmu ČEZu je mít vrchovatě vody na turbíny. Totiž dnes již vodní nádrže nefungují pro to pro co byly stavěny. Co by se stalo kdyby nádrže byly permanentně poloprázdné? No byl by průšvih pražští Pepíci by to měli daleko k vodě od svých chatiček a ke všemu do kopce. Atd. atd...
  • Je to celkem jednoduché. Přírodní zákony naštěstí pořád platí, a voda, jako součást přírody, se podle nich prostě jenom řídí. Takže pokud bude přibývat geometrickou řadou zpevněných ploch s rychlým odvodem vody, megalánů monokulturních ploch, regulací toků a jejich narovnávání, kácení lesů ve velkých plochách a všeobecně tzv. urbanizace krajiny na úkor schopnosti přirozeného prostředí zadržet vodu, tak prostě budou stačit čím dál tím menší deště k naplnění potoků, řek, přehrad i protipovodňových zábran. Člověk si to způsobuje sám a příroda na něj huláká že je to špatně, a protože ten hlas přírody bude ještě dlouho ignorován, tak se do budoucna připravme, že takovéto povodně budou běžné a čím dál častější. A voda není jediná přírodní síla.....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit