Přejít na výpis diskuzí

Islanďané si zvolili prezidenta. Stejného jako předtím

1.7.2012 8:57
Sebastian Kantor 4 příspěvky

Sobotní prezidentské volby na Islandu podle prognóz místní televizní stanice RUV a také podle očekávání vyhrál dosavadní prezident Ólafur Ragnar Grímsson. Získal údajně 52 procent hlasů, zatímco jeho nejvážnější soupeřka, televizní moderátorka Thóra Arnórsdóttirová, má zhruba 33 procent.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je škoda,že se o Islandu nepíše víc. Informace se dají najít,ale složitě. Novináři byse měli přestat bát a psát pro lidi a ne pro politiky. Islandský prezident je zdárným příkladem člověka zvoleného lidem a sloužící lidem a ne jako náš kašpárek,který umí akorát hrát tenis a zviditelňovat se na různých sponzorovaných akcích.
    Island si v ústavě,kterou setavoval lid uzákonil referendum vždy když se bude jednat o veškerý lid a změnu podstatných zákonů. Také je dobrým příkladem jak vyhnat nenažrané bankéře ze země.Třeba v ČR půjčuje Česká národní banka ostatním bankám za nyní 0,5% ale banky Vám dají spotřebitelský úvěr za 12% RPSN. To znamená,že když si půjčíte 50 tisíc,zapaltíte 86 tisíc.Konečný zisk je přes 70% půjčené částky. Je to normální? Vyhnat ty zlodějě jako na Islandu a udělat opravdovou revoluci!!!!
    • banky tam jsou pořád , tak jednoduché to není jak si představuješ...
  • Vážení Islanďani ! Nemáte tam prosím vás ještě jednoho takového,moc by jsme ho tady v čechách tedy zemích koruny české potřebovali,dá se říci moc potřebovali,jako prase drbání !
  • zájmy a bezpečí svých občanů, né ty tragikomické korupční loutky u nás volené stranickými politruky a soukromými lobysty

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit