Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Největší problém je podle mne něco jiného.Nekdy se říká,že soukromníků je málo,ale když někdo se do toho pustí,tak jo kolegové z oboru neradi vidí.Nastoupi závist.A tak chybí nějaké zdruzení.Chybi jednotný postoj.Jeden druhého spíše pomlouvá, než aby se podporovali.Nelibi se mi požadavky učitelů a lékařů,ale obdivuji,jak se navzájem podporují,ti vyučení se spíše navzájem ponižují.

  • Díky za radu. Nemluvil jsem o podnikání, jenom o OSVČ . Já neumím  dvě základní věci pro  uspěšné podnikání v českém prostředí. 

  • Zajímavý komentář. Dokázal byste prostému vidláku napovědět, co dokazuje? Mé mínění je, že nic. Živnostník, který nevydělá ani korunu, přeruší živnost a registruje se na Úřadě práce. 

    Pak je otázka, co ním "tento měsíc nevydělal" přesně míníte: v případě větších zakázek a běžné (respektive smluvní) splatnosti faktur 180 dní jsem několikrát "nevydělal  nic" i řadu měsíců a přesto jsem se k placení minimálních odvodů nikdy nedopracoval (předpokládám, že to vašemu "nevydělá nic" přesně odpovídá, přestože to není pravda).

    Co se týče zaměstnance a živnostníka z vašeho příkladu, rozdíl v odvodech je více než dvojnásobný, nicméně zdravotní péči dostanou stejnou. 

  • Cituji:"Za nevolnictví, v těch strašných dobách, se odváděly jen desátky." Dokázal byste stejně brilantně porovnat příjmovou část? Mohl byste začít zdravotní péčí a starobním důchodem.

  • Tak zkus podnikat, troubo, když ti to přijde tak bezvadný.
  • Jistě dovolená... Já zapomněl, na dovolenou nemusí zaměstnanec vydělávat, peníze na dovolenou vždycky každý měsíc zaměstnavatelům přiveze duhový jednorožec, ať mají z čeho dávat :)

    Ano, nemocenska... ano podle posledních statistik jsou zaměstnanci 16x více nemocni, takže logicky zaměstnavatel s tím musí počítat co do zástupnosti a ten blbec co není nemocnej logicky musí vydělávat na ty co onemocní ;)

    Ohledně dovolene a nemoci... Záleží na tom co děláte třeba na mě práce počká a nikdo ji za mě neudělá, takže jak dovolená tak nemoc znamená že musím zabrat před dovolenou a předčasné dodělat co má zeminy v době dovolené a při nemoci zase naplánovat náhradní termíny.... Jak říkám záleží na tom co děláte.

  • Jistě dovolená... Já zapomněl, na dovolenou nemusí zaměstnanec vydělávat, peníze na dovolenou vždycky každý měsíc zaměstnavatelům přiveze duhový jednorožec, ať mají z čeho dávat :)

    Ano, nemocenska... ano podle posledních statistik jsou zaměstnanci 16x více nemocni, takže logicky zaměstnavatel s tím musí počítat co do zástupnosti a ten blbec co není nemocnej logicky musí vydělávat na ty co onemocní ;)

    Ohledně dovolene a nemoci... Záleží na tom co děláte třeba na mě práce počká a nikdo ji za mě neudělá, takže jak dovolená tak nemoc znamená že musím zabrat před dovolenou a předčasné dodělat co má zeminy v době dovolené a při nemoci zase naplánovat náhradní termíny.... Jak říkám záleží na tom co děláte.

  • To jako že když to dělá zaměstnanec tak se sylnicni daň , DPH a různé další poplatky odvádět nemusí ? 

    To jsem nevěděl že jde takhle obejít daňové povinnosti, prostě si z OSVČ uděláte SRO a neodvadite nic, jenom se odvádí vic ze mzdy zaměstnance :D

  • vanhorne

    "jak to pissálci dělají",

    Piss off, little pisser.

  • Cos-ANO-stra

  • Cos-ANO-stra vede pod vedením Ali Bureše a jeho 40 spolustraníků zákopovou válku proti korupci ?????? Tak, že veškeré korupční aktivity přetáhli k sobě???????????. Začíná to mýtem, přes šmelinu s pozemky v Brně a kde to skončí?????

  • Když někdo zvýšil daně tak je snad jiný může zase snížit, ale to se nestalo. To mohu říci, že Marie Terezie když se nechal korunovat v Praze tak teď Praha bude patřit Rakousku. 

  • kdo je škrabálista a kdo ne, nemůže primitiv s tvým omezeným duševním horizontem nikdy odhadnout
  • Hm, a už jsi slyšel o OSVČ, kterému by někdo platil měsíc dovolené nebo nemocenskou ? A OSVČ je třeba i babča z mlíkárny u vás na návsi, která žije z ruky do huby.
  • Nemusím se podívat na žádný tvoje přehledy. Stačí mě, že vím kolik jsem platil za zdravotní a sociální pojištění před pěti lety a kolik platím dnes. A to se týká všech pracujících.
  • A ta země se jmenuje Agrofert.
  • Uklizet...?!

    Spis dela vetsi bordel za pomoci komunistu...

  • josef.chmela

    Babiš tu začal uklízet ten Augiášův chlív, který tu zavedli a zanechali ODS, TOP09, STAN, černoprdelníci, Zelení, VV a ČSSD. Vadí mi pouze jeho servilita až podlézavost USA. S teroristy USA se nejedná ani nevyjednává.

  • Nemohu si pomoci, ale ta Schillerová čumí jako dementní a takové jako je ona Babiš potřebuje, potom Babiš vypadá chytřejší, moudřejší a tím pádem větší. Jeden politik už si nepamatuji říkal, že si Babiš vybírá samé chytré lidi. Pokud má Babiš ve svém teamu samou inteligenci tak co je potom to ostatní. Tato země po 30 letech vede k záhubě a rozpažené ruce Ježíše tomu nezabrání. V Bibli je napsáno, pomož si sám a bude ti pomoženo. Musíme si každý pomoci sám a nečekejte na spasitele ten v Babišovi není. 

  • Pavel.Jegl

    add: Zaměstnanec s průměrnou mzdou se svým zaměstnavatelem odvádí na zdravotním pojištění měsíčně 4500 korun. Každý živnostník, i kdyby tento měsíc nevydělal ani korunu, musí za platit minimum ve výši 2208 korun. 


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit