Přejít na výpis diskuzí

Jak bojovat s šikanou na pracovišti

28.7.2019 11:40
Alžběta Šírková 16 příspěvků

Šikana na pracovišti je čím dál častější jev, zkušenosti s ní má téměř čtvrtina osob a dvě třetiny obětí jsou šikanovány déle než rok. To už před pár lety ukázal výzkum společnosti STEM/MARK. A situace se nezměnila ani dnes. Doba, ve které žijeme, je orientovaná na výkon a výsledky, což mnohdy vyvolává...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Já jsem se naštěstí nikdy s žádnou šikanou nesetkala. Dobrá práce je základ. Já mám nové a dobré zaměstnání a fajn mladý kolektiv, takže věřím, že se ani v této práci s šikanou nesetkám a budeme si všichni pořád dobře rozumět.

 • Taky jsem se bohužel v minulé práci sektal se šikanou v zaměstnání. Myslím si, že takový problém se dost dobře vyřešit moc nedá a to obzvlášť pokud vám dělá problémy váš nadřízený. V takovém případě bych každému doporučil změn zaměstnání, což jsem já osobně udělal.

 • :(

 • Odejít jinam...

  Třeba ze SUZ MVČR na statistický úřad... 

  Sice menší plat, ale ten klid v práci a na práci se nedá zaplatit

 • ferda.borek

  Ještě v nedávné době většina pracujících musela tzv. držet hubu a krok a nechat si od šéfů nebo majitelů firem všechno líbit. Ty řeči, že za branou stojí zástupy lidí chtivých vás zastoupit už na lidi nefungují. Lidi na práci chybí a kdo něco umí se lehce uplatní jinde. Nejlepší to dnes mají dobří řemeslníci, kterých je tak málo, že se o ně firmy přetahují. Takoví ti drábové ve firmách, kteří byli zvyklí na podřízených léčit si komplexy to mají dnes těžké, protože je lidi v klidu pošlou do perdele a odejdou za lepším. Samozřejmě to neplatí u kancelářských míst, kde je přetlak zaměstnanců a každý je lehce nahraditelný, třeba ve státních úřadech. Tam musí šikana přímo kvést.  

  • Souhlasím, to je ze života. Tak to asi bude. 

   Dneska více šikanují řadoví pracovníci vedoucího - nová doba!!😂

 • Zosobněním šikanózního počínání může být i Zeman, který sofistikovaně šikanuje zejména zástupce ČSSD ve vládě. Šikana má různé podoby, někdy velmi rafinované podoby a o to víc decimující duši šikanovaného člověka.
 • Dycinky ten šikan, šikana je zatáčka.

  • Vždycky jsi jen ubohý podvodník, vidím že se dobře bavíš. Škůdcovská činnost ti jde. Používáš nicky "antizemanovec" a "z-vejprt". Zřejmě ukájíš své primitivní ego. Cituji z tvých podvodů: "Dycinky ten šikan, šikana je zatáčka" a "Kecám, psal jsem to sám".
  • Podvodníku, zase používáš falešný nick. Nic nevíš, nic neznáš, jen se snažíš škodit. Typický psychopat. Jméno "z-vejprt" používá skutečný autor a ještě další osoba-podvodník, který teď napsal (cituji): "Dycinky ten šikan, šikana je zatáčka".
   • Kecám, psal jsem to sám. (cituji): "Dycinky ten šikan, šikana je zatáčka".

    • Podvodníku, máš pravdu, kecáš, psal jsi svoji blbost sám. Jsi už zralý na trestní oznámení.
    • Ano, psal jsi to  sám. Nic jiného evidentně psát neumíš, takže tvé hackerské  praktiky jsou k ničemu. Klameš jen sám sebe.
     • To není o hackování, až si budeš příště registrovat nick, tak se zamysli, kde všude ho regneš :-)

      • Jen zločinec krade identitu druhému člověku.
 • Univerzální recept na eliminaci šikany neexistuje. Každý z nás je jiná osobnost. Bohužel šikana byla, je a bude, navíc současný polistopadový režim generuje ze svého lůna agresory a bezohledné chamtivce, kteří na úkor druhých prosazují své mrzké přízemní zájmy všude, kde je to možné, tedy nejen na pracovišti, ale i třeba zde v diskuzi, kde poťouchlý psychopat si bezskrupulózně přisvojuje cizí nicky a jménem cizích osob píše naprosté nesmysly, aby zřejmě dehonestoval osoby přispívající svými příspěvky zde v diskuzi. Jde o mimořádně podlé počínání. Onen gauner přisvojující si nick druhé osoby si zřejmě neuvědomuje, že se dopouští trestné činnosti, mj. vážně poškozuje moje práva. Administrátor by měl ke jménům uveřejnit ještě přidělené číslo, které nepůjde zfalšovat, zaměnit atp. Šikanujícímu všivákovi stejně jako vyděrači nesmí vydíraný člověk ustoupit ani o píď, jakýkoliv ústupek je vydáván za slabost a následuje tvrdší postup šikanujícího gaunera. Člověk, který je vystavován zvůli kolegy nebo kolegů, by si měl dobře uvědomovat svoji lidskou důstojnost a měl by vycházet z přesvědčení, že jeho lidská důstojnost je nedotknutelná, i přes sebevětší strach.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit