Přejít na výpis diskuzí

Jak se dá pesimista přeučit na optimistu?

17.2.2019 14:15
5 příspěvků

Optimismus prodlužuje život, zlepšuje zdravotní stav a pomáhá lidem posílit vztahy. Jenže co dělat, když je člověk od přírody pesimista? Podle vědců jde náš postoj ke světu změnit a v optimismu se vycvičit. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pesimista.,je bývalý optimista, tvrdě a často i velmi draze a bolavě poučený skutečnou realitou a životem.

 • Člověk mající problémy s logickým myšlením nepřemýšlí o své budoucnosti, nedokáže realisticky předvídat, žije ve své bublině iluzorních představ a tak se nezatěžuje nějakými obavami z toho, co mu přinese budoucnost, co mu můžou způsobit jiní lidé atd. Chybí mu intuice a další přednosti. Takovýto člověk je optimista.  

 • Byt pripraven na nejhorší a Doufat v nejlepší... 

  Řekněte mi co jste vy.... můžete ale nemusite skočit z baráku s tím že v nejlepším se vám nic nestane a v nejhorším si zlomite vaz... Budete optimisti? 

  Proč nevyhral gen optimismu? Záleží  na prostředí a na tom jak hodně je optimista naivni. Když vezmu příklad se sklenici vody, pak na poušti vyhraje pesimista a optimista umře žízní, ale stačí mít uvědomělého pesimistu a skupina skládající se z pesimistu a optimistu přežije díky pesimistum... Nebo nepřežije a o tom už se nedocteme.... Ve střední Evropě optimistovi bude pohodlněji, protože i optimista co všechnu vodu vychlasta hned si může dojít pro další a v případě čehokoliv dalšího tu je sociální stát.

  Obecně platí v životě: to co se týká přímo mě bych měl vnímat jako pesimista(vytváření dluhu, nebezpečné sporty, nebezpečné situace), to co se týká globálních věci vnímat jako optimista(globální oteplování, migraci, vládu). 

 • Optimista je špatně informovaný pesimista.

  • Nenapravitelný optimista může svému okolí způsobit i velké potíže.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit