Přejít na výpis diskuzí

Jednejme o tlaku Hradu na justici, žádá část opozice. Kdo nesouhlasí?

17.1.2019 14:26
šar 16 příspěvků

Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa ve čtvrtek uvedl v rozhovoru pro Deník N, že mu Hrad dával opakovaně najevo, jak má jeho soud rozhodnout v některých kauzách. Soudce vyjádřil zklamání z toho, jak se Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář vůči justici chovají. Představitelé...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pan Kalousek jako obhájce čistoty české justice. No děkuji pěkně. To ta justice dopadá...

 • Tedy všimněte si prosím, že když kdokoli vyvine jakýkoliv náznak nespokojenosti s kvalitou práce našich nedotknutelných a neodvolatelných (samozřejmě neomylných) soudců, třeba proto, že se flákají a mají na stole spis i deset let - všichni kvičí a řvou o demokracii, svobodě.

  Je ještě několik predártorských skupin, na které nesmí obyčejný člověk ani pomyslet - lékaři, novináři......ale na paní učitelku můžou vulgárně nadávat puberťáci a šikanovat jí zcela zvesela. Na rozdíl od zmíněných skupin vyvolených ona je v přímém kontaktu s bandou rozmazlených a nevychovaných f.acků.

  Je zajímavé, že páni soudci, když se jim u nás nelíbí - nehrozí emigrací do Němec, jako páni v bílých hadřících. Tam by museli panečku jinak makat. 

 • Tak někdo žádal, aby soudce B. zrychlil výkon a ejhle! Jsou z toho tlaky na stolici! Chce si to buď ulevit, anebo užívat Espumis.n!
 • pavel.zajda.7

  Už fakt nevím co na našeho milého Pana Prezidenta Zemana vymyslet, aby skákal jako věčně vožralej Chrchla.

  Dokonce nám nepomáhá ani podpora Sereše a neuspěšného kandidáta na prezidenta Drahoše!

  • Podle dnešního návodů géniů z ČT1 - každý, kdo se pokusí hovořit s jeho svatostí soudcem bude potrestán trestem odnětí svobody až na tři roky. 😉

   Český absurdistán v praxi. 


  • On nemůže skákat, protože je věčně vožralej a má virózu. Kdyby vyskočil, tak by to dopadlo jako když mu pes shrnul koberec.

 • To howado Owar  z Hradu si myslí, že může vše. To se opravdu mýlí.
  • pavel.zajda.7
   Za starých dobrých časů pomohla hradní  defenestrace, a byl  klid. Pokud bude Zeman obviněn z kolaborace s cizí mocí, měl by být ihned zbaven úřadu a postaven před soud!
   • Přání zoufalců otcem zoufalých "myšlenek," že pane zajdo?

    Nenechejte cloumat zlobou svým majestátem. Utíkejte příště k prezidentským volbám a vhazujte tam lístků, kolik Vám komise povolí. Ušetříte si hloupé řeči. 

  • Ko kot bbbbb si myslí, že není ko kot.

 • Nezávislá justice je jedním z pilířů našeho demokratického systému vedle moci výkonné a zákonodárné. Prezident republiky je součástí výkonné moci a nejvyšším orgánem výkonné moci je vláda. Tak o jakém tlaku lze hovořit v případě Hradu ? Prezident Zeman není a nemůže být diktátorem.
 • Je tedy docela úsměvné, pokud zastáncem nezávislosti české justice má být právě pan Kalousek s tou podivnou dámou.

  Vlk bude hlídat ovečky?

  • Kalousek nic jiného na práci nemá. A tak vymýšlí krawiny.

 • Piráti, TOP 09 a STAN  jedni feťáci druzí vožralové a třetí zloději. Ti si mají co sťěžovat. Partička sičáků jakou svět neviděl.

 • Vybrečel se do medií soudce Baxa. Ono to zas nebude tak naprudko s tou pravdou.Před časem podal prezident k soudu stížnost na paskvil zvaný Služební zákon. Soud vedený tady Pepíkem mu to rezolutně zamítl. Jako že takový nám stačí.Kluci se nemají rádi.Fakt je , že hradní kancléř je mačo a ne diplomat a vyjednávač. Ale aby si předseda soudu vylepšoval svoje image nevěrohodnými bajkami je velice nezvyklé. Navíc když právě tady tento JUDR Baxa je od počátku konstruktérem Právnické fakulty vyhlášené Západočeské univerzity Plzeň.Tedy místa kde se VŠ tituly rozdávaly prokazatelně .... za nic. Slušně napsáno. On se tady Baxa přibližuje lidové vypravěčce Slonkové Sabině, ze Seznamu.

 • Snaha po ovlivňování rozhodování soudců je tak stará jako soudy samé. A pan Zeman se rád povyšuje na autoritu autorit. Mění se jen způsoby a formy jak se mocní snaží soudy ovlivňovat.

  Proto máme soudce nezávislé, neodvolatelné a přeplácené.

  Nesmí se hned po.ělat a musí se podle těchto výsad chovat! Jiná profese tohle privilegium nemá. 

  Zase jede o politickou hru, aby se političtí trpaslíci zviditelnili. TOP09 nezávislé a neodvolatelné soudce ochrání. 

  Sami soudci by se měli postavit proti tomu, aby se tahle otázka stala meritem politických handlů. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit