Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejen neustálé zmenšování tranzistorů nemůže pokračovat donekonečna, ale ani trvalý ekonomický růst úzké skupiny zbohatlíků nemůže pokračovat nad všechny meze.
    Promiňte politicko-ekonomickou odbočku.
  • No a co se stane tak strašlivého, pokud se zběsile rychlý vývoj poněkud zpomalí nebo dokonce i na čas zastaví?
    Uživatelé si nebudou pořád muset kupovat nová či upgradovat zařízení, odborníci si nebudou muset pořád blízat mozky nad novými a pokročilejšími technologiemi.

    Vynalézat bude pořád co - Nobelovu cenu za EURO paletu, ze které nebudou vylézat hřebíky...
  • Vzhledem k nanotechnologiím je ten článek bl.bost
    • V současnosti se k výrobě pc komponentů, mobilu, tabletu ..... používá micro technologie ne nanotechnologie :) ale určitě bude zajímavé sledovat vývoj quantových pc :)
    • Naprostý souhlas a nejenom nano .Ale připomělo /nechci to hledat/ někdy asi před sto padesáti lety v USA jeden magor chtěl zrušit patentový úřad,že je vše vymyšleno! Jedině až sem vlítne nějaká pořádná kometa tak tady bude konec ale vesmír je nekonečný takže to půjde dál !!!
  • Byl jsem na vysoké škole chvilku a co mě utkvělo v paměti IT. Bylo to, že programátoři mohou dělat malé kódy nevyžadující tolik výkonu, ale je to zdlouhavé a drahé. Tak sahají po modularitě a plácají aplikace a to má za následek mnohonásobně větší velikost i náročnost. A to platí i u toho dražšího softwaru kde by to mělo být naopak. Ale třeba jsem to špatně pochopil :-)
  • bezregistrace
    No a co kdyby to zkusili přes homeopatii ta přeciž ta léči i v mínusových množstvích léčivé látky ... no jen pro odlechčení
  • Rychlost CPU s použitím Graphenu se odhaduje na 500Ghz,takže si nemyslím,že je vývoj nějak fyzicky omezen.
  • Hele lidi,jsem proti vašemu pokroku.Hubí vás a nevíte o tom.Co vymyslíte,vyrobíte kopáním Přírodě do držky.Pak se vám to vrací astmatem,rakovinou,AIDSem,depresemi a jinými pračlověku neznámými volovinami z převorování Zeměkoule.Stojí vám takový pokrok za to?Mně ne.Proto jsem proti pokroku a volám k návratu k přírodní vyrovnanosti.Bude nás bez aut bolet,ale míň než chemoterapie nebo ozařování.
    • A píšete to z PC, mobilu, nebo tabletu? A nemáte z toho náhodou AIDS nebo deprese? *2*
  • Asi před dvěma lety jsem potřeboval něco vytisknout a zrovna mi nešla tiskárna, tak jsem krátký dokumentík nahrál na disketu a zašel k renomované počítačové firmě v našem městě....dlouho hledali štěrbinku, kam zasunout, a když mechanika začala pracovat, seběhli se ( "tenhle zvuk jsme už léta neslyšeli...." ).

    Absurdní.
    • Oni se ještě dělají počítače s disketovou mechanikou ? :P Já myslel že se dají už jen dokoupit externě přes usb port :)
      • Před lety mi synek stavěl PC, tak mi ji na moje přání vestavěl...
        • Tak dá se sehnat, jen říkam že už to není standartní vybavení, místo toho se dává panel na micro SD karty s USB porty navíc s aspoň jedním USB 3.0 portem :), ono když by ses na základce dneska zeptal dětí co to je 3,5 disketa tak podle mě nebudou vědět o čem je řeč :P
          • a co teprve taková 5 1/4, s tím by měli problémy i studenti středních a patrně i vysokých škol se zaměřením na informatiku, nehledě na klasické kazety (magnetické pásky) anebo děrné štítky, to už je téměř protohistorie informatiky :-)

            i když v dnešní době by obyčejným lidem napříč společností dělal problém i abakus ...
  • v CCCP jsme narazili už v roku 1917.
    • bezregistrace
      hmm .... jen sem čakal kdy dorazí Semjon .... inu hop a je tu z blba top ....
      • No kdo čaká ten se dočaká. Taky sem čakal na Sejmona a dočakal sem se soudruha bezregistrace. *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit