Přejít na výpis diskuzí

Kandidáti bývali 'čistí' a měli dobré úmysly. Odnes' je ale čas

22.3.2019 16:57
Lukáš Strašík 6 příspěvků

Volby do Evropského parlamentu jsou za dva měsíce a hlavní strany už představily kandidáty. Ale kde se vlastně vzalo slovo "kandidát"? A znamená dnes opravdu to, co znamenalo kdysi, tedy čistotu a dobré úmysly?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • gaheris

  Což takhle volit dr.Sládka? ten určitě nebude vlezdobruselista!!! To by bylo haló !!!

 • dzixy
  Poznáš takové, kteří splňuji tvé oprávněné vlastnosti poslance? Nenajdeš.
 • dzixy

  Tak tentokrát Lukáš Strašík již v názvu článku odhadl pravdivou situaci kolem kandidátů, nejenom do Evropského parlamentu, především však do něj. Každý europoslanec, který šel třeba i s dobrými úmysly do voleb nakonec tam zplanil. Vlivů několik, královské podmínky existence - jak plat, náhrady, ubytování, žádná nutnost vysedávat v Parlamentu a další jsou důvody, proč při hlasování a své práci vůbec, pokud nějakou mají, jsou více než loajální tamním vůdcům a trendům většiny. Navíc specifikace našich poslanců se vyznačuje tím, že ne všichni táhnou za jeden provaz. Takže jsou tam potřební jenom do počtu. Pokud by to některý z poslanců chtěl vyvrátit, může argumentovat fakty ze svých zdárných činů. Že bychom se od žádného toho moc nedozvěděli, nebude překvapením. Pokud evropský parlament nebude na jiných základech fungování, Evropu budou pořád ovládat Němci a Francouzi a z vůdců lidé podobní Junckrovi,  Tuskovi a spol.


 • Marcelskrc

  Jistě tvůj otec je toho příkladem

 • Horší je když se někdo nakazí moskvalózou, takovému jedinci není pomoci. 

 • Kandidáti typu Šojdrové, Teličky či Štětiny tvoří spodinu evropské populace. Jsou zjevně infikováni bruselózou, která u člověka odbourává všechny morální zábrany a zároveň jejich ega bytní do nestvůrně zdeformované podoby, což má za následek ztrátu sebereflexe. Do europarlamentu by měli kandidovat jen lidé imunní proti nákaze bruselózou a odolní vůči jakékoliv korupci, lidé stabilních názorů a pevného charakteru, tedy lidé, kteří budou důsledně hájit a prosazovat zájmy občanů ČR a ne zájmy bruselských eurohujerů, merkelovců a dalších obskurních zájmových skupin.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit