Přejít na výpis diskuzí

Kauza lithium: Sobotka bránil Havlíčka, senát pokáral ANO a komunisty

12.10.2017 10:06
šar 16 příspěvků

Senát ve středu vyzval v souvislosti se spory kolem těžby lithia politiky zejména z hnutí ANO a KSČM, aby nenadřazovali své politické zájmy a způsob vedení volební kampaně nad zájmy Česka. Usnesení v horní komoře prosadil zhruba po 3,5hodinové diskusi předseda senátorů ODS a zpravodaj Miloš Vystrčil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/11222-madera-akce-rubidium-kryci-nazev-lithium
 • Část ložiska leží v Německu. Saská vláda nechce za vytěženou rudu žádné poplatky.!! Zřejmě to nepovažuje za státní poklad. Tak aby vám ten "státní poklad" neukradli. Všeci přece kradnú. A těžit bude Diamo. které to neumí? Tak to bude státní průšvih. Cena ložiska se sice odhaduje na 2000 miliard,(bez nákladů na těžbu!) ale těžit se bude možná 200 let. A kdyby se přitom nevytěžil taky wolfram a cín, tak se těžba ani nevyplatí. Proč lidem neřeknete pravdu? Někteří lidé si myslí, že se budeme mít jako v Kuvajtu. Technologie na úpravu cinvalditu – lithné rudy, ve které je české lithium obsaženo, zatím nikde na světě neběží. „Obsah lithia v cinvalditovém koncentrátu je zhruba třikrát menší než ve spodumenu, což je v současné době jediný minerál, ze kterého se průmyslově získává lithium. Zpracování cinvalditu by mohlo být ekonomické jen díky vedlejšímu získávání doprovodných kovů – wolframu, cínu, draslíku, rubidia,“ říká Vu Nguyen Hong, výzkumník z VŠCHT, který se zabývá tím, jak lithium z rudy dostat.
  Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/lithium.../ekonomika.aspx...
 • Všechno co souvisí se Senátem pokládám za protizákonné a to z toho důvodu,že velmi velká většina obyvatel této země senát nechce.A tím že je mají v zákoně pojistku,která hovoří že se mohou zrušit pouze oni sami beru Senát jen jako tlupu vyžírků.Proč nepřistoupí na referendum o jejich bytí či nebytí.
  • Ono by bylo potřeba znát, kdo všechno je do oněch smluv od začátku namočený. A to včetně průzkumů a sponzoringů.....
  • opět zbytečný senát kde když se volí noví senátoři příjde k volbám hrstka voličů,protože ví,že je na nic a takoví chtějí někoho kárat.Rok tam nechodil senátor Čuba a přitom bral měsíčně 122 000 kč a nikomu tam nescházel,předsedu tohoto zbytečného orgánu děla zámečník z automobilky a když tam vidím takové hlupáky jako je Dienstbier,tak to hovoří samo za sebe.
 • Španělský král bral ze zlata vytěženého v Americe 20 %. A když někdo nechtěl platit, tak visel! *1* *1*
 • stát by měl brát z čistého kovu, ale 20 % jako u ostatních daňových sazeb a né nula-nula-prd! *16* *16* *16*
  Kudy chodil tudy krad, sociální demokrat! *12* *12*
 • Toto memorandum je vrchol drzosti ze strany ČSSD . Chystá se další zlodějna , která má zřejmě pokrýt dluhy ČSSD . Společně s paralyzováním policie před časem, je to z této strany další hřebíček do jejich volební rakvičky . A to říká jejich již bývalý volič.
  • ČR je plná odborníků na těžbu lithia.
   Víte, že způsob těžby, kterým se má lithium těžit, nikde ve světě neexistuje? Nikdo z odborníků neví jestli to bude fungovat a jestli se to vůbec vyplatí. Česká ruda má 3x menší obsah lithia. *
   Ale Češi se už hádají o poplatky. *14* *14*
   • S takovým přístupem to dopadne tak , že ještě budeme dotovat těžbu lithia nějaké zahraniční firmě. Tak jak dotují domácnosti prodej elektrické energie do Německa, aby se vůbec někam prodala.
 • Sobotka se nepoučil z OKD a krevní dřeně? Jeho drzost je neuvěřitelná.
  • Sobotka je nehorázný podrazák,doufám že se bude brzy smažit v pekle,boží mlýny melou.
 • Franta
  Naprosto jsem nepochopil vystoupení jednoho senátory , který se zlobil na KSČM za poukazování na možné problémy spojené s kauzou Lithium s tím, že je to nekorektně vedená kampaň , před parlamentními volbamimožné problémy spojené v kauze Lithium, je nekorektně vedená kampaň , před volbami. Myslím si, že bylo vrcholně správné na toto poukázat, protože už toho rozkrádání pane senátore je tolik, že to, jak se říká, mlátí dveřmi. A uv idíme, co z toho v pondělí vyleze.
  • No nekorektní je cokoliv za stát podepisovat čtrnáct dnů před volbami.
 • A co kucí OKD a co vrátit dluhy Altnerovým?
  • Proto potřebují Lithium,co cenzore?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit