Přejít na výpis diskuzí

Kauza novičok: Ruský velvyslanec naštval české ministerstvo zahraničí

4.4.2018 12:03
39 příspěvků

Rusko nikdy neobviňovalo a neobviňuje Českou republiku z podílu na otrávení bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije v anglickém Salisbury nervově paralytickou látkou, pouze konstatovalo, že Česko je schopno pracovat na výzkumu otravných látek. Uvedl to ve středu ruský velvyslanec...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Když bude třeba klidně nás zaprodá jako kdysi Anglie s Francií. Nezbývá než spoléhat sami na sebe. Na druhé straně zatím nás USA nezradily. Naopak nám vydali špinavého vraha 4 lidí od Brna. No a darebák to neunesl a natáhl ve vězení ráfy. Marné všude se spoří.
  • usa byly u podpisu jalty a na obsazení čssr pěti armád vš nijak nereagovali tak že kecáš
 • Britové a jejich chemické zbraně,to bude asi něco jako když už marně 17 let hledají podobné zbraně v Iráku.
 • Jedna česká fa. nechala nedávno pro USA nakoupit Ruské Suchoje, od Ukrajinců. A vybavila je vylepšením radaru od Izraelců.
  Jsem zvědav jakou provokaci s tím USA chystá *7*
  • Nějaký důkaz toho tvrzení? Alé né z AC24, AEnews, Protiproudu a podobných spikleneckých a iluminátských webů.
   • ne jsem z té fa.
 • Novičok lze snadno vytvořit smícháním "politiků" z TOP09,STAN a Lidovců.Ti dovedou svým
  jednáním,dokonale otrávit celý národ.Už,aby ze Sněmovny vypadli,včera bylo pozdě.
 • Rusko svým chováním stále více dokazuje, že za tím pokusem o vraždu stojí ruské tajné služby. A jeho agenti zde na Tiscali v tom soudné lidi utvrzují.
  • a ty jsi čí agent?
 • Jenom tupci, stejně jako naši uražení politici, převrací skutečnost. Rusko pouze sdělilo, že daná látka se vyráběla a vyvíjela taky v jiných zemích, než v Rusku. To, že mezi těmi zeměmi byla zmíněna i Česká republika, ještě není totéž, že naši dovezli do VB látku a s ní tam otrávili někoho. Toto může napadnout jenom blbce. Bohužel dost našich politiků blbci jsou.
  Až budou jasné důkazy o pachatelích, pak se můžu vyjádřit. Ale aby nám VB či USA nutili mít názor přesně podle jejich gusta, to je snad příliš. A tragické na tom je, že mnoho našich lidí to považuje za normální. Ale přitom svobodné vyjádření prezidenta Zemana o špatných zprávách na ČT a o špatných článcích mnoha novinářů považují tito tupci za pošlapávání ústavy a hrozbu pro naši demokracii. To je opravdu divné. Tedy - alespoň mně to tak připadá.
  Jsem zvědavý, co budou všichni třeba kolem Stropnického a podobných zmetků říkat, až se ukáže, že to bylo ze strany VB jenom plácnutí do prázdna a i Jonson bude muset s pravdou ven.
  • No právě! Jenže oni jmenovali země, kde se taková látka teoreticky mohla připravit, např. v minimálním množství pro testy protilátek a identifikace ale nepoužitelném k nasazení. Podle všech našich odborníků se ale u nás ani toto neprovádělo, protože nebyl žádný náznak, že je proti ní potřeba vyrábět antidota. Rusové už seznam zemí rozšířili na 20. Proč asi Rusko vymýšlí spoustu variant? No aby zakrylo že v tom má prsty. To jen tupec nepochopí *1*
 • Izrael opět odmítl pokus Londýna,který ho chtěl přinutit k odsouzení Ruska a nepřátelským krokům vůči němu-jako odpověď na otravu v Salisbury. Noviny Haaretz oznámily,že oficiální reakcí izraelského ministerstva zahraničí na vyhoštění ruských diplomatů z USA a různých států Evropy bylo studené slovní spojení: Bez důkazů-„Bez komentáře." Jak uvádí tisk,probíhal velmi silný britský nátlak na vládu Izraele,aby se Jeruzalém připojil k západním obviněním proti Rusku.V důsledku toho Ministerstvo zahraničí Izraele vystoupilo s prohlášením,které odsuzuje otravu.Otravu člověka jako takovou,ale o Rusku nepadlo ani jediné slovo. Pozice Izraele v této otázce je jasná řekl Netanjahu. Mosad nemá žádné zjištění,které by byť jen naznačovalo ruskou účast v údajné otravě. To velmi zpochybňuje oficiální britskou verzi,o úrovni informovanosti a profesionalitě Mosadu se totiž nedá pochybovat. To že Mosad nepotvrdil britské fantazie,byla pro Brity studená sprcha.
  Obdobně se vyjádřila i Čína a Indie.
 • ve světě pravda vyplouvá na povrch, nebude dlouho trvat a k Anglii se za tuto lež a tuto jejich vraždu všichni obrátí zády, špinavec olejíček na prdelky Johnson bude muset odstoupit, jenom naši dvojpravdoláskaři budou Rusko pořád obviňovat bez důkazů
  • Pro anglány je největší průser, že Rusko svolalo mimořádné zasedání Organizace pro zákaz chemických zbraní OPCW v Haagu, což je Organizace pro zákaz chemických zbraní. Tahle organizace má podle mezinárodních dohod nejvyšší pravomoci a smí vstoupit a zkontrolovat jakoukoliv chemickou laboratoř na světě a požadovat po provozovateli laboratoře plnou spolupráci

   . Pokud Britové mají špatné svědomí a něco skrývají (a oni opravdu skrývají až to bije do očí), už se z toho nevykroutí. Proto taky tolik vyvádějí, že si to zasedání Rusko dovolilo vůbec svolávat.
  • Agent ruské FSB-KGB jura nechápe, že svými kecy dělá svým chlebodárcům (vodkodárcům?) medvědí službu. Angličanům by stačilo toho ruského agenta zatknout a postavit před soud. A bylo by to snadné a legální. Naopak trávení svých agentů různými jedy v cizích zemích, to je ruskou specialitou.
   • Angličanům by, příteli, stačilo svého agenta, kterého před lety získali z Ruska výměnou za odhaleného ruského špiona, zatknout a postavit před soud.

    Rusové nápadně likvidovali přeběhlíka, kterého předtím odsoudili a uvěznili, byl tedy prozrazený a od okamžiku odhalení již nemohl, jsa v Bitánii, žádné informace vynést.

    To skutečně nemůže chápat ani agent ruské FSB-KGB, která nexistuje.

    Kromě toho si dovolím připomenout jednu skutečnost: Velká Británie vystoupila z EU, čímž se podle zdejších komentátorů vrhla do Putinovy náruče. Zdá se, že zdejší svazáci mají porouchané mechanismy úsudku.
    • Přesně tak, použitím novičoku a před tím polonia, je jasným signálem všem ruským agentům kteří by uvažovali že přejdou na druhou stranu a taky tajným službám protistrany "my se nezastavíme před ničím!"
     Použití těchhle exotických a nedostupných látek je jasným podpisem, ale přesto těžko dokazatelným (právně). Navíc Rusko má jistotu, že taková věc nezapadne a bude se propírat dlouho v médiích, takže každému, komu je zpráva určena, se vryje nesmazatelně do šedé kůry mozkové A o to jde!
     Další věc je i to, že Rusko "nezapomíná a neodpouští". Za války popravovali i ty vojáky, kteří se hrdinně prostříleli z německého zajetí.
   • důkaz ?
    • Zrovna tobě ho budou britské tajné služby předávat k posouzení ... *15* *15* *15*
 • kvalitní překrucovač a záškvara. Jako každý z rusáků. Nyní je třeba si hochu vylízat aroganci Kremlu až na samé dno. My tady obecně nemáme rusáky rádi. Nějaké osvobození? Zapomenuto! Rusák je pro nás a nafurt bude špinavý okupant. Šmejd který k nám dorazil na tancích v 1968. A parazitoval desítky let. My jím bude opovrhovat už napořád. A je jenom dobře, že se stává vyvrhelem světa!
  • Rusáci nás neosvobodili, pouze v r. 1945 hnědý socialismus nahradili méně vypočitatelným rudým socialismem. Vykradli naše přebohatá ložiska uranu (prý to byla válečná kořist???!!!), pokusili se zničit naši elitu, naši evropskou kulturu, civilisaci, to co jsme vytvářeli po staletí a vnutili nám své zvyklosti divokých a loupeživých stepních nájezdníků.
   • Soudím příteli, že se mýlíte.
    Osvobodili nás Spojenci, stejně jako například Rakousko, a pozdější vývoj byl bohužel plodem jejich dohod.
    Rudým socialismem, který neexistoval, mohli Rusáci těžko něco nahradit.
    S tou kulturou a civilisací máte samozřejmě pravdu, pamětníci pamatují dvojjazyčné názvy ulic a povinnou ruštinu na úřadech, úřední fomuláře psané azbukou, filmy začínající ruskými titulky, vypálení vesnic s následnou likvidací obyvatel, všechny ty zvyklosti divokých a loupeživých teutonských nájezdníků podnikajících svůj Drang nach Osten.
   • ty si tady mluvíš sám se sebou, hňupe?
    • ty budeš velký myslitel.Už ta vytříbená mluva, jasně formulovaný cíl sdělení..... A to vy tam od popelnic jste všichni takoví chytří? Nebo, že ty jsi tam předákem?
    • Já tady nemluvím, pouze píši své názory.
 • Rusáci zatloukali vždy, pravda vyšla najevo taky vždy, ale po čase. Rusům se vůbec nesmí věřit.
  • Já ale vidím, že teď meleš o něčem nebo o někom jiném. Přece VB teď zatlouká a zatlouká. A pravda brzy vyjde najevo. Už v minulosti jsme viděli, jak si VB vymýšlela v případě Iráku a jejích chemických zbraní, jak si vymýšlela ty historky o násilnostech páchaných Srby na muslimech před násilnou válkou v Jugoslávii. Takže VB se nedá vůbec věřit
  • drž hubu ať se neztrapníš a nebudeš se muset Rusku omlouvat jako naši špinaví politici
  • viděli v Iráku zbraně hromadného ničení, které neexistovaly. Amíkům a anglánům se vůbec nesmì věřit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit