Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak jsou na tom s pravidelnými obědy stáří lidé? Ti už rodiče nemají, jenže ti už nikoho nezajímají. Důležitější jsou pocity minoritního potěru. 

    • Navrhuji zřídit jídelny pro seniory, kteří pobírají nízké důchody. Pod 50% mediánu starobního důchodu. 

      Aby dostali každý den teplé jídlo, aby se stát (kterému platili celý život daně) postaral, aby se najedli, aby měli zdravou a vyváženou stravu. O nezletilé děti ať se starají rodiče.

      O seniory se starejme my ostatní. Každé výdělečně činné dítě by povinně odvádělo 1% z příjmu na tyto služby. Mají také povinnost se postarat o své rodiče. Někteří (většina) by to udělala ráda, někteří prostě budou muset. 

  • nač jsou dětské přídavky ? Nemají na obědy, ale na cigára a alkohol se peníze najdou. Příklad (nejde sice o oběd, ale to samé v bleděmodrém) maminka vybírá dceři přezůvky do školy. "Co ? 200 Kč ?? Tak to ne !" Ale u pokladny dá klidně 210 Kč za cigarety, které do druhého dne vykouří. A těmto máme ze svých daní krmit jejich děti, když penízky maminka s tatínkem rozfofrují za zcela zbytečné věci ? A děcko vidí : stačí říct, že na to nemám a stát se postará. 🤮

  • Obědy zdarma to je to nejhorší co můžete dětem udělat! Právě ve věku kdy se učí poznávat svět je zcela bez okolků naučíte, že nemusí vůbec nic a někdo jim zadarmo dá obědů si pak vůbec neváží však by vám kuchařky řekli jak s jídlem zacházejí obzvláště ty co dostanou oběd zdarma!!! Sám jsem na vlastní oči viděl jak snědší malí spoluobčané opouštěli školu loni v září akorát dostali ZDARMA pomůcky tempery, křídy, pastelky, atd... No to vám bylo legrace co si stěmi pomůcky na celý školní rok během toho jedinného odpoledne užili, pastelky rozdupaly na chodníku , tempery posloužili jako skvělý doplněk laviček a zábradlí a jak se u toho nasmáli když se blížila babička a nevšimla si co to na té laviččce je.... No tak se /nejen/děti chovají když jim dáte něco zdarma....😉

  • Asi se nemá cenu o tom bavit. Když starejm dědkům někdo navrká že tady chcípou děti hlady a požádá je o nějakou pětku. Já bych ty neziskovky spatlaný z neschopnejch lidí zadupal do země.
  • Bývaly doby, kdy k bontonu patřilo, že kluk po vychození obecné školy začal pracovat na rodinném hospodářství nebo se vyučil nebo vystudoval, potom si našel práci odpovídající jeho schopnostem, opatřil si bydlení, našel si ženu a oženil se a teprve pak přivedl na svět děti v počtu, kolik jich byl schopen uživit.

    Dnes to vypadá často obráceně. Rodiče přivedou na svět děti a pak křičí "Já mám šest dětí a nemám peníze, abych je uživil. Tak ať se o ně stát postará"

    Tady se dovídám, že rodiče nemají peníze na obědy pro děti. Bylo by zajímavé vědět, jestli mají na cigarety a na chlast!

    • Samozřejmě že na to taky prachy nemají.... Teda pár dnů po dávkách jo, ale pak už zase ne... To víš prachy máj jen pár dnů a tak si je musejí užít dokud jsou... No a pak už se to zase nějak zvládne do dalších prachu.

  • Problém je že stát lidem, kteří se sami o sebe neumějí postarat dá prachy a "starej se". Je zřejmé že lidi co neumí videlat sami na sebe neví o ekonomice toho jak hospodařit. Z toho pak pramení ze byť hospodaří často s o mnoho víc penězi než pracující lidi a mají o mnoho více volného času než pracující lidi nejsou schopni vyjít s tím co od státu dostanou.

    Nelze problém chudých řešit tím, že stát jim dá něco s čím neumí zacházet. Pokud stát chce pomoci lidem s bydlením musí jim zajistit bydlení mimo tržní systém pronajmu nemovitostí(ubytovna při chudé například)... Oni neví co si ve své životní situaci a se svými příjmy mohou či nemohou dovolit. Jestli jim chce zajistit ošacení taky nestačí dát jim prachy a "starejte se" oni neví co si můžou a co nemůžou dovolit za ty prachy koupit.

    Jestli jim chce stát zajistit jídlo taky to nejde řešit tím že jim dá prachy... Buď jim dá suroviny na vaření, nebo když toho nejsou ze zdravotního hlediska schopni, pak tedy hotovky. Je blbost dát lidem 5000 Kč na jídlo... Jeden zajde na oběd do hiltonu a po zbytek měsíce hladoví jak píšou v článku.


  • Nevím jestli jiní ale cikání žádné obědy zdarma nepotřebují.V momentě kdy je mají začínají vybírat co budou jíst a co ne.Když se nikdo nedívá hodí v jídelně  po druhém knedlíkem.Jindy nahlásí - dnes nechci jedeme celá rodina na hamburgery.Toto všechno není občas.To je upakujícím pravidlem.Ti kteří rozhodují o bezplatnosti - nemají ponětí o realitě.Je to hra na soucit na nesprávném místě.Bohužel hra za naše peníze.

  • Obávám se, že se zvyšujícím se počtem dolarových miliardářů v ČR roste v rámci přímé úměry i počet nezletilých, jejichž rodiče nemají na školní obědy. Je evidentní, že takováto smutná skutečnost není vizitkou hladovějících školáků. Ovšem čí je vizitkou ? Rodičů, systému či dalších okolností ?
  • Vůbec nechci vypadat jako Herodes. Nechci, aby děti u nás hladověly. Ale děti mají svoje rodiče. Tito na ně pobírají přídavky na děti. Na co jiného by tyto prostředky měly být v první řadě využity, než na výživu pro dítě? Dále existují dávky v hmotné nouzi a další systémová pomoc, jenže........

    Nemohu a nechci generalizovat. 

    Před dvěma lety mě můj zaměstnavatel pověřil, abych prověřil možnosti jak pomoci maminkám samoživitelkám v jednom sociálním zařízení. Chudinky, zůstaly sami na výchovu dětí. 

    Byl jsem z návštěvy dost rozpačitý. 85% žen, se kterými jsme hovořili kouřilo jednu cigaretu za druhou. Po chodbách běhaly s hrnky s kávou a kolem odpadkových nádob se našly i lahvinky od něčeho, co nebylo jistě sirupem. 

    Když mají tyto dámy na cigára, kafíčko - proč nemají na obědy pro své milované děti? 

    Osobně jsem pro pomoc dětem, které by měly mít hlad, ale rodič (otec nebo mamka) by museli pracovat, neviset na sociálních dávkách víc, než tři roky, nekouřit a nefetovat - PROKAZATELNĚ. Potom ať natáhnou ruku a rád jim přispěji.

    Nemakančekové, kteří vymyslí deset serderyvných příběhů, proč oni sami nemůžou makat ať si trhnou - děti odebrat a v sociálních zařízeních jim oběd stát uhradí. 


    • Připojuji se plně k názoru pisatele, který jsem přečetl teprve poté, co jsem napsal svůj vlastní názor výše.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit