Přejít na výpis diskuzí

Kdo v Česku bere dávky na bydlení? Nejčastěji důchodkyně a lidé z Prahy

19.2.2018 19:10
von 27 příspěvků

I když česká ekonomika zažívá boom, počet lidí, kteří pobírali v loňském říjnu přídavky na bydlení dosáhl téměř 196 tisíc, z toho 36 tisíc tvoří seniorky. Ministerstvo práce vyplácí finanční pomoc těm, kdo si nezaplatí bydlení z 35 procent příjmu v Praze a 30 procent jinde v republice. Chudých seniorů...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Příspěvek na bydlení dá úřad práce komukoli, aniž zkoumá oprávněnost žádosti.
  Vietnamští trhovci jsou prý potřební, např. Nguyen Thi M-i si přerušila živnostenské oprávnění do roku 2022, a šla si na úřad práce zažádat o příspěvek na bydlení, úřad práce nic nezkoumá a Nguyen Thi M-i přiznává soustavně příspěvek na bydlení ve výši 6 088,- Kč měsíčně, při tom Vietnamská trhovkyně nadále prodávají na tržnici Svatý Kříž u Chebu. Uvedený případ není ve Vietnamské komunitě ojedinělí, tam to funguje tak, pokud se to podaří jednomu, ihned nastoupí řada dalších Vietnamců na těžení zlaté žíly.

  Další kapka do rybníku, Anna P------á ročník 1954, se rozhodla před více jak pěti lety, kdy hlídá malé Vietmamce doposud, že bez živnostenského listu bude podnikat hlídáním dětí Vietnamským trhovcům, ovšem za tučnou úplatu, jaké štráchy z placení nějakých daní, paní Anna přece to nemá za potřebí. Těch pět Vietnamských dětiček ji přinese za měsíc slušný příjem okolo 25 000,- Kč. No a úřad práce je v tom zainteresován tím, že na žádost paní Anny, vzhledem k tomu, že pobírá údajně pouze starobní důchod, ji vyplácí úřad práce příspěvek na bydlení. Halt v tomto absurdistánu to nezajímá ani agenta STB Bureše, který byl se stavem věci seznámen.

  A umí si vůbec někdo v této zemi představit, jakého opovržení dojde osoba, která podá trestní oznámení na podvod ve shora uvedené věci. A co na to úředníci z úřadu práce, ono bezhlavé rozdávání sociálních dávek bez kontrolních mechanizmů, je hozená rukavice do obličeje poctivých občanů v tomto státě.
 • No a přiznejme si pravdu =

  Dávky na bydlení dostávají cikáni, kteří v životě nepracovali, takže na ostatní - důchdce, kteří makali celý život, už peníze nejsou...
 • Problémem jsou zejména nadměrné byty, které byly přidělováni lampasákům, fízlům, papalášům a jiným parazitům, který si bolševik pěstoval. Běžné byty byly 4+1 I. kategorie.
  Fotrové většinou zemřeli na vypitý játra nebo podobné neduhy získané lítým bojem proti třídnímu nepříteli.Děti se rozutekly a baba trčí v obrovském bytě sama, obklopena relikviemi minulého režimu. Byt je narvaný k prasknutí krámy v pokojích, kde baba leta nebyla, páč žije pouze v kuchyni. jenom lamentuje na to jak je všechno drahý, páč byla zvyklá na to, že za bolševika bydlela téměř gratis. Pak somruje různé dávky a ohání se fasovanými medailemi po dědkovi, který se léta válel v kanclu a v pětapadesáti odcválal do důchodu.
  • Ale zase se tam babě dobře hraje "na schovku" s kočkou...
  • Tolik zloby v jednom příspěvku - jakýpak tě trápí komplex...
   • To není zloba. Jenom realita , která takhle funguje.
 • Nejde mi na rozum, proč důchodci se drží jako veš bydlení v Praze. Když na nájem nemám, jdu do Kolína nebo někam na vesnici.
  • Mají k bytu, který jim nepatří, "citový vztah"...
  • tam si koupím byt za dvě mega, trubko!
 • To mě nadzvedlo.Co si již dovoluje tento šmejdský stát,který tady zavedl havel kulisák,který tak chlastal akorát.Moje sestra dělala celý život na Ministerstvu a měla na starost jadernou energetiku,protože tento stát se vyrovnal a překonal slavný západ.Byla v bytě 3+1,který nemohla udržet a na který byla zvyklá celý život,když jsem vtrhla tzv.deformacie ,proto šla demokraticky a svobodně do 1+1 a majitel ji svobodně a demokraticky navýšil nájem o 3000 korun.Je to normální stát?Proto žádá o příspěvek nebo má jít pod most, apropo a nebyl nám vrácen majetek po rodičích v 89 roce cca 15 mil.Kčs.Já demokraticky a svobodně hromadně propuštěn po 43 letech práce z práce a trvale okradeným důchodem budu volit a celá veliká rodina jen toho,kdo nám zajistí přiměřenou životní úroveň,nebo vrátí majetek po rodičích.
  • Tvoje sestra makala na ministerstvu a nenašetřila si na byt za totality kterou všichni chválíte, mohla si ho klidně koupit za pár drobných, ale raději čekala na to když se jí rozbije sporák nebo nějaká zásuvka tak, že jí to byťák zdarma opraví. To se máš čím chlubit, další parazitní komunista, který čekal, že mu někdo vrátí majetek na který neměl právo. Čekáš na to, že ti někdo zajistí přiměřenou životní úroveň? Čekat s otevřenou dlaní a čekat než ti do ní něco spadne může jenom chudák jak duchem tak pořádný lenoch. Po 43 letech jsi byl propuštěn do důchodu.
   • Proč by šetřila na byt, když státní stál pár šušní
    • Tak si nestěžuj a nečekej, že se vrátí staré časy.
 • Mám odpracováno 40let, Pracovala jsem, na směny, soboty, neděle i svátky.
  Vždy jsem měla průměrný plat.
  Mám ten nejmenší byt jaký se dá sehnat a přesto mám nárok na příspěvek na bydlení.
  Čím to asi je???
  Určitě né příliš štědrým státem.
  • Pracovala jste pouze 40 let? Já pracuji 45 a stále pracuji, mam vlastní velký dům atd....raději nebudu jmenovat. Nikdy jsem nekouřil a nepil. Nikdy jsem nežadonil o nějaký příspěvek čím to asi bude? Nikdy jsem nepracoval o nedělích a svátcích, i bůh pracoval 6 dní a sedmý den odpočíval. Za 40 let práce a žít v nájemním bytě není normální, 40 let jste žila asi sama bez muže bez dětí to mi je líto, ale mohla jste si někoho najít. Buď jste byla tak škaredá a nebo jste vybírala až přebrala a jinak ve dvou se to lépe táhne. I koně se dávají do zápřahu ve dvou aby více utáhli. Pokud jste vdova máte i vdovský důchod, ale o tom nic nepíšete. Stát nebude nikdy štědrý proč by to měl dělat?
   • nikdy jsi nepracoval ,pouze okrádal ostatní
   • To je vidět, že jste nikdy nepracoval na směny.
   • Stát nemusí být štědřejší, spíš by mněl dbát na to, aby ceny bytů byly přiměřené.
    A jsem sama jen protože, je to lepší než mít na krku nějakého
    Antikomunistu.
   • Normální to je ,protože jsi dostal příspěvek za socialismu 200-250 tisíc Kčs.Teď dostaneš tak houning.Ještě,že u tebe nezapřahuješ,dva to by bylo i na mě moc olové.
    • Nejhorší bytová krize byla v době zabrání Sudet Germány a vyhnání českého obyvatelstva do vnitrozemí. Za bolševika se situace moc nezměnila. Často bydlely dvě i tři generace v jednom bytě a řešení bylo pouze jedno, tedy biologickou cestou. Je fakt , že bydlení dostávali přednostně zaměstnanci některých podniků, které financovaly svou vlastní výstavbu. Podmínkou však bylo k desetiletému upsání pracovníka.O žádných půjkách 200- 250 tisíc jsem v životě neslyšel. To možná měli čelní soudruzi, ale nikoli běžný dělník, a za 200 tisíc už se dal koupit barák jako hrad.
     • TOME máš svatou pravdu. Příspěvek se dával na 10 let a 35 000 Kč. Stavební pozemek byl tehdy kolem 25 Kč za m2 každý si ho mohl koupit tak jako já a to mi bylo 21 let za měsíční mzdu. Potom jsem začal stavět a stavěl a stavěl a za 6 let jsem bydlel. Pouze lenoch se ničeho nedopracoval a tokových bylo jako máku, raději každý kritizoval seděl v hospodě a nadával na režim. Dneska je to samé, raději kritik sedí na zadku aby ho zvedl a šel třeba zametat sníh.
      • ... jsem začal stavět a stavěl a stavěl až jsem procitl u nás v ústavu!
       Pa Simča, už sem vůbec nechodím, já vůbec nechodím, jsem zapšklý mrzák!
   • Bóóóže ty jsi ale vůůůl...
   • To nemůže snad ani být pravda, jak jsi debilní Sajmone.
   • ... můj vlastní velký dům je státní sanatorium pro mrzáky, nikdy jsem nepracovala, ale z invalidního důchodu vyžiji.
    Pa Simča, už sem vůbec nechodím!
    • Napřed jsi pracovala 40 let a potom jsi nepracovala co to píšeš za hovadiny. Jinak mozek OK?
     • Jak již bylo napsáno Sajmone, jsi vůůůl

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit