Přejít na výpis diskuzí

Když s automobilkou odejde i kus minulosti: Srbové se loučí s 'lepšími časy'

31.7.2016 19:04
red 8 příspěvků

Pamatujete si na auta legendární jugoslávské automobilky Zastava? Nevyrábějí se už léta, pro řadu Srbů jsou ale symbolem "lepších časů". Když srbský soud nechal minulý týden pověsit "zámek na bráně" továrny, uzavřel tak jednu velkou kapitolu v životě země a Srbové s bolestí zamáčkly...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechci být jak se říká špatným prorokem?!?! Ale vzpoměl jsem si jak to říkal děda "Za našich mladejch let bejval svět jako květ!?!?" To bylo i v písni.
    Ale jde o to jestli je "SYSTÉM " neboli "SPOLEČNOST" pro lidi!?!?
    Ale za kapitaluismu to nejde !!!!!
    Takže myslím,že to zpíval i Werich ale je to víc třeba:Lidi jsou na lidi jako saně atd,
    No nic už jdu spát a svět se za noc snad až tak nezmění !?!?!
    Znova připomenu rčení kamaráda,který říkával:"Jsem rád,že jsem většinu života prožil
    za "komunistický" totality !!!!!!! Jen tak já tady zatím vegetuji ale závidím mu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Hezky Ivane. +25 rubl!
      • bezregistrace
        nerozdávej když sám rabuješ popelnice zoufalče
  • hezké auto to bylo
  • Take jsem s tim jezdil. Byl to licencni Fiat 128 se zmenenym zadkem. Pate dvere . Na tu dobu to zase tak spatne nebylo , jen to desne rezlo. Stalo to nove tusim 66 000 Kcs. Dnes uz by do toho nikdo asi ani nekopl , ale tenkrat to bylo neco . Dokonce to byl technicky prukopnik to auto. Byl v tom zabudovany takovy jakysi tempomat doby kamenne .
    • Tehdy rezly všechny auta - kdo na autě nemakal a jenom se vozil, měl ho za tři roky skrz...
      • Takovy Moswitsch , verte neverte prodavalo se to take na tom vysnenem zapade , wolga wolga tichaja wolga , Zaporozec / ukradeny NSU / se korozi branili lepe . Take Skoda byla lepe osetrena . Tohle rezlo doslova pred ocima. Fiat Polsky na tom byl take lepe ohledne te koroze. No a Ziguli , cili zase Fiat , mel hejno much , ale taky tak nereznul. Zazil jsem , jsem uz vykopavka zrezla ale pamet jeste slouzi.
        • Zastava byla snad z Alobalu , to nebyl plech 0,8 jako jine / mimo toho tanku Wolga Tichaja / to bylo snad 5 cm pancir , ale v tom plechu bylo dost olova. Sami vyrobci priznavaji ze se ucili za pochodu a bylo to asi narizeno z Italie . Olovo zajistilo dobrou taznost pri vyrobe karoserie , ale - je prave ta koroze. Ale nic , jezdilo to a toho sexu na zadnich sedackach , predni nesly sklapet bohuzel , / kde ty casy jsou / byl to kundolap , tak k cemu trocha olova nakonec.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit