Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TO : mamtorada78
    ...jen připomenu, že cca polovinu odvodu na daně ,soc. a zdravotní poj.platí zaměstnanci ještě zaměstnavatel a že zaměstnanec na to zaměstnavateli vydělá svou prací!!!!!!!!!!!!!!!!!!( i živnostník je někdy zaměstnavatel i když většinou okrádá zaměstnance a stát černými penězi které dává místo řádné výplaty zaměstnanci bokem)
    Proto ta tabulka pro tebe vypadá nepochopitelně asi taky nevíš co vlastně máš řádně platit!
    • mamtorada78
      Když už mi tykáš Ty chytráku, tak mi ukaž svou výplatní pásku. Jak můžeš zaplatit z superhrubé mzdy 14.800 měsíčně skoro 13.000 na daních ha ha, to může tvrdit pouze demagog máš to v hlavě trošku pomotané, stejně jako ten Tvůj oranžový stínový ministr financí. Mimochodem pokud se Ti zdá že platíš málo na daních, můžeš klidně posílat přebytky na charitu nebo sponzorovat svého dluhoslava ve volební kampani
    • Naser si a chcípni.
  • Hele Mládku, táhni házet mláto a přestaň mlátit hubou Ty jatečné, zpocené prase.
  • Největší parazit je Sobotka, nikdy v životě nepracoval, nikdy nevytvořil žádnou hmatatelnou hodnotu a přesto má miliony *6* *8* *9*
  • mamtorada78
    Pan demagog Mládek z nás všech dělá hlupáky, připomenu vám tu tabulku, která má dělat z drobných živnostníků parazity a příživníky

    (Průměr za rok) Daň z příjmu zdravotní sociální celkem

    1 zaměstnanec 23 000 37 000 85 000 145 000

    1 živnostník 1800 17 000 26 000 45 000

    Všiměte si prosím, že 1 zaměstnanec podle tohoto zajisté velmi fundovaného odborníka, jednoho z nejlepších "ekonomů" z řad ČSSD, stínového ministra financí atd. Zkrátka podle tohoto demagoga zaplatí 1 zaměstnanec na daních v průměru 145.000 Kč za rok, tedy 12.083,33 měsíčně... Kdyby však nebyl trotl tak by se někoho zeptal a věděl by, že tolik si spousta lidí nevydělá ani před zdaněním. Možná to platí on jako poslanec a nebo jeho kámoši v dozorčích radách. Takový nemají co brečet, protože svoje platy berou z našich daní a naší dřiny.
    • ...jen připomenu, že cca polovinu odvodu na daně ,soc. a zdravotní poj.platí zaměstnanci ještě zaměstnavatel a že zaměstnanec na to zaměstnavateli vydělá svou prací!!!!!!!!!!!!!!!!!!( i živnostník je někdy zaměstnavatel i když většinou okrádá zaměstnance a stát černými penězi které dává místo řádné výplaty zaměstnanci bokem)
      Proto ta tabulka pro tebe vypadá nepochopitelně asi taky nevíš co vlastně máš řádně platit!
    • Nedá mi to a musím se k tomuto blábolu vyjádřit, podnikala jsem 20 let, a v době kdy se mi dařilo jsem pracovala 12 hodin denně, a když vezmu výsledek mé práce a počet hodin u zaměstnanců, tak jsem bylo hodinově pod hranicí minimální mzdy. Poslední 2 roky jsem měla pohostinství, kde jsem pracovala 18 hodin denně a přesto jsem skončila bez práce a bez peněz.V pohostinství se v této době pokud nejste ve vlastním domě a nedřete 18 hodin denně nedá přežít, to je prostě holý fakt. Ano jsou podnikatelé, kteří si vydělají, většinou na vládních zakázkách, tam zisky jsou, jak jinak by byli schopni uplácet miliony chudáky poslance a jiné státní zaměstnance, a když už na někoho sekyra práva dopadne, tak se z toho díky prezidentské amnestii dostane, proč by člověk, který se podílel na rozkradení tohoto státu nepomohl svým přátelům, navíc chudák je v důchodu jak by vyžil s pouhými 100 tisíci měsíčně. Já jsem už třičtvrtě roku na dávkách sociální nouze, mám takový dojem, že panu prezidentovi by můj měsíční příjem nestačil ani na snídani. Problém není v podnikatelích, problém je v rozkrádání státu, který zašťituje naše legislativa.Páni poslanci a autor článku, by si měli zjistit, kolik je minimální mzda, za kterou dnes dělá většina zaměstnanců a nikdo z nich nechápe, kde se bere celostátní průměr, je to asi tím, že tgi co píší podobné články jako je tento, mají mnohonásobně více, než normální člověk.
    • Tímto potvrdil, že průměrný plat je zde cca 13.000,- Kč měsíčně. A ne (teď nevím přesnou částku) cca 26.000,- Kč. Tím potvrdil také to, jak žijí špatně občané tohoto státu a ti bohatí vlastně neplatí prakticky žádné daně do kasy. A nebo obyčejný občan má průměrný plat pod touto hranicí.
      Kde je tedy pravda ? Nebo je to jen vše účelově řečeno pro matení občanů? *3*
  • Psáno pro Karlíka
    • Zavolej radši slečnám do klubu. Nevaž se odvaž se. *1* *1* *1* *1*
      • Neeee, to radši ne. Ty bys mi záviděl i todle
        • Zato rozum ti člověk závidět nemůže protože tě jím v tvém případě dost krutá matka příroda vůbec neobdařila. *1* *1* *1* *1* A protože se ani nedá sehnat za peníze ( jináč je v dnešní zkažené době na prodej téměř vše) tak máš smůlu a bez rozumu budeš dál bloumat světem. *1* *1* *1*
          • No to je ale ftipnýýýý! Jakej ty seš rázovitej a inteligentní. Hele, a to zelený na konci řádků je votisk tvýho mozku? Hele, neplejtvej. Je potřeba, aby ti zbylo aspoň na podpis
  • Co dodat? Furt papouškuješ to svý. Mindráky ti narovnávaj myšlenky jak ekg mrtvoly.
    • Zato tobě chudinko malá myšlenky zcela scházej takže dokážeš pouze urážet. *1* *1* *1*
      • Ale já tě přece neurážím. Jen popisuju poměrně neutěšenej stav tvý mysli. Ty máš prostě v kebuli nalajnováno a kdyby ti náhodou myšlenka uhla, tak ti asi upadnou uši
        • Jsi tuze srandovní podnikatelskej panáček. Ty nedokážeš věci a moře problémů kolem sebe
          vůbec chápat nebo vnímat tak jak je chceš proboha popsat. *1* *1* *1*
          Kapacita tvého mozku je dosti omezená takže raději zanech přemejšlení ( stejně ti vůbec nejde jak lze poznat z tvejch slátanin zde) a jdi se věnovat podvodům a zlodějnám.
          V tom jste jako vzorní pravičáci machři . Naše zpustošená rozkradená státní troska jménem
          Česká R. je můj smutnej žalující svědek.
          • Ale mně se líbí, jak se křečovitě snažíš bejt vtipnej. A stejně hezký je, jak se ze mě snažíš udělat děsně bohatýho a děsně bezvohlednýho podnikatele.
  • Milý autore, Vašemu "fundovanému" článku by ještě prospěla bezchybná gramatika.Mohu věřit vědomostem někoho, kdo se nenaučil mateřskému jazyku?
  • karl.vonbahnhof60
    Mládek má pravdu.Ještě bych připomenul zaměstnávání ukrajinců za minimální plat s doplatkem na černo velice oblíbený mezi těmito parazity.Je to daňově velice výhodné-proč???? Došlo to tak daleko,že jsou vytloukáni kvalifikovaní zaměstnanci ,protože za každého ukrajince dostane pan manažer od agentury provizi.Ukrajinec může dělat klidně24 hodin denně -zákoník na něj neplatí protože to agentura lehce rozepíše na 3 práce.Takto to chodí v mnoha firmách a například v pražském pivovaru se už ani nedomluvíte česky.Podle toho taky jejich produkce vypadá.
    • Najděte mi nějakého ŽIVNOSTNÍKA, který zaměstnává Ukrajince. Agentury, o nichž píšete, jsou zpravidla právnické osoby a ne OSVČ. A pak, na Vámi popsaný postup musí být dva. A tak mi najděte ŽIVNOSTNÍKA, který služby agentur využívá. Pražský pivovar asi živnostník nevlastní, že.
    • UK pracují za víc než naši a ještě si vybírají, toto je cca 3 roky zpět, dnes nevím jak to je. Aspoň to bylo v jisté kuchyni.
  • Možná má pisatel pravdu, že by v jednom místě stačila jedna realitka a ne pět živnostníků, kteří se plácají kolem nuly, ale to by znamenalo, že ti čtyři budou na pracáku. Myslím, že je lepší, když možná někteří OSVČ platí menší odvody, než aby ještě ubírali. Někomu je prostě trapné chodit na pracák, tak zajde radši na Živnostenský úřad a chce aspoň cokoli vyzkoušet.
  • nevím, kde vzali ty částky, které zaplatí na daních, ZP, SP zaměstnanec a živnostník.
    Když jsem podnikal vydělával jsem o pár tisíc víc než když teď, když jsem zaměstnanec. Ale za SP, ZP a daních jsem platil víc jako živnostník než když jsem zaměstnanec. Navíc, jako zaměstnanec mám teď 4 týdny PLACENÉ dovolené, když marodím, dostanu aspoň nějakou almužnu a o papírování se nemusím starat, vše vyřídí podniková účetní. Obědy za polovic, než v restauraci. V 6.00 hod jdu do práce a v 14.30 jdu domů s čistou hlavou. Víkendy a svátky volný. Po pracovní době se mohu věnovat rodině a koníčkům. Dobře se mi teď i spí. protože nemusím myslet na to, kdy mě navštíví kontrola z FÚ a zda mám všechno zaplacené a zda jsem nezapomněl vyřídit něco po úřadech. Jako živnostník se mi o tomhle mohlo jenom zdát. Volno jsem neznal, marodit jsem si nemohl dovolit, protože když jsem nemakal, tak jsem nevydělával. Neustále jsem běhal po úřadech a po večerech jsem děla papírování. Abych neztratil klienty, musel jsem dělat i o víkendech a svátcích.
    • Je to přesně tak jak píšeš. Dodal bych jen to, že za práci v lednu, v únoru, kdy jsem vystavil faktury do dnes nemám zaplacené. 3 měsíce bez peněz. Kde je chyba? U mě, kde jsem práci odvedl a čekám, nebo u státu, že je neschopný tohle už řešit, aby byla splatnost dodržená. Tak, jako je to u sousedních států. On stát ani nemůže tohle řešit, neb sám to nedodržuje. DPH musím na den přesně odevzdat, ale pokud má stát vrátit, tak to trvá čtvrt roku. Asi zaměstnám toho Drábka a jsem zvědavej, až bude čekat na peníze, z čeho to vše zaplatí. A pokud tu práci zkazí, nedostane nic. Z toho nic se pak bude dopravovat za prací každej den cca 250km denně, platit silniční daň, účetní, opravovat svoje auto aby vždy do práce dojel, jíst a živit rodinu. Věřím tomu, že za měsíc už nebude tak vyžranej, za dva měsíce bude padat na hubu hlady a za tři měsíce se vrátí ke svým požitkům za hovnodělání stínového ministra, kde má své jisté.

      Takovejch chytráků tu máme celej parlament a senát. Ať si prďola spočítá, kolik vydělá, kolik odvede. Zadek v teple, do důchodu půjde s parádní rentou zachovalej, neopotřebovanej a ještě bude mít nakradeno. Je mě z nich opravdu na blití a těším se na dobu, až s těma lehkoživkama pracující lid pořádně zatočí a zůčtuje s nima.
    • Nazdar,tady někdo zapomněl,že další větší daně za tebe odvádí tvůj zaměstnavatel,dovolenou také,ale srazí ti ji ze mzdy kterou by si měl a to vyšší,nemocenskou ti proplácejí,protože zaměstnavatel zase odvádí za tebe další zdravotní daň,TAKŽE SE NAUČ POČÍTAT A MRKNI SE JEŠTĚ JEDNOU DO VÝPLATNÍ PÁSKY,KOLIK SE SVÝM ZAMĚSTNAVATELEM ODVÁDÍTE DANÍ S TVÉ VÝPLATY
      • To, že za mě zaměstnavatel odvádí ještě navíc SP a ZP vím moc dobře.Stejně na daních a pojištění celkově neplatí tolik kolik jsem platil jako živnostník. Pokud chce živnostník nemocenskou proplatit, musí k ZP ještě připlácet. Když ti srazí dovolenou ze mzdy, jsi pořád na stejných penězích jako kdybys jí nečerpal. Když živnostník si bere dovolenou neproplatí mu jí nikdo a je na těch penězích které mu klient zaplatil za fakturu. Zatím co na mzdu má zaměstnanec ze zákona nárok, živnostník peníze za fakturu nemusí vidět. a
      • a

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit