Přejít na výpis diskuzí

Komise navrhla způsoby, jak ženám zvednout důchody

22.3.2019 15:33
12 příspěvků

Důchodová komise rozpracuje a vypočítá do příštího zasedání 3. května dopady změn důchodového systému v případě zavedení společného vyměřovacího základu partnerů, prodloužení vyloučené doby zápočtu důchodu a zavedení fiktivního vyměřovacího základu pro pečující osoby. Komise se na tom dohodla na pátečním...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vážený thraxx- toto je pravda, ale děkuji MIRDOVI a jeho snaze v té době nedávat žádný důchod .Asi si to zajistil jinak, ne asi ale určitě.

 • Každý si zaslouží jen takový důchod v poměru k tomu kolik odvedl na daních! A ženy ať dostanou bonus podle toho kolik odvedly/odvádějí na daních jejich děti... Kdo neodvádí nic naopak jen celý život čerpá ten ať v důchodu dostane jen minimální dávku na chleba a vodu!!!

  • Souhlasím. V nutnosti potřeby se potřebným dá sociální dávka, ze solidarity.

 • Starobní důchody (jejich princip) nikdy nebyl, není a nebude "spravedlivý" vůči každému. 

  Jistou míru solidarity doprovází jistá míra nespravedlnosti. No a naopak neoprávněných výhod.

  Až vymyslíte někdo univerzálně spravedlivý systém - hoďte to na papír -  a já věřím, že Vás Nobelova cena nemine. 😛

 • podle statistik se ženy dožívají o 7 let déle než muži, absolventi VŠ se dožívají o 17 let déle než ostatní , takže se ptám kdy budou důchody spravedlivě dopočteny tak aby muži , a ostatní mimo vš nebyli poškozeni?  

 • Pravidla důchodů byly položeny v době Rakouska Uherska a měli by být zachovány i dnes. Vymýšlet si hovadiny, aby se zvedli důchody těm co vykonávali méně placenou práci je nesmysl. Pokud vykonávaly méně placenou práci, tak přece do státní kasy odvedli méně peněz a proč by měli dostávat vyšší důchody? Muži mají vyšší důchody proto, že dělají těžší a náročnější práce. Budeme důchody zvedat těm, co si na počátku své pracovní kariéry vybrali lehkou a málo placenou práci? A ty peníze vezmeme mužům, kteří si vyšší důchod zaplatili z vyšších platů? Já to vidím tak, že tato důchodová komise by měla být okamžitě rozpuštěna a vyhozena z práce na dlažbu.

  • Naprostý souhlas. Když chce někdo vykonávat těžší a náročnější práci, musí se na ni připravit. Zatímco někteří jsou zvyklí flákat se a jen natahovat ruku a křičet "dej!", tak jiní i po vystudování nebo vyučení využívají volný čas k tomu, aby se učili nové věci. Dnes je doba taková, pokrok tak rychlý, že se člověk musí učit celý život.

 • Je jedna možnost jak dorovnat rozdílné důchody žen. Snížit důchody mužů. A JEŠTĚ BY SE UŠETŘILO.....😯

 • Předseda ANO a premier republiky Babiš se nedomnívá,že by bylo nutné zvyšovat plošně důchody,neboť  z vlastní zkušenosti ví,že život v ČR je s jeho příjmem uspokojivý.Zvýšení svého příjmu se přesto nebrání a maká na něm.Pokud by však ke zvýšení důchodů došlo,je třeba navýšit spíše vyšší důchody,neboť chudí by peníze jen projedli a nic by z nich neměli.Řešením pro tyto osoby je požádat příslušný úřad o podporu v nouzi,kdy úřad může za jistých okolností doporučit poskytnutí úročené půjčky.ANO,bude líp! 

 • Výpočet důchodu jde 30 let do minulosti a v tom asi bude ta potíž.

  V té době skutečně ženy dostávaly na frak co se mezd týká. Dneska už to snad tak špatné nebude. Alespoň podle situace, kterou znám ze svého okolí. (Genderové specialistky, prosím nekamenovat).

  Já bych byl raději, kdyby nebyly dámy bity, jen proto, že jsou ženy. Máme přeci rádi své matky, sestry, dcery a někdy i manželky😀

 • VÁŽENÁ DŮCHODOVÁ KOMISE!!!

  Kdo zvedne důchod mně ? Jsem muž, celý život jsem měl příjem vyšší než manželka, ale šel jsem do důchodu dříve než ona a mám o DVA TISÍCE KČ menší důchod než ona.

  Toto Vám jako komisi nevadí? 

  Děkuji za neodpověď.

  • Vážený Tomanjirko,jste člověk budoucnosti.Přesně k tomu směřuje politika ANO-Bude líp! Vaše přítomnost sice není tak bohatá jak byste si přál,ale budete ušetřen odevzdávání peněz Vaší manželce,ke kterému by jinak došlo,neboť vyrovnání důchodů bude spočívat v tom,že mužům bude důchod snížen aby se mohl navýšit ženám.ANO-Bude líp!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit