Přejít na výpis diskuzí

Komunisté se vždy jezdili učit do Moskvy. Dříve jak jiným zakroutit krkem, dnes praktikám hybridní války

10.6.2019 17:48
red 69 příspěvků

Na nezávislá média – jeden z pilířů demokracie – je veden nesmlouvavý útok. Protože stojí v cestě. Totalitářům, ale i těm, kteří si chtějí beztrestně přilepšovat z evropských či státních miliard. A k útoku se hodí jakákoliv munice. Včetně zjevných nesmyslů. Jeden pochází z dílny Vojtěcha Filipa, prvního...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Takže proto tedy Rusové mají kolem USA hranic - severní hranice s Kanadou, jižní s Mexikem, na Kubě, na tichomořských ostrovech kolem Havaje množství moderně vyzbrojených vojenských  základen s desítkami tisíc vycvičených vojáků.😯 To jsem fakt nevěděl.

  Zatímco Strýček Sam od Baltu přes Rumunsko, Turecko, střední východ až po Japonsko nemá ani jedinou, že?☹ Tohle také ne.

  Tak mně ještě pověz pohádku o Zlatovlásce ať můžu klidně spát. 😉

  • Američané a jiné kulturní národy, převážně respektují hodnoty čestného slova podání ruky. Nakonec to zohledňuje i anglosaské právo. U rusáků je to ovšem zcela jinak. Proto slovo Ivana nemá vůbec žádnou váhu . Bude s tebou jednat jako kamarád a když se otočíš, máš kudlu v zádech .Proto se Amíkům nedivím, že před těmi vypitými mozky budují základny.
   • Tak to je zase přihlouplá pruhovaná agitka. 

    Vždycky nazvete bolševikem toho, kdo má jiný názor nebo kdo si ho vůbec dovolí mít.

    Není náhodou právě tohle znakem bolševického myšlení? 

    • Tak si to tak neber a vzpomeň si jak jsi panáčkoval před komundíry do roku 1989.
     • V klidu, neberu.

      Asi jsem nežil v padesátých letech, to jsem ještě ani z daleka nebyl v plánu. Jak o té době rádi a často píše Občan a Vy. Asi budete pánové vysoce seniorního věku. 

      Když jsem dorůstal a bral rozum, tak už jsem před žádnými komundíry panáčkovat nemusel. Ono jich zase tolik v Heidelbergu nebylo. 

    • Nesnaž se. Hlupákovi nevysvětlíš že je hlupák.....to je jako bys slepému vysvětloval co to jsou barvy....slepý zná jen černou....

   • Blahoslavení chudí duchem.....🙂 no ale každá troska chce žít....tak žij...

   • josef.chmela

    Ty máš hodně na..ráno v té tvé hlavě. Ale takové mentálně opožděné voliče naše pravice potřebuje. Lépe se jim prý vládne.

    • Z tebe zase inteligence přímo tryská. Tak jako ze všech konzumentů Halo novin a aeronetu.
 • Hmm, hybridní válka.

  Nepletu-li se, tak válka je stav, kdy bojují dvě strany.

  Takže k podobným praktikám se propůjčují jen a jen Rusové a všichni ostatní jsou andílci? 

  Jednoduchý svět pro jednoduché lidi. Dobří jsou ti modří a špatní ti červení. Svatá prostoto. 

 • Komouši byli vždycky jenom teroristická, loupežnická a zločinecká organizace podporovaná jen hloupou, závistivou a línou pakáží. Všude na světě, kde se chopili vlády, dovedli tyto země k bídě, svrabu, zaostalosti a ekonomickému krachu. Tak o čem pochybujete ? 
  • KIMCID

   Přesně tam směřuje EU

 • Nezávislá média???? 😯 Co to je, kde to je, ještě jsem žádné takové neviděl.....

  • Jasně, že jsou média nezávislá podle pravidla o chlebu a písni. 😎

   Zalechtej mě, fťype !!! ... ať se mám proč zasmát ...

  • Nezávislá hlavně na objektivitě a pravdě jsou všude.😂

   První obětí médií je vždycky pravda. Píše se to, co se prodá.

  • ferda.borek

   To je fakt největší chujovina jakou se může uvědomělý presstitut ohánět. Prolhaní presstituti si z nás dělají prdell.

 • Osobo Jindřichu 2309,dobře jste kvalifikoval definici války.Vy jste vypozoroval válečné choutky na straně USA či NATO?Okupace Krymu a vých Ukrajiny svědčí o agresivitě Ruska.Jste si toho vědom?

  • Vážený nicku rich: jsem si toho vědom. Agresi Ruska v případě Krymu by obhajoval asi jen člověk prostý ducha.

   Stejně tak ale takový jedinec může nevidět "válečné choutky" na straně USA, či NATO.

   Nežijete v reálném světě? nebo to jenom nechcete vědět? 

   • Bez USA a NATO by světem dávno lomcovaly lokální války a možná by došlo i na světovou.Jen strach Ruska z těchto mocných uskupení ho drží na uzdě.

    Vážená nicko "jindrich2309":Připojení Krymu k Rusku je téměř legální,protože v souladu s krymskou ústavou o tom rozhodli sami občané v referendu.Už ale pod bajonety.To je ta vada na kráse.

    • Netuším, čím jsem si zasloužil oslovení "nicka." Budiž, už mi říkali i hůř. 😛

     Opomněl jste jedno písmenko - jen strach z Ruska drží svět na uzdě.

     Pod kterou lokální válkou od roku 1960 nejsou podepsaní U.S.A? Tak a teď hooooodně vzpomínejte. 


  • mister.dolfy polučil iz Moskvy nakaz i butylku vodki. A zjevně tu flašku vodky do sebe obrátil naráz a tak tapetuje bolševickými ruskými bláboly. Tomu opravdu může věřit jedině obyvatel východních stepí anebo u nás přitroublý komunista. 🤮

   • To, že napsal historické skutečnosti? Těžko se to čte viďte? Je z toho jednomu těžko na duši. A tolik jste tomu věřili...

  • To není agresivita Ruska. Oni tomu říkají národně osvobozenecké hnutí, svobodné referendum a bratrská pomoc. Dřív do toho tahali také kontrarevoluci, ale to už nefrčí.
   • Nějaké to slovíčko pro to najdou. jedni i druzí. Hlavně aby hezky vypadalo v novinách. 

  • 2003, Irák.Vojáci, bombardování, útoky střelami s plochou dráhou letu v této druhé válce v zálivu odstartovalo změnu režimu v Baghdádu a občanskou válku. Spojené státy spolu s Anglií a Austrálií zaútočili z Kuwaitu, dalších států v zálivu a i z Evropských a Amerických vojenských základen na Irák.

   2007, Somálsko.Bombardování údajných Al Kaida členů (Svaz islámských soudů) na útěku, poražených Etiopskou armádou a jinou militantní Somálskou skupinou, instalování nové pro-USA vlády.

   2011, Libye.Nálety NATO uvrhly tuto kdysi podle afrických standardů prosperující zemi zpět do středověku.


   No a tohle jsou zase vojensky demokratické úspěchy šíření amerického způsobu života.

  • 2002, Filipíny.Tréninková mise námořní pěchoty pro Filipínskou armádu se stane bojovou misí když narazí na muslimské Abu Sayyaf rebely v Salu Archipelagu nedaleko filipínského ostrova Mindanao.

   2003, Kolumbia. Vojáci a speciální jednotky komandos jsou poslány do oblasti kontrolované rebely aby podpořili Kolumbijskou armádu a ochránili ropovod.

   2003, Irák.Vojáci, bombardování, útoky střelami s plochou dráhou letu v této druhé válce v zálivu odstartovalo změnu režimu v Bagdádu a občanskou válku. Spojené státy spolu s Anglií a Austrálií zaútočili z Kuwaitu, dalších států v zálivu a i z Evropských a Amerických vojenských základen na Irák.

   2007, Somálsko.Bombardování údajných Al Kaida členů (Svaz islámských soudů) na útěku, poražených Etiopskou armádou a jinou militantní Somálskou skupinou, instalování nové pro-USA vlády.

   2011, Libye.Nálety NATO uvrhly tuto kdysi podle afrických standardů prosperující zemi zpět do středověku.

   2002, Filipíny.Tréninková mise námořní pěchoty pro Filipínskou armádu se stane bojovou misí když narazí na muslimské Abu Sayyaf rebely v Salu Archipelagu nedaleko Mindanao.

   2003, Kolumbia. Vojáci a speciální jednotky komandos jsou poslány do oblasti kontrolované rebely aby podpořili Kolumbijskou armádu a ochránili ropovod.


  • 1998, Irák.Čtyři dny intenzivního bombardování a útoků střelami s plochou dráhou letu poté, co byly údajně zbrojní inspekci kladeny překážky ze strany Iráku.

   1999, Jugoslávie.Bombardování a útoky střelami s plochou dráhou letu. Silné údery USA pod hlavičkou NATO poté, co se Srbové odmítli stáhnout ze svého území v Kosově. NATO následně okupuje Kosovo.

   2000, Yemen. Námořnictvo USA pod útokem - útok na USS Cole do ni udělal slušně velkou díru a zabil 17 námořníků.

   2001, Makedonie.Vojáci z NATO a USA rozmístí, aby oddělili a odzbrojili Albánské rebely.

   2001, USA.Letectvo a námořnictvo v pohotovosti jako reakce na útoky v New Yorku.

   2001, Afghánistán.Vojáci, bombardování a útoky střelami s plochou dráhou letu v masivní akci na svrhnutí vlády Talibanu a hon na Al Kaida bojovníky. Instalován Karzáího režim. Střety se také odehrály na hranicích s v sousedním Pákistánu.

   2002, Yemen. Raketový útok pomocí bezpilotního prostředku Predátor na údajnou buňku Al Kaidy, včetně občana USA.


  • 1993, Bosna.Leteckými údery a bombardováním vynucená bezletová zóna v občanské válce. Sestřeleny letadla a bombardováni Srbové.

   1994, Haiti.Vojáci a námořní blokáda jsou použiti proti vojenské vládě. Dosazuji zpět prezidenta Aristida, přátelského k USA, tři roky po puči.

   1996-97, Kongo.- Vojáci a námořní pěchota jsou v Rwandských Hutu uprchlických táborech, a v těch místech se zrodí "Kongo" revoluce.

   1997, Libérie.Vojáci USA byli pod palbou během evakuace zahraničních občanů.

   1997, Albánie.Vojáci USA byli pod palbou během evakuace zahraničních občanů.

   1998, Súdán.Útok střelami s plochou dráhou letu na zdravotnickou továrnu, která měla údajně být "teroristickou" továrnou na výrobu nervového plynu.

   1998, Afghánistán.Útok střelami s plochou dráhou letu na bývalé CIA výcvikové tábory pro Islámské radikály, kteří byli údajně strůjci útoků na ambasády USA v Tanzánii a Keňi.


  • 1990, Libérie.Vojáky evakuovaní civilisté během občanské války.

   1990-91, Saudská Arábie.Vojáci a letectvo umístěno aby odstrašili Irák po obsazení Kuwaitu. 540 000 vojáků umístěno v Ománu, Quataru, Bahrainu, Saudské Arábii (hlavně) a v Izraeli.

   1990-91, Irák .Bombardování, invaze a námořní blokáda Iráckých a Jordánských přístavů, letecké údery. Víc než 200 000 obětí při invazi do Iráku a Kuwaitu, bezletové zóny vyhlášeny nad jižním a severním Irákem (Kurdská zóna na severu a Šiítská na jihu), destrukce Irácké armády ve velkém.

   1991, Kuwait. Námořní úder, bombardování a vojáci použiti k dosazení Kuwaitské královské rodiny zpět na trůn.

   1992, USA, Los Angeles.Vojáci a námořní pěchota nasazeni proti povstání proti policejní brutalitě v případu Rodneyho Kinga.

   1992-94, Somálsko.Vojáci, námořní síly a bombardování bylo použito USA když vedli okupaci pod záštitou OSN. Útoky byly vedeny hlavně proti Mogadishu klice.

   1992-94, Jugoslávie.Námořní blokáda pod hlavičkou NATO Srbska a Černé Hory. Včetně humanitárního bombardování, jak to úžasně výstižně prohlásil demokrad a humanista Wenca wod Haflů.


  • 1986, Libye. Bombardování a námořní údery pro svrhnutí nacionalistické vlády Kaddáfího.

   1986, Bolívie.Vojáci USA "pomáhají" při zásazích proti farmářům pěstujícím koku.

   1987-88, Irán. Námořními akcemi a bombardováním vstupují USA otevřeně do konfliktu kdy Irák napadl Irán na straně Iráku.

   1989, Libye.Dvě libyjské stíhačky sestřeleny.

   1989, Panenské ostrovy.Vojáci vysláni na uklidnění situace po hurikánu Hugo.

   1989, Filipíny.Letecká podpora poskytnutá vládě proti převratu.

   1989, Panama.Vojáci a bombardování nasazeno kvůli odstranění nacionalistického režimu který, jak jinak, chtěl svůj Panamský kanál... 27 000 vojáků nasazeno, Noriega další uvězněni a cena je téměř tři tisíce obětí.


  • 1981, Libye.Namořní letectvo sestřelí dvě Lybijská letadla běhemcvičeníblízko Lybijských hranic...

   1981-92, El Salvádor.Operace komandos, nasazeni vojáci a vojenští poradci k přemožení povstání proti diktatuře podporované USA. Vojáci se zůčastnili boje o rukojmí.

   1981-90, Nikaragua.Operace komandos a námořnictva. CIA řídí invazi a pokládá miny v přístavech proti revoluci.

   1982-84, Libanon.Námořnictvo, bombardování a nasazení vojáků. Tito mají vypudit ze země OOP (Organizace pro Osvobození Palestiny) podpořit "domácí vládu". Námořnictvo bombarduje pozice muslimů, ale kdyz jen jediný bombový útok na "Beirůtský Hilton" zabíjí 241 vojáků, tak sestahují.

   1983-84, Grenada.Vojáci a bombardování následuje čtyři roky po revoluci.

   1983-89, Honduras.Manévry vojáků pomáhají vytvořit základny poblíž hranic.

   1984, Irán.Dvě Iránské stíhačky jsou sestřeleny nad Perským zálivem.


  • 1971-73, Laos.Komandos operace a bombardování když USA řídí invazi Jižního Vietnamu do Laosu. Kobercové bombardování venkova.

   1973, USA, Severní Dakota.Operace komandos řízená armádou proti obleženým indiánům Lakotas na místě zvaném Wounded Knee.

   1973, Střední Východ, Izrael, Egypt, Syrie, Irák, Libanon.Vyhrožování atomovými zbraněmi během války těchto zemí.

   1973, Chile.Operace komandos zbavuje Chile zvoleného prezidenta s marxistickými názory. Diktátoz Augusto Pinochet dosazen.

   1975, Kambodža.Nasazeno vojsko, bombardování a pokus o vysvobození zajatých námořníků kteří už byli (!) předáni USA. 28 vojáků zemře při havárii jednoho z vrtulníků.

   1976-92, Angola.Operace komandos kdyz CIA podporuje Africké rebely.

   1980, Irán.Vojáci nasazeni, vyhrožování atomovými zbraněmi, odvolané bombardování, nezdařený pokus o vysvobození rukojmích kdy 8 vojáků zahyne při havárii vrtulníku. Rusové jsou varováni aby se neangažovali v Iránské revoluci.


  • 1965-66, Dominikánská republika.Vojáci, bombardování a namořníci se vylodili během volební kampaně.

   1966-67, Guatemala.Operace komandos, zelené barety zasahují proti rebelům.

   1967, USA, Detroit.Vojáci zasahují proti černochům, 43 je jich zabito.

   1967, Řecko.Vzemi proveden vojenský převrat - zavedeno stanné právo, cenzura, začala zatýkání, mučení a vraždy. Počet obětí v průběhu prvního měsíce panování „černých plukovníků“ pod záminkou záchrany národa od „komunistického převratu“ dosáhl 8 tisíc lidí.

   1968, USA.Po zastřelení Martina Lutera Kinga je přes 21 000 vojáků nasazeno v hlavních městech USA.

   1969-75, Kambodža.Bombardování, vojenská okupace a až dva miliony zabitých bombardováním, hladomorem a následujícím politickým chaosem.

   1970, Omán.Operace komandos když USA řídí "Iránskou" námořní invazi do Ománu.


  • 1960-75, Vietnam.Vojsko, námořníci, bombardování, vyhrožování atomovými zbraněmi. Boj proti rebelii v jižním Vietnamu a proti celému Severnímu Vietnamu. Odhad početu obětí kolísá mezi 1 a 4 milióny v této nejdelší válce USA. Vyhrožování atomovými zbraněmi v letech 1968 a 1969.

   1961, Kuba.Komandos operace, kdy CIA režírovala pokus o invazi v Zátoce Sviní. Masivní porážka.

   1961, Německo.Vyhrožování atomovými zbraněmi při krizi kvůli Berlínské zdi.

   1962, Laos.Operace komandos. Vytvoření opoziční armády během partyzánské války.

   1962, Kuba.Vyhrožování atomovými zbraněmi a námořní blokáda došla velmi blízko skutečné války s Rusy.

   1964, Panama.Vojáci byli nasazeni v Panamě, když se obyvatelé domáhali předání průplavu dle smlouvy uzavřené při jeho budování do jejich rukou...

   1965, Indonésie.V operaci komandos byl zabit milion lidí (!), když CIA asistovala při vojenském převratu v zemi.


  • 1954, Vietnam.Hrozba použitím atomových zbraní, Francouzi nabízejí bomby k rozdrcení obléhání.

   1954, Guatemala.Operace komandos, bombardování, vyhrožování atomovými zbraněmi. CIA režíruje invazi když vláda Guatemaly znárodní pozemky USA firem, základny bombardérů v Nikaragui.

   1956, Egypt.Vyhrožování atomovými zbraněmi, nasazení vojska. Rusům je řečeno aby se drželi stranou Suezké krize. Vojáci následně evakuují zahraniční občany.

   1958, Libanon.Nasazení vojáků a námořníků, okupace Libanonu prý proti "rebelům".

   1958, Irák.Vyhrožování atomovými zbraněmi aby Irák nenapadl a neobsadil Kuwait.

   1958, China.Vyhrožování atomovými zbraněmi aby se Čína nepokusila zabrat Taiwanské ostrovy.

   1958, Panama.Jsou nasazeni vojáci USA, když protesty s pálením vlajky přerostou v konfrontaci.


  • 1948, Německo.Vyhrožování atomovými zbraněmi a bombardéry schopné nést atomové zbraně jsou nasazeny na obranu leteckého mostu do západního Berlína.

   1948-49, Čína.Vojáci jsou nasazení v zadržovacích bojích a evakuování Američanů před vítězstvím komunistů.

   1948-54, Filipíny.Komandos jsou nasazeni když CIA vede válku proti Huk rebélii.

   1950, Puerto Rico.Komandos jsou nasazeni při potlačení revoluce snažící-se o nezávislost v Ponce.

   1951-53, Korea.Vojsko, námořnictvo a bombardování včetně vyhrožování atomovými zbraněmi. USA a Jižní Korea bojují s Severní Koreou a posléze i s Čínou aby to skončilo patem. Vyhrožování atomovou bombou v roce 1950 KLDR a v roce 1953 Číně. Dodnes tam mají USA základny a silnou vojenskou přítomnost. (do Iráku v 2003 nejsilnější mimo území USA)

   1953, Irán.Komandos pod režií CIA svrhávají demokratickou vládu v Iránu premiéra Mossadeqa a dosazují diktátora Shaha.

   1

  • Pak ještě o agresivitě Ruska svědčí útok na Grenadu, začátek války v Koreji a ve Vietnamu, Panama a další, že a další.

   1946, Irán.Pod hrozbou použití atomových zbraní se ruští vojáci mají stáhnout z severního území.

   1946, Jugoslávie.Vyhrožování atomovými zbraněmi v odpovědi na sestřelení USA letadla nad Jugoslávií.

   1947, Urugway.Vyhrožování atomovými zbraněmi a vysláním bombardérů jako ukázku sily.

   1947-49, Řecko.Komandos zasahuji apomocínich USA ovládají extrémní pravici v občanské válce.


   • Na tobě je vidět, že jsi celý život houno dělal a proto máš dost energie na svoje schizoidní slátaniny.
    • KIMCID

     A ty nedáš dohromady ani kloudnou větu

 • ivislo

  Hodně blbej článek a hlavně nedává smysl.

 • felix.julec

  Ještě,že je uvedeno,že opsáno z "Hlídacího psa".Tam o podobné kydy není nouze.Za "komoušů"jsme poslouchali Svobodnou Evropu a naučili se číst mezi řádky v "Ruďasu".Podobné je to i dnes.Rozdíl je v tom,že nemáme tu "svobodku",ale máme net.Tady si člověk může udělat svůj názor na naše media. 

  Náš svobodný Čro a ČT nám tlučou klíny do hlav a tištěné noviny se nedají číst už dávno.

 • josef.chmela

  Vy novodobá paka s vymytými mozky. Kdybyste neměli komunisty, tak byste si je museli vymyslet.

  • Ufuf, teď jsi nám to nandala bolševická trubko. A že jsi pako s vymytým mozkem to nemusíš zdůrazňovat, to je zřejmé z každého tvého bolševického výblitku.

   Komoušské zločince si nemusí nikdo vymýšlet. Každý komouš je stále reálná hrozba.

   Doplácíme bohužel stále na tragický omyl r.89 - nejsem jako oni - ty rudé bestie z toho měli a mají akorát legraci a někteří prosťáčkové jim to za babiš.koblihu a zeMAN.žvást stále žerou.

   • KIMCID

    Poděkuj Havlovi

    • Bohužel vzhledem k současnémá stavu - viz ti dva komouš. grázlové zeMAN a babiš musím v tomto souhlasit.

 • Jednak nespojujte dnešní KSČM s komunisty před r.1989.A myšlenka pana Filipa,aby i novináři ve státních službách dokládali svůj příjem a hromadění majetku je správná.Je podezření,že se jim zvyšuje servilními články.To je pádný důvod.Proto to napadání komunistů a souhlasím s tím.

  • Můžete prosím prozradit jaký je rozdíl mezi komoušskou smečkou před rokem 89 a tou dnešní, mimo to že si za název své zločinecké organizace přimalovali směšné "M"?

   Přesně ten žvást toho vašeho genitálního náčelníka, STB-ckého konfidenta filipa vypovídá úplně za vše. Komouš je stejný hn.j jak před 89, tak dnes.

   • Souhlasím. To je jako kdyby si v Německu NSDAP přidala k názvu "B" (Bayern) a už by byla "jiná" než Hitlerova NSDAP.

    Komunismus je ideologie zločinná a opovrženíhodná, máme na to dokonce zákon.

    Komunismus má na svědomí nejméně 100 milionů mrtvých, mnohonásobně více než celá WW2. A jsou i odhady vyšší. Oni se soudruzi s těmi mrtvými ve stepích nepočítali.

 • International Visitors Leadership ..USA vyrábí špiony,záškodníky z vlastizrádců ..novináři, neziskovky, čt, mafra,respekt,politici http://www.novarepublika.cz/2018/02/tajny-americky-vladni-program-pro_15.html

  Tajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů...International Visitors Leadership...CIA školí a verbuje soudce,a státní zástupce desítek zemí Světa v ČR,justici nelze věřit 

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stepan-Kotrba-doplnuje-Topolanka-CIA-nema-v-Praze-cedulku-na-dverich-436521

  . První z výukových tréninků trénoval české soudce. Věnoval se tématu „Soudnictví v demokratické společnosti“, oficiálně ho zahájil 24. května 2000 americký velvyslanec v České republice John Shattuck

  PR neboli propaganda byla vynalezena v USA . E.L. Bernays, otec zakladatel současného public relations, v úvodu svojí knihy Propaganda (1928) píše: „Vědomá a inteligentní manipulace názorů, organizovaných zvyků veřejné masy je významnou součástí fungování demokratické společnosti. Ti, kdo ovládají tyto ,neviditelné‘ společenské mechanismy, zakládají skrytou vládu, která je skutečnou vládnoucí silou naší země.“ fašismus USA to je nepřetržitá propaganda lží ,všechna masmedia mainstreamu  v eu jsou v rukou proamerických loutek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit