Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • milacekpublika

    Docela mě překvapuje, kolik se tu objevilo lidí, kterým je uzavírání filmů do trezoru tak nějak jedno. Osobně by mě zajímalo, jak by česká kinematografie, ale i televizní tvorba, vypadaly, kdyby tehdejší režim nenutil autory k autocenzuře a režim neovlivňoval jejich tvorbu. Obzvlášť když i za těch podmínek, které panovaly, dokázaly některé filmy natolik vyniknout, že se z nich staly kultovní záležitosti a i v té době pronikly do zahraničí. ;-) 

  • Bolševický režim si dělal obecně nárok na "patent na rozum" - "ONI měli pravdu a zbytek Československa se podle ní musel řídit"...

    Stačí si poslechnout Jakešovo projev na Červeném Hrádku ze 17. 07. 1989

    Skutečně - výživné...

  • Dobrý večer.

    Nenapsal jsem náhodou vulgární urážku?   Neučinil jsem pozdravem nenávistný projev?

    Nenapsal jsem náhodou nějakou sprostotu?

    Snad jsem pozdravem neučinil žádnou nadávku.

    Dobrým večerem jsem se jistě dopustil prokazatelné lži a urážky!

                            RADĚJI MĚ TEDY SMAŽTE !

    • Pavel.Jegl

      Jak vidíte, milý Zajdo, smazán nejste a ban momentálně nemáte, ačkoli tady zpravidla nediskutujete, neargumentujete,  ale nadáváte do pra.und a o.ralů. Za urážlivou nadávku přitom považuji i slovo wůl, byť ho napíšete s "w", anebo ovado bez "h". Letmo jsme si prošel vaše aktivity v diskusích na Tiscali - a je to vskutku pozoruhodný humus.

      Přeji vám dobrou a zejména pokojnou nežlučovitou noc.



      •                                 Sem si dělal kozy blbečku!

  • Tak nám tady soudruzi zavřeli diskuzi na téma Letná.Jen tak.16.11.2019.Předvečer památného svátku.Za co soudruzi.Za co?

    • Pravdu neunesou!

    • Pavel.Jegl

      Krajní řešení ve chvíli, kdy diskuse přestane být výměnou
      názorů a stane se výměnou vulgárních urážek a nenávistných projevů. Urážky nejsou
      názory.

      Pokud se podíváte na tuto diskusi, tolerujeme dost. Sprostota, nadávky, prokazatelné lži, urážky a hejty sem ale nepatří. 


      • Gorobilypes

        Žádná urážka tam nebyla ani vulgarita. Více jsem jich zaznamenal na Letné na transparentech a to je smutné.

  • Zato v dnešní době,kdy můžeme cestovat a máme banány se máme všichni skvěle a svobodně.Z práce Vás vyhodí kvůli hovadině,stačí že se novodobému otrokáři nelíbíte.Můžete tak maximálně držet hubu a krok.A co hlavního,dřív se bylo kde dovolat práva.Dneska si můžete stěžovat tak maximálně na lampárně.Tak autore článku nežvaň.Tomuto uvěří tak možná děcka,co se narodily nedávno.

  • Milý jgl

    Z niti by spadly a vy byste neměl o čem psát. Ale ne, kdo chce psa bít....

  • Skoda te posledni vety se zminkou pana Hutky. Jinak by to byl docela slusnej clanek.

  • Nic se nezměnilo, ba naopak, dřív byl našinec svobodnější!

    • Dneska je to ještě mnohem horší.A do toho zoufalec Hutka.Měl jsem ho rád,ale zhnusil se mi.

    • Správně napsáno, pravdivé.

      • Soudruhu zloději, kradením nicků jen poukazuješ na to jaký jsi hlupák, koukám, že si bereš příklad z našeho tandemu lhářů Zeman, Bureš, blahopřeji.
        • Všichni se nemůžou modlit k demobloku v čele s ožralou Kalousem.

    • Ještě že je těch našinců tak málo. Více je těch, kteří jsou svobodnější bez komunismu.

  • Gorobilypes

    Tenhle film mě nijak neoslovil ale všichni dobří rodáci to jediné kafe

  • Polistopadový vývoj společnosti začal slibně, lidé se mohli svobodně nadechnout. Ale pak se vše postupně zvrtlo, demokracii jsme nahradili příkaznickým režimem, který se pomalu mění v budování eurohujerské diktatury. Příznačným polistopadovým zákazem je zákaz kouření v  hospodách, což svědčí o tom, že před listopadem měl člověk více osobních svobod než nyní. Utápíme se v bažinách zákazů a příkazů.
    • Jen k tomu kouření: Zaplaťpánbůh, že se konečně dostalo nekouřící většině svobody čistého vzduchu v hospodách a restauracích, a zapáchající menšina byla odkázána do příslušných mezí zákonem když neumí nekouřící většinu automaticky ze slušnosti (která jí zjevně chybí) respektovat sama.

    • No nevím jestli je zákaz vdechování jedů, které prokazatelně způsobují rakovinu a řadu dalších smrtelných nemocí příznačným příkladem omezovaní svobod.
      • (Ne)povolení kouření by si měl rozhodnout ve své hospodě majitel. Zdravotničtí inkvizitoři by nejraději zakázali všechno, co je podle nich škodlivé. Uplatňování chorobné libovůle zdravotnických inkvizitorů by nemělo být nad demokratickým systémem. Ostrakizace kuřáků je do očí bijící. 
      • Pavel.Jegl

        Dovoluji si pouze upřesnit, Antique: Zákaz se netýká vdechování jedů, ale jejich vypouštění v uzavřeném prostoru, který sdílejí další lidé.

        • Pane Jégle,  po vdechnutí bezesporu následuje vydechnutí, jak u kuřáka či nekuřáka, což je zrovna v prostředí restaurace pro obě strany totožné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit