Přejít na výpis diskuzí

Konec kontrol hovězího se blíží - pokud Polsko splní sliby

18.3.2019 15:45
10 příspěvků

Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března, pokud Polsko do té doby Praze i Evropské komisi zaručí, že skutečně přijímá všechna opatření, která v souvislosti s kauzou slíbilo provést. V Bruselu to v pondělí novinářům řekl český ministr zemědělství Miroslav...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • citát:"Polský ministr dnes při rozhovoru s novináři zdůraznil, že ani na
  jedněch jatkách kontrolovaných v Polsku nebylo nalezeno maso, které by
  bylo z jakéhokoliv pohledu pro spotřebitele škodlivé."

  Tím pádem není třeba v Polsku nic měnit a napravit se mají Češi.

  citát -Ministr Toman uvedl,že :" Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března".

  Takže-Dobrou chuť!

 • Jsme měkoušové.

  Franta

 • Až Polsko splní sliby?? No, to se načekáme....😛

 • gaheris

  Polskýho nekupuji nic, to je horší něž čínskej šunt!

  • To je nesmysl kdyby udělali kontroly všeho masa na trhu tak by se teprve vidělo jak to vlastně je .
   • Ony se kontroly všeho masa na trhu nedělají?

    Od brazilských kuřat po australské klokany? Namátkou: https://www.bezpecnostpotravin.cz/evropska-unie-uvazuje-o-zakazu-dovozu-australskeho-klokaniho-masa.aspx 

    • Ne takové kontroly jaké se dělají u polského masa se u ostatního v žádném případě nedělají ,ostatně právě na ten rozdílný přístup si poláci stěžují  a ani se jim nedivím .
     • U polského masa se dělají kontroly úměrné problémům, takže nejde o rozdílný přístup, ale o normální předběžnou opatrnost. Jistě, je nesrovnatelně jednodušší si stěžovat, než zajistit nápravu.

      Problémy jsou vyvolány zřejmě uzavřením ruského trhu, který patrně nebyl tak náročný.

      • Úměrně problémům můžete něco řešit teprve až zjistíte kde všude ty problémy jsou a to by se zjistilo pouze až v případě provedení kontroly všeho co je na trhu , k tomu však nedošlo takže dosud nikdo vlastně ani neví kde všude problémy jsou , to že se na něco náhodně narazilo u polského masa ještě vůbec neznamená že problém je jen u nich a zbytek trhu je čistý a taky to  neznamená že se s nimi má jednat jinak než s ostatními 

       • Reakce na příspěvek:

        V zásadě máte pravdu. V praxi narazíte na potíž, že vzhledem k objemu produkce nejste schopen kontrolu všeho, co je na trhu, realizovat. 

        To, že se narazilo na problém s polskou produkcí, skutečně neznamená, že jinde problémy nejsou. Nicméně to ale také neznamená, že by se zjištěný problém neměl řešit. 


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit