Přejít na výpis diskuzí

Kubera podpořil Zemanův záměr přesunout českou ambasádu do Jeruzaléma. Neshodnou se ohledně SPD

6.12.2018 21:10
5 příspěvků

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) podpořil prezidenta Miloše Zemana ve snaze přestěhovat českou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Kubera to řekl novinářům po své první schůzce s prezidentem na Pražském hradě ve funkci šéfa horní komory Parlamentu. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Uz chapu proc Zeman doporucoval Kuberu jako predsedu Senatu. Komuniste ˇ(i byvali) se vzdy dohosnou.  Zajimalo by mne kolik byvalych komunistu je v Senatu a PS. Jsou to prospechari za kazdeho rezimu. Zastavali a zastavaji nejvyssi funkce i po roce 89.

  • KIMCID

   Jistě soudruhu

 • Rozumní lidé se rozumně dohodnou. Je nabíledni reálný předpoklad, že Zeman a Kubera se povětšinou dohodnou.

 • STÁT ISRAEL SI 14. KVĚTNA 2018 SI PŘIPOMNĚL 70 LET OD CHVÍLE, KDY DAVID BEN GURION PŘEČETL "PROHLÁŠENÍ O NEZÁVISLOSTI". A TEHDY - MIMO JINÉ- ŘEKL: 

  "Dva tisíce let jsme čekali na tento okamžik - a nyní se tak stalo! Když se čas naplní, nemůže se Bohu nic protivit!"

  Stát Israel  - מדינת ישראל (Medinat Jisra'el). arabsky - دولة إسرائيل (Daulat Isrá'íl) -  je od svého založení demokratickou republikou s vlastním parlamentem, voleným občany státu s všeobecným a rovným hlasovacím právem.

  Stát Israel považuje za své hlavní město Jerusalem (Irushalaim) -  יְרוּשָׁלַיִם‎‎, a vzhledem k tomu, že vláda i Parlament v tomto městě sídlí, stejně jako vzhledem k tomu, že zastupitelské úřady v civilisovaných státech sídlí v hlavních městech těchto států, jeví se požadavek pana presidenta k přemístění ambasády České republiky do Jerusalema - i jeho podpora panem senátorem Kuberou - jako více, než naprosto legitimní.

  • S názorem pisatele nelze než souhlasit. Stanovisko obou politiků je velice rozumné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit