Přejít na výpis diskuzí

Kuřáci v ČR zapláčou. Přijde opětovné zdražení cigaret

18.6.2012 14:54
12 příspěvků

Cena cigaret a tabáku v následujících dvou letech poroste. Celkově by měla být krabička cigaret ve srovnání s nynějším stavem v roce 2014 dražší zhruba o čtyři koruny. Vláda totiž v úterý projedná návrh novely zákona o spotřebních daních, která právě u tabákových výrobků zvyšuje spotřební daň.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Všichni víme že kouření přináší rakovinu plic. je to také všude napsáno a hulí se dál.hlavně ti mladí lidé jak to vyjde ze školy už každý zapaluje cigaro.Ja vím a sám jsem toto zažil když mimmanželka zemřela na rakovinu plic.co musela vytrpět to si nedovede nikdo představit.Kuřáci by měli v nemocnici zaplatit denně ne 100 ale 500 KČS. A takrabička cigaret by měla stát nejméně 300.KČS. *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16*
 • A kuřba nezdraží, doufám *1*
 • A taky pivo a chlast všeobecně, na který je tolik reklam v TV a všude, je to větší svinstvo, než cigareta. Jen se podívejme, co všechno chlast způsobuje, dopravních nehod apod., to je kalamita!!!!!!!!!!!
 • Když se započítá inflace, tak to nestojí reálně ani tolik jako za bolševika. *6* *7* *9*
 • Zdražim a víc vyberu, nastane opak a stát nevybere ani to co doposavad.
  • Nevadí, Kalous zavede daň za nespotřebovaný tabák. *2* *15* *6* *7*
 • Jako kuřák to schvaluju a nejen to,také bych to zražil aspoň na 500Kč za krabičku cigaret,kuřáci by tak měli razantní důvod přestat kouřit a vláda by utřela nos. :)
 • Jen o čtyři koruny? Dal bych krabičku za pětistovku za kouření na veřejnosti pětistovku pokuty. To by se státní kasa plnila.
  • Tak škodlivost kouření je nepopiratelná. Ale kuřácký svět naslouchá, souhlasně pokyvuje hlavami - a kouří si dál. Ale na daních to nepřinese nic. Někdo třeba sníží spotřebu, rozvine se pašování cigaret, lidé přejdou na něco, jako bývávaly partyzánky, anebo si např. pamatuji svého dědu, ten sice kouřil takovou tu "Krakonošskou" fajfku, ale kdyby nedostal balíček tabáku k Ježíšku, tak hulil výhradně vlastní tabák který si přes léto vypěstoval na zahrádce, usušil na střeše, pak to ještě nějak fermentoval, to už nevím jak, ale měl tabáku pomalu půl špajzu...a pořádného... Prostě začne u nás vládnout "machorka" jako v Rusku, vždyť jsme také Slované, i kdyby se naši politici do těch amerických zadků ulezli !!!
  • A co by se asi pak stalo? Lidi by přestali cigarety v tuzemsku nakupovat a černý trh by jen kvetl. V důsledku toho by vláda musela zvýšit DPH u věcí, které lidi budou kupovat za všech okolností (např. základní potraviny), aby vyrovnala ten obrovský výpadek příjmů do rozpočtu, který by nastal. A chytráci podobného ražení jako vy by byli první, kdo by začal křičet, že se jim to nelíbí.
   A pokuty za kouření na veřejnosti? Takovou hloupost je zbytečné i komentovat.
   • v Prešově je nápis:
    "Tu v tej pivnici,
    něpozvoli še kurici.
    Kto še prichyci,
    temu še tá cigaretla
    hen tým horiacim koncom
    vopchá do rici"
  • Vřele doporučuji : http://www.euro.cz/detail.jsp?id=6733
   Tam se dočtete, že to je jako s pohonnými hmotami. Čím vyšší spotřební daň a tím i cena, tím se na daních vybere méně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit